Фіранки на кухню: фото приклади дизайну фіранок у сучасному стилі

Фіранки на кухню — сучасний декор та свіжі ідеї дизайну, огляд варіантів як можна повісити

Після завершення ремонту та покупки меблів важливо продумати завершальний штрих – вибрати фіранки на кухню.

Віконний отвір не варто перевантажувати складним фасоном та дорогими тканинами – гардини доведеться часто прати, навіть якщо стоїть потужна витяжка, тканина накопичуватиме жировий осад.

Щоб кухонний інтер’єр виглядав стильно, важливо підібрати гарні фіранки з лаконічним фасоном.

Що важливо враховувати

Гарлача каталоги з інтер’єрним текстилем, нерозумно замовляти перший-ліпший фасон. Можливо, модель із низьким цінником – не найкраще рішення, коли потрібні фіранки на кухню з балконними дверима або для кутової кімнати на 2 вікна, як на фото.

Важливо враховувати, наскільки сумісний той чи інший фасон із наявним карнизом – можливо, знадобиться щось нове:

  • Для штор на кільцях-люверсах потрібна трубчаста металева штанга;
  • Для складного класичного пошиття – дерев’яний багет;
  • Завіса з напівпрозорої тканини чудово виглядатиме на стельовій планці з бігунками.













Якщо кухонні завіси потрібні для затінення південного або південно-східного вікна, варто подумати про жорсткий ламбрекен.

Кольорові штори задають настрій, але малюнок вибирають відповідно до стилістики та функціональності приміщення. Для кухні підійде яскравий тематичний принт:

  • З квітами;
  • З метеликами;
  • З фруктами або цитрусами;
  • Фото-штора з пейзажем, натюрмортом чи панорамою великого міста.

Корисна порада! Вибираючи які фіранки підійдуть на кухню, враховуйте щільність тканини. Пам’ятайте, що денне світло не повинно зліпити, але також уникайте затемнення місця для приготування їжі.

















Не можна ігнорувати та підсвідоме сприйняття кольору.Жовтий, помаранчевий та шоколадний відтінки викликають апетит. Бузковий. блакитний, синій і фіолетовий тон кухонних штор корисний тим, хто наважився стримати свій апетит, щоб схуднути.

Розмір кухонних фіранок

Довгі штори із щільної тканини – рідкісний гість на кухні, але їм віддають перевагу у приміщенні з балконними дверима. Вони добре стримують протяги.

Дуже зручні короткі фіранки на кухні, коли підвіконням користуються як додаткова стільниця. Рекомендується красиво оформити нижній зріз:

  • Асиметрично;
  • Аркой;
  • Сходинками;
  • Візерунковою облямівкою.

Зверніть увагу! У квартирі, де мешкає сім’я з маленькими дітьми, рекомендуються короткі фіранки або широкий ламбрекен. Малята після обіду схильні залишати на кухонних шторках жирні плями.

Важливий аспект – довжина кухонної завіси не повинна досягати плити чи іншого відкритого вогнища. Під впливом протягу краю легких гардин можуть спалахнути або опинитися в каструлі, де варяться макарони.

Важливо! Оптимальна довжина сучасних фіранок на кухні – на рівні середини опалювального радіатора. Таку завісу легко відсунути, коли потрібно відкрити кватирку, з нею зручно мити підлогу, не боячись зачепити шваброю.













На стіні з вузькими вікнами бажано повісити довгий карниз на всю ширину торцевої стіни, щоб по обидва боки короткої фіранки додати довгі штори. Цей варіант для маленької кухні, яку бажано візуально розширити. Штори повинні бути з легкої тканини у колір стін.

Для кухні-їдальні великої площі підходять багатошарові класичні штори, вони помітно облагородять дизайн кімнати, але їх доведеться піднімати при кожному прибиранні.

Фасон та стиль

При виборі оригінального дизайну завіс для кухні важливо орієнтуватися на загальне стильове рішення.Вони не повинні привертати до себе всю увагу або «випадати» із загальної дизайнерської концепції.

Наприклад, сріблясті ниткові завіси не виглядатимуть органічно в дерев’яному будинку, зате чудово підійдуть для кухні під ганьби-тік.

Для дизайну в дусі старого Провансу потрібні шторки з рюшами та складаннями з тканини в клітинку або з строкатого ситця. Проте таке рішення абсолютно неприйнятне для оформлення класичної кухні чи квартири в історичній стилістиці – ампір, бароко, рококо.













Найкращі дизайнерські рішення для невеликих кухонь

Є універсальні моделі, які підходять для більшості дизайнерських рішень завдяки своїй лаконічності. Наприклад, гарна напівпрозора тканина з м’якими складками на прихованому карнизі, як на фото фіранки для білої кухні.

Для стандартної площі дизайнери пропонують відмовитись від багатошарових рішень.Бажано віддати перевагу сучасним фасонам фіранок простого крою, із загального матеріалу, де максимум 2 шари:

  • 2 відрізи тюлю різної довжини з накладанням один на одного – один до підвіконня, другий нижче на 10-15 см;
  • Лаконічний фасон з арочним вирізом із прикрасою облямівкою;
  • Шторка у філейній техніці, пов’язана гачком;
  • Рулонні штори за ламбрекеном у стилі австрійських штор;
  • Тюль + рулонні штори, які відкриваю лише за необхідності.

Короткий фасон-кафе – чудове рішення для кухонних вікон на першому поверсі, він приховує всі події від цікавих очей.

Кухонні рулонні штори та жалюзі (вертикальні та горизонтальні) – ідеальне рішення для кухні, об’єднаної з утепленою лоджією або балконом. Хороша альтернатива – римські штори.

Корисна порада! Якщо сподобається простий фасон, можна купити гардинну тканину і пошити фіранки на кухню своїми руками.

Вибирайте моделі простого крою з простим способом кріплення до карниза. Обробку краю краще довірити фахівцям ательє, які акуратно виконають свою частину роботи на професійному обладнанні.

Вибір тканини для кухонної фіранки

Перед тим як самостійно пошити фіранки на кухню, важливо розібратися в особливостях сучасних матеріалів.

Важливо! Основний критерій при виборі тканини для кухонних фіранок – практичність, їх доведеться часто прати та гладити. Ідеальне рішення – завіса з незмінної тканини на натуральній основі або жатої синтетики, яка легко стирається та швидко сохне прямо на карнизі.

Щільні портьєри рідко використовуються для кухонних вікон, за винятком особливого планування багатофункціональних приміщень:

  • Для кухні-вітальні, де періодично доводиться відпочивати;
  • Для малогабаритного «смарт-житла»;
  • Для квартири-студії або будинку без перегородок.

В інших випадках не варто «обтяжувати» інтер’єр маленької кухні важкими багатошаровими шторами.

Гарний варіант – комбінація завісного тюлю та напівпрозорих вузьких полотнищ із жатого льону. Вони приховують кордон між стінами та віконним отвором. Тканина легко відмивається і жирних слідів навіть господарським милом, не вимагаючи прасування.

Занавіски на кухню – гармонійне доповнення інтер’єру, якщо правильно вибрати тканину і фасон. Синтетика має такий благородний вигляд, як тканини на натуральній основі, але вони добре тримають форму, легко стираються.

Загальні рекомендації дизайнерів

Тюль білого кольору вважається універсальним, але це не найкраще рішення для кухні – на ньому добре видно жирову суспензію. Краще віддати перевагу кремовим, бежевим або персиковим тонам. На квітчастих тканинах кухонних фіранок менше видно плями і осіла гар.

Зверніть увагу! Світлі фіранки у колір стін візуально розширять маленьку кухню у «хрущовці».

Щодо модних відтінків, таких як «металік», «м’ята», лаванда» або «пильна троянда» – дизайнери пропонують їх лише для сучасної стилістики. Для затишної кухні в еко-стилі під кантрі або ретро вибирайте натуральні тканини теплих відтінків, наприклад, з квітковим малюнком.

У випадку, коли вікна кухні виходять на північ, компенсуйте відсутність сонячних променів фіранками рожевого, оранжевого або жовтого кольору. Південні вікна «охолоджують» гардини блакитного, синього чи бузкового кольору. Більше практичних рекомендацій дивіться на фото кухонних фіранок у нашій добірці.

Фото сучасних фіранок на кухні