Кухня без шаф: 150 фото прикладів та готових рішень дизайну + вдалі планування кухні

Кухня без шаф: плюси та мінуси, 150 реальних фото-проектів, нюанси дизайну кухні без верхніх шаф

Устаткування кухні без верхніх шаф може здатися не надто практичним рішенням. Особливо якщо йдеться про малогабаритне приміщення.

Але завдяки порадам дизайнерів вдається ідеально організувати простір без необхідності використовувати навісні шафки.

Плюси одноярусної кухні

  1. За відсутності навісних шаф кімната виглядає більш повітряною та просторою. Цей ефект особливо помітний у невеликому приміщенні.
  2. Людям невисокого зросту буває складно діставати до верхніх полиць. Крім того, на навісних конструкціях накопичується багато забруднень, які важко видалити, а проводити прибирання не вистачає часу. Відмовившись від верхнього ярусу, можна забути про цю проблему назавжди.
  3. Розглядаються альтернативні варіанти розташування гарнітура – ​​іноді їх розміщують навіть під підвіконням.
  4. Одноярусні гарнітури коштують набагато дешевше, тому вдається заощадити чималі кошти при покупці.
  5. Відкриті поверхні стін дозволяють вигадати безліч варіантів цікавого оформлення.
  6. Кухня без навісних шаф виглядає по-справжньому актуально та стильно.

Недоліків такого рішення зовсім мало. Буде трохи складніше діставати з нижніх шафок кухонне начиння. Також може відчуватися нестача місця, але ця проблема легко вирішується іншими способами.

  • Встановлення кутових шаф для підлоги дозволяє вирішити всі складнощі з розміщенням речей і посуду. Таке розміщення меблів передбачає обладнання традиційної робочої зони. Це ергономічне рішення дозволяє облаштувати навіть найменші кухні.
  • Кутова кухня без кутової шафи – популярне дизайнерське рішення для оформлення кухні. Під час Г-подібного планування можна встановити мийку між двома стільницями.
  • Ще один спосіб розміщення гарнітуру – лінійний. При цьому нижні шафи розташовані вздовж довгої стіни. Холодильник розміщують по сусідству з плитою, раковиною та робочою поверхнею. Це оптимальне рішення для вузького приміщення: легко відвернути увагу від дефіциту простору, зробити кухню повітрянішою і візуально розсунути межі стін.
  • При розміщенні нижніх модулів у вигляді літери П можна обладнати комфортну робочу зону, розмістити весь посуд і кухонне приладдя, незважаючи на відсутність навісних шаф. Однак не варто оформляти таким чином компактну кухню.

Дизайн кухні без шаф на стінах може бути острівним. У цьому випадку робоча зона розташована в центрі кімнати. Фахівці радять використати такий вид планування у просторих приміщеннях.