Дизайн кухні 2024 року: ТОП-200 фото новинок оформлення, планувань та поєднання кольорів

Дизайн кухні 2024 року: нові тренди у поєднанні кольорів та елементів оформлення кухні (200 фото)

На календарі рік Бика, але це не привід вішати роги, стелити плямисту шкуру та затарюватися тушонкою. Тим більше що з того моменту, коли людство зробило крок у 21 століття, минуло 21 рік.

Тому домовитись та надійність героя теми можуть уособлювати різні новинки. А ще кухня відповідає бику, бо він сам по собі ненажерливий.

Актуальність ремонту

Перш ніж створювати модний дизайн кухні 2024 року, цільова аудиторія має оцінити свій бюджет. Тематичний проект не вимагає розкішних виробів, зате вітає комфорт і функціональність (тому без різних новинок не обійтися).

Можливо, ремонт взагалі краще відкласти на пізній термін, якщо користувачів кухні не турбують такі обставини:

 • Заселення у новій квартирі чи будинку;
 • Останній ремонт на кухні проводився понад чотири роки тому;
 • Поява на світ дитини;
 • Банальне прагнення змін;
 • Передчасне зношування інженерних комунікацій або меблів.

Причому останній пункт може мати на увазі знос виробів із-за сусідів. Якщо хоча б один з пунктів є актуальним, то гра коштує свічок.Актуальність кількох пунктів – заклик до негайних дій. Тим більше, що весна закінчується тривалими святами, а ціни на ремонт та витратні матеріали щодня зростають.

Планування

Студія у новобудові, двокімнатна квартира у «хрущовці», трикімнатний аналог у «сталінці» – варіантів житла так багато, що проектувальники вигадали сучасний дизайн кухні для будь-якого випадку:

 • Кутова кухня – за замовчуванням влаштовується у квартирах, т.я. житлові багатоповерхівки передбачають підведення інженерних комунікацій до загальної магістралі (у народі «кутовою кухнею» прийнято називати меблевий фурнітур Г-подібної форми);
 • Кухня-їдальня – підходить приміщенням площею 10-15 кв.м (хоча в приватних будинках їдальню зону краще влаштовувати окремо від кухонної);
 • Кухня-бар – чудово доповнює квартиру-студію.

Практика показує, що для зручної експлуатації кухні достатньо 5 кв. Правда, щоб дотриматися цієї умови, доведеться правильно влаштувати меблі та інші вироби.


img src=”/wp-content/uploads/fcgt_18733.jpg”>

Правильно – без зайвого візуального вантажу та бар’єрів, що заважають вільному переміщенню. В принципі нічого нового. Тоді чому тематичний інтер’єр має прив’язку до 2024 року? Справа в тому, що він відрізняється від попередніх рішень:

 • По-перше, кухня повинна добре освітлюватися, що змушує розширити віконні отвори або виконати фон у світлих тонах;
 • По-друге, начиння та інші речі повинні бути приховані за рахунок гарнітуру, ніш та органайзерів;
 • По-третє, виробів різного призначення може бути багато за умови, що кожна категорія виступає в єдиному екземплярі (це правило не поширюється на начиння та стільці);

Всупереч лаконізму та функціональності, всередині кухні залишається атмосфера тепла та затишку. Тому, крім газової печі, підігрівати інтер’єр повинні благородні фарби лісового масиву або бірюзи. Тільцеві ця гама дуже характерна.

Вибір приміщення для кухні зазвичай зумовлений. Власники квартир не можуть влаштовувати мийку та пекти далеко від інженерних комунікацій. Мешканці приватних будинків також набувають готового проекту. Залишається лише сприяти простору та зручності, про що йшлося у вищесказаному переліку.

Оздоблення

Якщо дизайн кутової кухні за замовчуванням має вікна, то всередині квартири-студії скління може бути далеко від зони приготування їжі. Нестача природного освітлення компенсується світильниками (про них йдеться трохи пізніше) та лаконічним оздобленням.

Причому останню необхідно продемонструвати на всіх площинах:

 • Стеля – натяжна стеля;
 • Підлога – ламінат або лінолеум;
 • Стіни – сендвіч-панелі або плитка;
 • Віконний та дверний отвори – пластикові укоси.

Найсвітлішими йдуть укоси та стеля, стіни – нейтральні та світлі, підлоговий настил – темний. Так дотримується практичність: візуально простір здається просторим, а підлоговий настил – приховує плями.Залишається розібратися з колірною гамою:

 • Стеля та укоси – білі, кремові, бетонні;
 • Стіни – бежевий, асфальтовий, платиновий, бетонний, м’ятний;
 • Настил для підлоги – охра, каштан, мідь, хакі.

Внести контраст у фон допоможуть меблеві вироби. Також можна обробити одну стіну нестандартними панелями. Тільки не треба вдаватися до цегляної кладки. Вона вже застаріла і передала естафету глянсовій основі, що відбиває, а також імітації венеціанської штукатурки.

Мебліровка

Після того, як усі площини оброблені, настає момент вибору меблів.

Сучасна кухня 2024 року в залежності від площі та планування передбачає:

 • До 8 кв.м – кутовий гарнітур, стіл та стільці (причому стіл можна прибудувати до стіни, якщо сім’я невелика);
 • Понад 8 кв.м – прямий гарнітур, окремі стіл та стільці на 5-9 осіб (по суті, йдеться про повноцінну їдальню зону);
 • Відкрита зона в студії – барний стіл та барні стільці, прямий гарнітур.

При необхідності основні вироби доповнюються нішою, хоч остання і не відноситься до меблів. Кутовий гарнітур, як і барна стійка, може йти з приставним столиком, який, у свою чергу, нерідко має колеса.

Табурети заощаджують простір, коли знаходяться під столом. Однак їх краще замінити стільцями, які завдяки спинкам дуже зручні. Стіл може розташовувати чотирма ніжками або мати конструкцію буфета із прихованими нішами.

Округлі форми, які тіснять не без того тісний простір, використовувати не рекомендується. Виняток – скляна стільниця (але навіть вона більше підходить кабінету та вітальні).

Меблевий комплект повинен поєднувати лише два кольори – нейтральний та теплий. Причому фасад іде однобарвним і глянсовим, щоб викликати ефект відбиття. Допускаються яскраві вставки в окремих виробах та по краях – кутові полиці, фартух тощо.

Освітлення

Завдяки вікнам та світлому фону тематична кухня здається дуже просторою та акуратною. Щоб у вечірній час цим приміщенням можна було користуватися, доведеться придбати сучасні джерела світла:

 • Точкові стельові світильники;
 • Підвісні лампи (вішуються над обіднім столом).

Останні можна влаштовувати в один ряд або на одній люстрі. Крім основного освітлення допускається місцеве у вигляді «крапок», що над робочою зоною – раковиною та стільницею.

Щодо денного освітлення, то за нього відповідають вікна. Часто штори для кухні фото дизайну 2024 просто неможливо знайти. Не дивно, адже замість них використовуються однобарвні жалюзі та римські завіси.

Якщо користувачі дуже люблять класику, то їм рекомендується вибрати короткі та синтетичні горизонтальні завіси в одно- або двоколірному виконанні.Це можуть бути портьєри середньої щільності або напівпрозорі гардини.

Класичні розсувні штори з ламбрекенами краще вішати на вікна всередині великих та традиційних кухонь, якими виділяються приватні будинки.

Пристрої

Ремонт усередині кухні – не привід замінювати улюблені кухонний комбайн та мікрохвильову піч новими моделями. Ці пристрої можна перевстановити або сховати. Інша справа – чайник, який краще за інші побутові вироби уособлює бика – завжди на увазі, бадьорить і насолоджує, нагрівається і закипає.

Чайник досить швидко зношується, тому замість нього можна купити:

 • Нова модель для газової плити;
 • Електричний аналог, що працює від мережі.

Якщо всередині кухні знаходиться пральна машина, то саме час задуматися про її перестановку у передпокій або санвузол. Справа в тому, що шум та завантаження білизни негативно позначаються на комфорті та затишку.

Новинки

Тематичне спрямування суперечить консервативності бика, хоч поточний рік присвячений цій тварині. Можливо, відповідний ефект пояснюється тим, що бугай не простий, а срібний.

Срібло, у свою чергу, є непотрібним, благородним і частково дорогим матеріалом.

Перелічені властивості мають новинки дизайну кухні в магазинах Ікеа:

 • Лампа з довгою шиєю для підсвічування рослин;
 • Секційні кухонні мийки, що комплектуються сифоном, заглушками та контейнерами;
 • Органайзери та кошики для висувних ящиків та відділів відповідно;
 • Мобільні візки для начиння;
 • Металеві сушарки для начиння.

А ось від рейлінгів доведеться відмовитись. Справа в тому, що вони зберігають різне приладдя у відкритому стані, чого не вітає лаконізм. Те саме можна було б сказати про візки.

Однак вони сприяють простору завдяки можливості прилаштуватися в будь-який кут. У найгіршому разі візок взагалі можна вивезти з кухні.

Фото новинок дизайну кухні 2024