Висота кухонного гарнітура: приклади розрахунку, стандарти висоти від підлоги до стільниці

Висота кухонного гарнітуру від підлоги – необхідні параметри, таблиця розрахунку. Фото рекомендації з компонування та дизайну

Кухня — головне місце в будинку, де не лише готують їжу, зберігають продукти, а й збираються усією сім’єю, спілкуються, відпочивають.

Правильна організація кухонного простору здатна покращити настрій, спростити домашню роботу, принести затишок та спокій у будинок. У габаритах кухонних меблів виробники дотримуються певних стандартів, необхідних для:

 • Продовження термін служби меблів;
 • Раціональне використання побутової техніки;
 • Комфортне приготування їжі.

Розміри кухні та зростання людини

Стандартна висота стільниці кухонного гарнітуру підбирається залежно від зростання людини. Чим менше зростання, тим нижча робоча поверхня кухні. Високій людині зручніше готувати на поверхні вище. Комфортна відстань від стільниці до ліктя при роботі з продуктами або миття посуду не повинна перевищувати 15см. Інакше рука буде в незручному становищі, що призведе до втоми та роздратування.

Верх і низ кухонного гарнітуру

Набір кухонних меблів складається з нижньої та верхньої низки шаф.

У нижньому ряді знаходяться столи з дверцятами або висувними ящиками.

У нього вбудовується побутова техніка (крім витяжки) та більшість аксесуарів:

 • Лотки для столових приладів,
 • Пляшки,
 • Кутові ємності,
 • Висувні кошики.


Верхній ряд шаф служить для зберігання посуду та продуктів.

 • Тут є витяжка, підсвічування та частина кухонних аксесуарів.
 • Разом вони створюють функціональний кухонний ансамбль з елементами декору.

Висота нижніх шаф зі стільницею

Показник висоти нижнього ряду складається з трьох показників:

 • Розмір цоколя (або ніжок);
 • Висоти корпусу;
 • Товщини стільниці.

Корпус нижніх шаф стандартно виготовляється заввишки 720мм (або 72см). Це пов’язано із розмірами кухонної техніки, яка ставиться під стільницю.

Висота пластикового цоколя (він закриває опори, на які ставиться корпус) теж стандартна і буває або 100 або 150мм, рідше 120мм. Опори регулюються під нерівності підлоги та допомагають зробити робочу поверхню кухні ідеально рівною.

На кухнях без цоколя встановлюють декоративні хромовані ніжки круглої або квадратної форми. Вони також регульовані і підкручуються при встановленні під необхідну висоту.

Товщина звичайної стільниці, кам’яної та пластикової, буває 28мм або 40мм. Іноді товщину збільшують до 60мм та вище. Це виглядає благородно і надає інтер’єру надійного, великого вигляду.

У результаті стандартна висота кухонного гарнітура з цоколем 100мм та стільницею 40мм виходить 850-870мм, де +/-20мм різниці дається на вирівнювання меблевого ряду під особливості приміщення. Або інакше, висота кухні від підлоги до верху стільниці 860 мм+/- 10мм.


При розмірі цоколя 150мм висота столів вже дорівнюватиме 900 -920мм, де 20мм різниці може вийти через нерівності підлоги або інші особливості кухонного приміщення. Вирівнювати висоту ніжками або опорами, до яких кріпиться цоколь, будуть збирачі меблів вже на місці встановлення кухні.

Важливо. При виведенні розеток для побутових приладів над стільницею важливо брати до уваги можливі коливання висоти стільниці під час встановлення.

Зазвичай кухня з цоколем 100мм зручна людям зі зростом 155-170см. А кухня із цоколем 150мм підходить клієнтам 170-185см. Високій людині зростом більше 1м 85см краще подумати про виготовлення кухні на замовлення.

Двохрівнева стільниця

Виходом із ситуації, коли приготуванням їжі займаються кілька членів сім’ї різного зросту, буде багаторівнева робоча поверхня.

 • Перепади у висоті кухонного гарнітуру відходять від загальноприйнятих стандартів, але є модним дизайнерським рішенням.
 • При достатніх габаритах приміщення допустимо частину стільниці встановити на висоту 850мм або навіть 800мм, а частину підняти до 910мм і вище.

Звичайні стандартні кухонні меблі виробляють лише певних розмірів і створити зручний простір для кожного члена сім’ї виходить не завжди. На замовлення ж висота кухонного гарнітуру від підлоги до стільниці може бути будь-якою.


Побутова техніка та висота стільниці

Вирішальним чинником визначення висоти кухні є стандартний розмір техніки, яку встановлюють під стільницю.Посудомийна машина, духова шафа, пральна машина мають конкретну висоту, яку обов’язково прийняти до уваги при проектуванні кухонного гарнітура.

Стандартна глибина стільниці в 600мм також розрахована під точні габаритні розміри вбудованої техніки та мийки. При комплектації кухні різноманітними аксесуарами, важливо враховувати їхню глибину.

Висота кухонного фартуха

Величина від підлоги до верху стільниці важлива для викладання фартуха.

 • Відстань між верхніми та нижніми шафами, звана кухонним фартухом, зазвичай залишають 550-600мм.
 • Цей показник також варіюється від зростання замовника та його побажань.
 • Через особливості приміщення або на вибір замовника фартух може бути менше 550мм або вище 600мм.

Захистну поверхню на стіні між верхніми та нижніми рядами кухонного гарнітура, або фартух, можна викласти керамічною плиткою. Або замовити стінову панель разом із кухонним гарнітуром. Її встановлення візьмуть на себе збирачі меблів.

Особливо важливим є розмір фартуха, якщо в кухонному гарнітурі є пенал під вбудований холодильник або проста колонка з полицями. Адже навішування верхнього ярусу шаф залежатиме саме від висоти пеналу.

Перш ніж викладати плиткою фартух, бажано отримати консультацію в тій компанії, якій ви довірите виготовлення та встановлення своєї кухні, та уточнити передбачуваний розмір фартуха.

Важливо. Неправильний розрахунок розмірів фартуха може обернутися негарним зазором між ним та верхніми шафами.

Висота верхніх шаф

Над стільницею та фартухом зазвичай розташовують верхній ряд кухонних меблів. По глибині його шафи вдвічі менше глибини стільниці.

Такі параметри необхідні для комфортного процесу приготування їжі та миття посуду.

Стандартні розміри та індивідуальний підхід

Верхній ярус обмежений по висоті лише стелею приміщення та бажанням клієнта.

 • На виробництві стандартних кухонних меблів виходять із розмірів 360, 720, 860, 920 і 960мм.
 • При замовленні індивідуального проекту висота верхнього ряду буде оптимальною.
 • Новомодним трендом стало виготовлення шаф під стелю.
 • Це дозволяє збільшити місткість кухонного гарнітуру та робить інтер’єр сучасним.

При надто високій стелі над верхнім рядом пускають антресольну смугу, яка по глибині може співпадати зі стільницею. Це збільшує місткість кухонних шаф у рази.

Декор та стиль

Верхні шафи мають не тільки функціональний, а й декоративний характер.

 • У класичному варіанті на них встановлюють карниз, балюстраду, вішають пілястри. Вітрини зі склом прикрашають вітражами, молдингами, піскоструминним малюнком.
 • Кухні у стилі Лофт, модерн, у скандинавському стилі доповнюються відкритими полицями з дерев’яними чи металевими елементами. Підбір декоративних елементів залежить від переваг та побажань замовника.

Будь-яка висота стільниці кухонного гарнітура чи це стандарт чи індивідуальний проект має бути зручною, практичною у використанні, ергономічною та ідеально підходити під стильове рішення інтер’єру.

Знання стандартних розмірів меблів допоможе у створенні кухні мрії.


Фото ідеальної висоти кухонного гарнітуру