Вентиляція на кухні – схеми правильної установки та пристрої природної вентиляції

Вентиляція на кухні: основні правила створення природної вентиляції + варіанти пристрою та схеми встановлення

Неможливо приготувати їжу, щоб на кухні не з’явилися запахи. Якщо вони не покидають кімнату, предмети інтер’єру вбирають їх.

З часом позбутися від присутності запахів важко. Без грамотного влаштування вентиляції на кухні проблему вирішити неможливо.

Аргументи “за” вентиляцію

Господарі на кухні без вентиляції стикаються з низкою проблем, які потрібно виправляти:

  • У кімнаті накопичуються запахи. Згодом один накладається на інший;
  • Підвищується концентрація вологи;
  • Кількість кисню зменшується, а вуглекислого газу зростає;
  • Предмети інтер’єру покриваються жирним нальотом.

Це маленький перелік неприємностей. Але всі нещастя можна уникнути, якщо грамотно організувати виведення брудного повітря. Інакше кажучи, монтується система вентиляції на кухні.

Вимоги до вентиляції для квартир та будинку

Облаштування системи вентиляції не проводитиметься довільно. Існують санітарно-гігієнічні вимоги:

  • У ванній та кухні вентиляційні системи не припиняються, щоб потік повітря одного приміщення не перетинався з рухом повітря з іншої кімнати.
  • Вентиляція для ванної, туалету, кухні не з’єднується із загальнообмінною схемою провітрювання житлової частини.
  • Виведення повітря з туалету та кухні на вулицю проектується через вентиляційні шахти у квартирах, та через дах у приватному будівництві.
  • На кухні повітря повторно використовується без шкоди для здоров’я після його проходження через рециркуляційну витяжку.
  • Проріз вентиляції на кухні заборонено закривати. Часто це робиться трубою витяжки для кухні із відведенням у систему вентиляції.
  • На кухні організовується приплив свіжого повітря.









Проектування вентиляційної системи

Проект приватного будинку або багатоквартирного будинку без організації системи природної вентиляції не буде прийнято у відповідних організаціях.

Для виведення вологи, теплового потоку, неприємних запахів плануються вентиляційні витяжні канали.

Приплив свіжого повітря здійснюється природним шляхом або через організовані канали біля вікна.

Вентиляційна система на кухні з газовою плитою

На кухні з газовою плитою накопичується чадний газ. Він не має запаху та легше повітряної маси.Тому її скупчення під стелею людина не може визначити.

Система вентиляції в цьому випадку покликана відводити чадний газ.

Важливо:

  • Якщо ж система забруднена сміттям та пилом, то газ виводиться повільно.
  • Крім того, якщо відведення у вентиляцію від витяжки для кухні, змонтованої над плитою, повністю закриває отвір вентиляції, то провітрювання кімнати природним шляхом так само знижується в рази. Відпрацьоване повітря накопичується.

Для кухні з газовою плитою рекомендується змішане вентилювання. Поєднується природне виведення відпрацьованого повітря з локальним примусовим видаленням.









Принцип фільтрації у витяжки без відведення у вентканали

Плита на кухні може бути змонтована на такій відстані від прорізу вентиляції, що відводи до нього підводити незручно. Вирішити проблему можна витяжкою для кухні без відведення у вентиляцію.

В основі роботи такої установки – фільтрація відпрацьованого брудного повітря. Після цього його можна повторно використати без шкоди здоров’ю.

Головна деталь конструкції – фільтри. Вони використовуються для очищення повітря від жиру, накопичення вологи, знижують концентрацію неприємних запахів.

Працюють фільтри двох видів:

  1. Грати з пластику або металу очищають потік повітря, що надходить, від жиру, масла, пилу, вологи. Ці грубі фільтри використовуються багаторазово.
  2. Вугільні фільтри з адсорбуючими властивостями ретельніше очищають повітря. Вони працюють ефективніше, якщо часто змінюються (1 раз на місяць мінімум). Якщо цього не робити, проходження потоку повітря знижується.

Чистий повітряний потік витягується з рециркуляційної витяжки потужним вентилятором, яким оснащена кухонна установка.

Виробниками випускаються за своєю конструкцією плоскі, вбудовувані, підвісні та похилі витяжки для кухні без вентиляції. Модель, що вбудовується, вибирається для кухні з оригінальним дизайном. Підвісні подобаються своїми невеликими габаритами. Похила модель визнана більш ефективною.









Витяжка з відведенням у вентканали

Кухонна витяжка з відведенням у вентиляцію – це традиційне локальне примусове вентилювання. Її монтаж не повинен порушити природне провітрювання.

Для типових маленьких кімнат у квартирах має бути змішане вентилювання. Визнається недоцільною на кухні примусова вентиляція.

  • Витяжки випускаються кутові,
  • Вбудовані
  • Настінні та острівні.

Популярність у покупців мають настінні моделі. Вибір диктується типовим плануванням квартир у багатоповерхових будинках. У будинках монтуються різні моделі.

Принцип очищення повітря дуже простий. З зовнішнього боку розташовується металеві грати. Це фільтр для збирання жиру, пилу. Друга її функція – захист вентилятора від сміття. Чиститься грати 1 раз на два, три місяці.

Продуктивність витяжки з відведенням у вентиляційний канал залежить від потужності вентилятора. Від цього показника залежить рівень шуму працюючої конструкції.









Критерії вибору витяжки для кухні

Витяжні зонти на ринку представлені в асортименті. Вони відрізняються комплектацією різних датчиків, підсвічування, системою регулювання.

Але коли постає питання вибору моделі, враховуються основні аспекти:

  • Залежно від габаритів кухні, ступеня забруднення повітря розраховується необхідна потужність моделі. Вона впливає на обсяг виведення брудного повітря.
  • Важливий показник – кількість швидкостей вентилятора. Максимальна продуктивність вентилятора на мінімальній швидкості, з найменшим рівнем шуму – найкращий показник ефективності витяжки.
  • Оскільки витяжка не призначена для вентиляції всієї кімнати, а спрямована для роботи в конкретній зоні кухні, враховується потужність приладу на площу. Так на 20-30 кв. м. витяжка з продуктивністю 800-1000 м3/год буде надто потужною. Грошові витрати не виправдовують себе. Крім того, у маленькій кімнаті буде дуже галасливо.

Фото вентиляції на кухні