Конструктор кухні: як користуватися програмою та зробити самостійно проект кухні, поради щодо планування в онлайн-конструкторі
Ідеальний ремонт повинен починатися з детального планування та створення проекту майбутньої кухні. Розробники комп’ютерних програм пропонують клієнтам скористатися такою послугою, як 3d-конструктор кухні.
Це чудова можливість змоделювати кухню до найдрібніших подробиць та самостійно створити готовий проект ідеального інтер’єру.
Переваги конструктора кухні
Як правило, всі конструктори неймовірно прості та доступні навіть тим, хто не розуміється на комп’ютерних програмах. Переваги конструкторів є очевидними, вони відкривають безліч можливостей при створенні проекту.
- Можливість самостійного проектування кухні
- Використання параметрів, які відповідають площі кімнати
- Візуалізація розміщення меблевих елементів та кінцевого дизайну кухні
- Підбір матеріалів та колірної гами
- Просте використання програми
Якщо клієнт не знає, як використовувати конструктор кухні, йому на допомогу прийде інтуїтивно зрозуміла розкладка.
Програма дозволяє зробити точний проект без зайвих зусиль, який максимально наближається до реальності. Подібні конструктори використовуються не тільки для створення кухонь та кімнат, але й для проектування цілих будинків.
Технічні рекомендації
Для того, щоб скористатися програмою, необхідно зайти до неї зі стаціонарного комп’ютера чи ноутбука, смартфони не підходять для цієї мети. Використовуйте зручний та швидкий браузер, на якому програма не працюватиме без перебоїв.
Під час роботи потрібно постійно зберігати проект на всіх етапах розробки, оскільки у програмі немає автоматичного збереження.
Працювати з програмою потрібно мишкою, найчастіше задіяна ліва кнопка мишки. Меблі та інші елементи переміщуються за допомогою захоплення мишки, решта дій виконується за допомогою підказок.
Кожним елементом можна керувати окремо, online конструктор кухні – проста та зручна програма, доступна для кожного користувача.
- На першому етапі вказуються параметри кухні.
- Потрібно вказати параметри кухонного гарнітура.
- Розставляються меблі та техніка.
- Встановлюється мийка та дрібна побутова техніка.
- Підбирається дизайн елементів гарнітури.
- Потому проект потрібно зберегти, він є повністю готовим.
Поради щодо планування кухні
Перед тим, як використовувати онлайн конструктор кухні, важливо дізнатися деякі нюанси, які допоможуть зробити кухню максимально зручною та функціональною.
- Ширина витяжки повинна бути не меншою, ніж ширина газової або електричної плити;
- Висота стільниця – 15 см вище зігнутого під прямим кутом ліктя, зазвичай це 80-90 см;
- При частому використанні духовки її потрібно розмістити на рівні рук, при нечастому – на нижньому ярусі;
- Посудомийна машина розміщується ліворуч від миття на відстані 90 см;
- Мікрохвильова піч повинна розміщуватися на висоті 10 см нижче за плече, при цьому потрібно враховувати, наскільки часто нею користуються діти, і орієнтуватися на них;
- Краще місце для стільниці – відстань між мийкою та плитою, ширина стільниці має бути не менше 80 см;
- Важливо пам’ятати про зону відкривання техніки та меблів. Перед духовкою має бути вільний простір не менше 100 см. Всі дверцята повинні відчинятися і зачинятися, не зачіпаючи один одного;
Огляд конструкторів
Багато клієнтів запитують — який конструктор кухні кращий? Існує кілька найпопулярніших варіантів, які найчастіше використовуються.
- Онлайн – конструктор ІКЕА. Ця програма займає лідируючі позиції серед своїх конкурентів. Він відрізняється простим та зрозумілим інтерфейсом, а також наявністю різних функцій. Користуючись цим конструктором, потрібно пам’ятати, що можна використовувати та підбирати тільки меблі від фірми Ікеа.
- Конструктор Home.By.Me – він відрізняється надзвичайно якісною візуалізацією, а також має низку незаперечних переваг.Даний 3d конструктор кухні онлайн не вимагає реєстрації, має широкий вибір дизайну та матеріалів, дає можливість редагувати кожен етап проекту. Мова інтерфейсу – англійська, але програма зрозуміла практично для кожного користувача.
- Planoplan – цю програму часто використовують дизайнери, оскільки вона відрізняється величезним вибором функцій. Деякі функції платні, але головна перевага цього конструктора полягає в тому, що вона дозволяє завантажувати власний каталог меблів без прив’язки до певного виробника.
- Відомий бренд Леруа Мерлен також випустив конструктор з великим набором функцій та якісною візуалізацією. Це зручна програма з розмірами приміщення та меблів, але можна використовувати лише меблі цього бренду, як і в Ікеї.
- Bplanner – дозволяє спроектувати кухню будь-яких розмірів та не має прив’язки до конкретного виробника меблів. З усіх представлених конструкторів цей варіант найпростіший, але він не має такої чіткої візуалізації, як усі інші програми.
Кожен із представлених конструкторів має свої переваги та недоліки. Дані конструктори допоможуть створити правильний та докладний проект кухні, продуманий до найменших подробиць.
Якщо ви хочете підібрати програму простіше – тоді використовуйте Bplanner, а для більш складних та візуалізовано точних проектів підійдуть Planoplan та Home.By.Me.
Правила вимірювання та розміщення
Перед тим, як створити проект, потрібно зробити точні вимірювання площі кухні. Для цього використовується рулетка або лазерний далекомір. Найменша помилка може призвести до неприємних наслідків. Довжину кожної стіни варто вимірювати на трьох рівнях, також потрібно не забути зробити виміри всіх елементів, що виступають.
При розміщенні меблів варто пам’ятати про правило робочого трикутника — миття, плита та холодильник. Між ними не повинно бути перешкод, пересуватись по кухні має бути зручно. Варто розділити кухню на зони, які включають зону зберігання, зону підготовки та зону приготування їжі.
Конфігурація кухні вибирається самостійно, при цьому потрібно враховувати площу та деякі особливості параметрів кухні, квадратне або прямокутне приміщення.
Заздалегідь продумується острівна конфігурація, але таке планування можливе лише за наявності вільного простору.
Фото готових дизайн-проектів кухні