Кухня без шаф: 150 фото прикладів та готових рішень дизайну + вдалі планування кухні

Кухня без шаф: плюси та мінуси, 150 реальних фото-проектів, нюанси дизайну кухні без верхніх шаф

Устаткування кухні без верхніх шаф може здатися не надто практичним рішенням. Особливо якщо йдеться про малогабаритне приміщення.

Але завдяки порадам дизайнерів вдається ідеально організувати простір без необхідності використовувати навісні шафки.

Плюси одноярусної кухні

  1. За відсутності навісних шаф кімната виглядає більш повітряною та просторою. Цей ефект особливо помітний у невеликому приміщенні.
  2. Людям невисокого зросту буває складно діставати до верхніх полиць. Крім того, на навісних конструкціях накопичується багато забруднень, які важко видалити, а проводити прибирання не вистачає часу. Відмовившись від верхнього ярусу, можна забути про цю проблему назавжди.
  3. Розглядаються альтернативні варіанти розташування гарнітура – ​​іноді їх розміщують навіть під підвіконням.
  4. Одноярусні гарнітури коштують набагато дешевше, тому вдається заощадити чималі кошти при покупці.
  5. Відкриті поверхні стін дозволяють вигадати безліч варіантів цікавого оформлення.
  6. Кухня без навісних шаф виглядає по-справжньому актуально та стильно.

















Недоліків такого рішення зовсім мало. Буде трохи складніше діставати з нижніх шафок кухонне начиння. Також може відчуватися нестача місця, але ця проблема легко вирішується іншими способами.

  • Встановлення кутових шаф для підлоги дозволяє вирішити всі складнощі з розміщенням речей і посуду. Таке розміщення меблів передбачає обладнання традиційної робочої зони. Це ергономічне рішення дозволяє облаштувати навіть найменші кухні.
  • Кутова кухня без кутової шафи – популярне дизайнерське рішення для оформлення кухні. Під час Г-подібного планування можна встановити мийку між двома стільницями.
  • Ще один спосіб розміщення гарнітуру – лінійний. При цьому нижні шафи розташовані вздовж довгої стіни. Холодильник розміщують по сусідству з плитою, раковиною та робочою поверхнею. Це оптимальне рішення для вузького приміщення: легко відвернути увагу від дефіциту простору, зробити кухню повітрянішою і візуально розсунути межі стін.
  • При розміщенні нижніх модулів у вигляді літери П можна обладнати комфортну робочу зону, розмістити весь посуд і кухонне приладдя, незважаючи на відсутність навісних шаф. Однак не варто оформляти таким чином компактну кухню.













Дизайн кухні без шаф на стінах може бути острівним. У цьому випадку робоча зона розташована в центрі кімнати. Фахівці радять використати такий вид планування у просторих приміщеннях.













Класичний стиль

При оформленні класичної кухні дизайнери рекомендують наголосити на натуральних матеріалах. Кухонний гарнітур може бути виготовлений із натурального дерева.

В якості бюджетного варіанту можна розглянути вироби з ДСП або МДФ.

Оздоблення стін виконується за допомогою шпалер, що миються, з невеликим малюнком. Фото кухні без шаф у класичному стилі демонструють цікаве поєднання дерев’яних поверхонь із фактурою природного каменю та керамікою. Вікна у приміщенні оформляють легкими світлими шторами.

  • Обідня зона має добре освітлюватися.
  • Над нею розташована підвісна люстра з кришталевими елементами.
  • Для додаткового освітлення використовуються настінні світильники.

Стиль Прованс

Фото кухні без навісних шаф у стилі прованс відбивають всю красу сільського стилю. Стіни в такому приміщенні зазвичай пофарбовані в молочні відтінки.

По периметру кімнати розміщуються квіти в керамічних вазах, вікна прикрашають фіранками із ситцю.

  • Для цього ніжного романтичного стилю чудово підходить облаштування кухні без навісних шаф.
  • На численних полицях розташовується цікавий декор та кухонне начиння.
  • Додатково для зберігання речей використовують тумби, скрині та інші постарені меблі.

Стиль Лофт

Інтер’єр кухні без підвісних шаф просто створений для цього стилю. Прекрасна альтернатива – металеві полиці на стінах.

Верхні шафи гарнітури не будуть загороджувати великі вікна, за рахунок чого приміщення наповниться світлом.

Під час оформлення інтер’єру використовується цегла, бетон, натуральне дерево, метал, скло.

Хай-тек та Мінімалізм

Сучасний стиль хороший тим, що дозволяє приймати нестандартні рішення без огляду на традиційні способи облаштування. Для оформлення такого інтер’єру дизайнери радять використати мінімум меблів. Необхідності придбання верхніх шаф просто немає.

Приміщення залишається світлим, просторим та лаконічно оформленим. Як оздоблювальні матеріали найчастіше використовують пластикові панелі, ДСП, метал, керамограніт, штучний камінь.

Вибір фартуха

Робоча стіна оформляється відповідно до вибраного стилю. Гарний фартух стане цікавим акцентом у приміщенні та головною родзинкою кухні.








Для інтер’єру в мінімалістичному стилі підійде фартух із загартованого скла, бетон або цеглини.

Облаштування витяжки

У класичному варіанті кухонна витяжка ховається у навісних шафах. Якщо їх немає, то з’являється безліч інших варіантів.

  • Монтувати витяжку можна в стелю. При цьому заощаджується вільний простір і очищається повітря не тільки над варильною поверхнею, а й по всьому приміщенню.
  • Вбудоване в такий пристрій підсвічування посилює освітленість кімнати. Увімкнення приладу здійснюється дистанційно або за допомогою вимикача.
  • Ще один зручний варіант – використання настільної витяжки. Дуже комфортні висувні моделі, які після приготування їжі можна заховати до стільниці.
  • Добре справляється з очищенням повітря настінна витяжка. Вона дозволяє швидко відводити забруднене повітря, позбавляючи кухню від сторонніх запахів.

Барна стійка

Кухні без верхнього ярусу часто обладнують барною стійкою. Підходящий варіант планування – довга або маленька кухня. Краще відокремити обідню зону від робочої. Барна стійка використовується як стол або робоча поверхня.

Розкладні моделі стояків можуть стати продовженням підвіконня. Таке рішення допоможе заощадити ще більше вільної площі.

Фото кухні без шаф