Люстра на кухню: 100 фото новинок дизайну + правила освітлення кухні

Люстра на кухню: різновиди, правила вибору кольору та стилю, місця встановлення. Фото новинок із цікавим дизайном

Кухня – це особливе місце у будинку чи квартирі. Там найчастіше можна побачити усю сім’ю разом. Тому хочеться створити куточок затишку та комфорту. Кожна деталь інтер’єру відіграє свою функціональну та декоративну роль.

Так стельова люстра на кухні не лише розсіює темряву. Вона може стати її головною окрасою. Але неправильно підібраний дизайн люстри може звести на нуль все оформлення кухні.

Вибір світильників на стелю на кухні

За способом кріплення та кількості плафонів люстри на стелю на кухню випускаються трьох видів:

Стельові

У таких моделей планка використовується як елемент кріплення. За нею ховаються дроти. Без електрика впоратися з кріпленням буде складно, якщо стеля із натяжного полотна.









  • Це модель з одним або декількома плафонами різної форми.
  • Прозорість абажурів може бути повною або частковою.
  • Складається враження, що вони кріпляться безпосередньо до стелі.

На фото модель люстри з таким самим кріпленням, але на кухню з високою стелею. Планка також виконує роль кріплення. Від неї вже на довгих шнурах вішаються плафони.






Підвісні

Люстри на стелю на кухню можуть мати один або кілька плафонів, що кріпляться на ланцюгах, шнурах, трубках з металу. Довжина їх під кожним плафоном може бути різною.

  • Сама конструкція вішається на гак, прикручений до стелі.
  • Цей гачок пропускається через отвір у гіпсокартоні або в натяжному полотні.
  • Таке кріплення дозволяє без особливих труднощів поміняти одну модель на іншу без пошкодження покриття.

Над столом на кухні найчастіше монтується кілька підвісних люстр. Така сама модель доречна і для освітлення робочої поверхні кухонних острівців.

Рада: Якщо світильник висітиме надто низько, то сидячому за обіднім столом буде видно не людину навпроти, а абажур.






Потік світла над обіднім столом прямує вниз. Це зберігає естетичний вигляд страви.

Класичні

Модель, що складається з безлічі елементів (лампочок, підвісок, ріжків) і з таким же способом кріплення як підвісна відноситься до класичних. Іншими словами, вона не має окремих плафонів.






Сучасні люстри на кухню

Господині має бути комфортно працювати на кухні. Це можливо, коли є освітлення в будь-якому куточку кімнати. Ціль буде досягнута, якщо купити на кухню люстру з регульованими прожекторами. Випускаються одноточні та багатоточкові люстри-прожектори.

З’єднання у люстри зі стелею одне, а прожекторів багато. Вони регулюються під будь-який кут і в будь-якому напрямку, що забезпечує багато світла. Такі моделі найчастіше багатоточкові.

Завдяки використанню світлодіодних технологій з’явилися сучасні люстри на кухню – стельові панелі. Яскравість світлодіодної люстри дозволяє одразу закрити питання загального освітлення кімнати. Крім того, тип світла дуже практичний. Їх часто використовують на маленьких кухнях та з низькою стелею. Саме модель стає «родзинкою» інтер’єру.



Крім того, що люстри виконані в модному дизайні, вони виконують різні практичні функції: змінюється яскравість освітлення, у заданому режимі включаються світлодіодні лампочки різного кольору.

Після трудового дня хочеться розслабитись, і функція затемнення люстри на кухні дуже зручна. У такій обстановці людина розслаблюється та відпочиває, дозволяючи собі спокійно випити чашечку чаю перед сном.

Як змінити інтер’єр кухні одним елементом

Найпростіший спосіб внести зміни до інтер’єру кухні – це повісити над обіднім столом стильну люстру. Сьогодні вибір моделей дуже великий. Але не можна не зважати на дизайн кімнати.



Проста та злегка мінімалістична форма люстра підходить для любителів класики, ретро, ​​сучасності. Мода сьогодні диктує, що люстра для кухні в сучасному стилі не може бути із завитками, із квіточками.

Перевага надається простий формі плафона.Це може бути шар, циліндр, витягнутий прямокутник. Стають популярними люстри без плафонів.



  • Для кухні, оформленої в авангардному стилі, світильник може бути скляним або металевим. Грати із забарвленням дозволяється.
  • Кітч як стиль-ломка дозволяє люстру найхимернішої форми та кольору. Це контраст в інтер’єрі.
  • Лофт воліє все виставляти на показ: відкриті комунікації, грубе оздоблення. Металеві та скляні люстри різної хитромудрої форми впишуться ідеально в такий інтер’єр.
  • Хай-тек завжди пов’язують із глянцем, блиском, холодним металом, склом.

Любителі надійної та безперебійної роботи світильників віддають перевагу масивним, розкішним люстрам над столом. Дизайн таких моделей іноді буває унікальним. Важливо зупинитись на міцності конструкції.



Поради щодо вибору люстри

Організація правильного освітлення на кухні залишається номером для дизайнерів.

  • Маленька кухня виглядатиме перевантаженою з люстрою над столом із трьома та великою кількістю абажурів. В цьому випадку обідній стіл висвітлює світильник з одним плафоном, а для території навколо столу встановлюються додаткові джерела світла. Часи, коли на кухні монтувалася одна люстра, йдуть у минуле. Сьогодні за допомогою світильників кімната розбивається на зони із окремим джерелом світла.
  • Як би часто не виникало бажання змінити інтер’єр на кухні, найрідше змінюється освітлення там. Тому люстра над столом слугує довгі роки. Щоб уникнути грошових витрат з кожним новим дизайном, потрібно вибрати люстру, здатну вписатися не в один стиль.

  • Правильне розташування стельової люстри на кухні здатне візуально збільшити простір кімнати. У прямокутній кімнаті світильники монтуються вздовж довгих стін.
  • На кухні-вітальні ідеально вписуються ретро світильники або сучасні моделі.
  • Конструкція люстри з металу, скла, кришталю найоптимальніші для кухні. Їх легше утримувати у чистоті. Дерево, лоза, папір вбирають у собі всі запахи кухні, жир. Пластикові плафони за короткий проміжок часу втрачають яскравість кольору, деформуються.

Модель від перевіреного виробника буде якісною та зроблена з міцних матеріалів.






Така люстра коштуватиме недешево, але й термін служби її буде так само більшим, ніж у середньої моделі.

Фото люстри на кухню