Полиці для кухні – види та матеріали, дизайн, колір, фото найкращих новинок
Кухня з полицями виглядає особливо затишно. Відкриті конструкції роблять інтер’єр більш повітряним та легким, а також допомагають правильно розпланувати внутрішній простір.
Критерії вибору полиці для кухні
Будь-який предмет меблювання кухні повинен відповідати таким вимогам, як зручність та практичність.
Вибираючи полиці, слід звертати увагу ще на цілу низку речей:
- Місткість (розглядаючи моделі, варто брати до уваги їх параметри);
- Міцнісні якості;
- Надійність кріплень;
- Влагостійкість;
- Стійкість до впливу побутової хімії;
- Невибагливість утримання;
- Ергономічність.
Велике значення має дизайнерське виконання: колірне рішення, конфігурація, габарити, текстура.
Вважається, що відкриті полиці на кухні, витримані у світлих природних тонах, візуально розширюють її площу, а моделі у чорній гамі доречні лише у контрастних інтер’єрах.
Типи полиць на кухню
Перш ніж купити полицю на кухню, потрібно розібратися з тим, які вони бувають:
- Відкриті. Дозволяють зорово збільшити кімнату, додають простору. Вимагають регулярного наведення порядку та частого проведення вологого прибирання.Для полегшення догляду фахівці рекомендують встановлювати потужну витяжку.
- Закриті. Мають задню та бічні стінки. Оснащуються підйомними, розстібними або розсувними дверцятами. Дозволяють сховати вміст від чужих очей.
- Навісні. Непогано доповнюють вільний кухонний простір. Можуть відрізнятися за призначенням та розмірами. Варіанти із прихованим кріпленням виглядають найефектніше.
- Підлогові. Бувають металевими та дерев’яними. Можуть обладнатися коліщатками. Основна перевага – висока міцність.
- Настільні. Діляться на стаціонарні та складні. Можуть мати більше одного ярусу. Встановлюються вздовж стіни на стільниці. Служать для розміщення чашок, банок з приправами та крупою, хлібниці.
- Вбудовані. Монтуються в нішу, шафу або острів, допомагаючи використовувати простір більш раціонально.
- Стелажі. Є органайзером з певною кількістю поличок, об’єднаних одним коробом. Вписуються у більшість інтер’єрних стилів. Сприяють ефективному упорядкуванню речей.
- Приховані. Фасад таких конструкцій зливається зі стіновим оздобленням або кухонним гарнітуром.
Матеріал виготовлення полиці
Придбавши або майструючи полиці під кухню, варто ретельно подумувати матеріал каркасу.
Основа та горизонтальні планки повинні відповідати наступним критеріям: Міцність, Краса, Екологічність.
На фото полиць для кухні видно, найбільш актуальними рішеннями є варіанти:
- З масиву. Це бездоганний вибір для кухонної локації. Дерево дає можливість для втілення найзухваліших ідей. Плюси виробів із масиву – міцність, унікальність фактури, естетичність, безпека з погляду екології.
- З ДСП. Такі меблі цінуються за доступність та дешевизну. У продажу можна легко зустріти моделі на будь-який смак. Мінус – це можливість виділення шкідливих речовин, якщо матеріал має низьку якість.
- З металу. Ці аксесуари користуються популярністю у багатьох дизайнерів. Вони ідеально гармонують із усіма поверхнями і при правильній обробці служать досить довго.
- З пластику. Переваги пластикових моделей – вологостійкість, невибагливість у догляді, мала вага. Мінуси – крихкість країв, низька стійкість до високих температур.
- З загартованого скла. Подібні конструкції відрізняють хороші якості та стильний дизайн.
Розміри та форма полиці
Якщо розмір приміщення обмежений, то кращим вибором є кутова полиця на кухню. Вона займе мінімальну кількість квадратних метрів і органічно впишеться. До того ж за потреби її можна доповнити різноманітними аксесуарами.
Якщо хочеться чогось оригінального, можна зробити вибір на користь багатоярусної конструкції висотою до стелі. Подібні меблі дозволять зручно розташувати велику кількість речей.
Нестандартно і цікаво виглядають горизонтальні моделі на всю стіну або її частину, що складаються з кількох рівнів. Також сьогодні покупцям пропонується широкий асортимент нешироких полиць, що призначені для зберігання декоративних предметів.
Варіанти розташування полиці в інтер’єрі кухні
Існує кілька способів розміщення кухонних полиць:
- Над столом. Для цієї зони краще використовувати приховані полиці, що зливаються зі стіною.
- У кутку. Кутові моделі підійдуть як для малогабаритного, так просторого приміщення. Вони допоможуть заощадити значну кількість вільного місця.
- Над миттям. Даний спосіб розміщення пред’являє до меблів вимоги волого-та жаростійкості. Також вироби, що встановлюються в цьому місці, повинні бути здатні витримувати значні механічні навантаження. Найкраще використовувати полиці зі спеціальним декоративним напиленням, що перешкоджає появі розлучень та відбитків.
- У ніші. Подібне розташування дозволяє відмовитися від типового оформлення інтер’єру та задіяти весь простір. Монтовані конструкції повинні відповідати розмірам ніші та дизайну кухні.
- На фартуху. Такий варіант вважається одним із найзручніших і доцільних. На цих поличках можна тримати продукти та начиння, полегшуючи процес приготування.
- Під стелею. Плюс – збереження корисного простору внизу.
- Над дверима. В антресолях можна зберігати коробки або кошики з необхідними предметами.
- Над диваном. Дане рішення наділяє обстановку родзинкою та дарує відчуття налагодженості. Кухня з відкритими полицями над диваном виглядає надзвичайно стильною.
- На вільній стіні. Тут важливо не перестаратися із кількістю.
Полиці на стіну на кухні – один із обов’язкових атрибутів. Вони забезпечують ергономічність та раціональність інтер’єру, одночасно будучи його прикрасою.
Широкий асортимент моделей, можливість вибору дизайну та габаритів – все це дозволяє зробити кухонну локацію максимально затишною та практичною.
Фото полиць для кухні