Римські штори на кухню: 150 фото дизайнерських штор з інструкцією з вибору та встановлення

Римські штори на кухню – поради щодо вибору кольору, стилю, типу тканини, дизайну. Фото кращих новинок з описом усіх плюсів та мінусів

Краса та практичність – дві основні вимоги, які пред’являються до віконних фіранок на кухні.

Тому нерідко господині обирають римські шторки, що поєднують у собі зручність жалюзі та естетичність тканинних фіранок.

Римські штори в інтер’єрі кухні виглядають акуратно, вишукано та стильно.

Переваги Римських штор

Головні плюси цього виду штор:

  • Простота та лаконічність, що вписується в будь-який дизайн інтер’єру від строго мінімалізму до розкішного ампіру;
  • Легкість догляду та прання;
  • Красивий елегантний зовнішній вигляд;
  • Зручність: відкривати та закривати таку шторку легко та швидко, це не потребує жодних зусиль;
  • Ергономічність: завдяки тому, що римські штори займають мало місця і не заважають вікно, підвіконня можна використовувати як додаткову робочу зону або розмістити там горщики з кімнатними рослинами.

















Недоліки

Якщо римська штора прикріплена до стіни над вікном, відкривати стулки незручно: спочатку доведеться підняти фіранку і лише потім відкрити стулку.

Місце кріплення

Шторки можна прикріпити по-різному. Основні місця кріплення:

  • Рама;
  • Створка;
  • Стіна;
  • Стеля.

Три перші варіанти підходять для використання на кухні, а стельове кріплення більше підходить для вітальні, ніж для кухні.

Вирішивши придбати римські штори на кухню з балконними дверима, вибирайте варіант із кріпленням до дверей, а не до стіни. В цьому випадку можна легко і швидко відчиняти двері на балкон, і не потрібно щоразу піднімати фіранку.

Часто штори прикріплюються за допомогою стрічки-липучки. Одну частину липучки приклеюють до стіни або рами, а другу нитками пришивають до шторки.

Типи римських штор

  1. Класичні. У розправленому вигляді шторка виглядає як рівне полотно, а складки утворюються лише під час підйому тканини. Такий тип фіранок добре вписується в інтер’єри у мінімалістичному стилі.
  2. Каскадні. У каскадних римських штор є гарні складки і розправленому, і складеному вигляді. Такий варіант підходить для стилю ампір, класика та кантрі.
  3. Каркасні.Каркасні моделі мають дерев’яні або пластмасові прути, розташовані горизонтально. Прямі акуратні складки утворюються на місцях цього каркаса.
  4. Бескаркасні. Якщо в шторці не передбачені горизонтальні рейки, вона вважається безкаркасною. У складеному вигляді утворюються м’які складки, а нижня частина провисає у вигляді півкола.

















Тканини

Сучасні римські штори на кухню шиють із будь-яких тканин:

  • Натуральних;
  • Синтетичні;
  • Смесових.

До натуральних відносять бавовну, льон, бамбук та шовк. Такі штори виглядають розкішно та підходять для вишуканих інтер’єрів. Але натуральні матеріали мають недоліки: вони вимагають складного догляду і з часом вигорають на сонці.

Синтетичні тканини – акрил та поліестер – не вимогливі у догляді, не мнуться, їх легко прати та сушити. Але ці матеріали виглядають простіше і можуть зіпсуватись під впливом нагрівальних приладів.

Оптимальний варіант – суміші, що містять у собі синтетичні та натуральні волокна. Це органза та тафта. Вони поєднують у собі переваги двох попередніх видів: вишуканий зовнішній вигляд та довговічність.

Механізм підйому штори

Існує три типи механізму піднімання римської штори:

  1. Ручний – крізь кільця на виворітному боці полотна протягнута мотузка, яка при натягуванні піднімає фіранку, і утворюються складки. При цьому вага тканини не повинна перевищувати 5 кг;
  2. Ланцюжно-роторний – замість мотузки використовується ланцюжок, який надає руху поворотний стрижень і стрічки, що піднімають шторку. В цьому випадку вага матеріалу може досягати 7 кг;
  3. Електричний – схожий на попередній тип, але з вбудованим електромоторчиком.

Розмір

Вибираючи розмір римської штори, слід зважати на місце прикріплення.Якщо полотно прикріплюється до рами або віконної стулки, ширина повинна бути на 2 см менше ширини вікна. Край розправленої фіранки повинен на 1-2 см не сягати підвіконня.

  • Ширина штор, прикріплених до стіни, має бути на 10-20 см більше ширини вікна.
  • Довжину слід вибрати таку, щоб фіранка закривала підвіконня.
  • Шторку можна зробити ще ширшою, якщо необхідно приховати трубу, розташовану поруч із вікном.

Виміряти розміри вікна доведеться і у випадку, якщо вирішено пошити римські штори на кухню своїми руками.

Якщо ж прийнято рішення замовити шторку в ательє, то можна просто запросити замірника, і через кілька днів будуть виготовлені фіранки за індивідуальним розміром.

Римські штори з ламбрекенами

Дизайн римських штор на вікні на кухні може виглядати досить простим, тому шторку іноді доповнюють портьєрами та ламбрекенами.

Такий варіант добре підходить для кухні-вітальні, якщо необхідно зонувати приміщення. Для маленької кухні краще обмежитися шторами світлих тонів та без ламбрекенів.

Світлопроникність

Франки з різних тканин можуть пропускати або не пропускати світло. Підбирати їх потрібно залежно від інтенсивності сонячного освітлення на кухні.

Якщо вікна приміщення виходять на південну сторону, підійдуть фіранки димаут, що поглинають до 70% світла.Штори блекаут повністю затуляють світло, тому частіше використовуються в спальні, а не на кухні.

Якщо у кухонному просторі мало світла, то можна придбати напівпрозорі шторки з легких тканин та тюлю. Вони не поглинають сонячні промені повністю, а розсіюють їх.

На першому поверсі для захисту від цікавих поглядів рекомендується повісити щільні штори, незалежно від рівня освітленості.

Смугасті шторки

По фото римських штор на кухні видно, вони здатні візуально перетворити не тільки вікно, а й приміщення в цілому. Горизонтальні смужки дозволяють зробити вузьку кухню ширшою і створити ілюзію, що віконний отвір більший, ніж насправді.

У приміщенні з низькими стелями використовують фіранки у вертикальними смужками, щоб стеля здавалася вищою, а вікно виглядало витягнутим по вертикалі.

Догляд за шторою

Часто римські штори, представлені в магазинах, просякнуті спеціальними речовинами, що захищають матеріал від пилу, бактерій та забруднень.

Але навіть без спеціальних просочень догляд за шторками простий:

  1. Раз на тиждень потрібно проводити сухе чищення щіткою для видалення пилу;
  2. При більш сильних забрудненнях можна почистити завісу пилососом за допомогою щітки для меблів;
  3. Один-два рази на рік потрібно прання. Для цього штору знімають з вікна, видаляють каркасні прути та обтяжливу пластину з нижньої частини, а потім стирають. При пранні та сушінні потрібно враховувати властивість та склад тканини, щоб матеріал не сів та не розтягнувся.

Римські штори – універсальний варіант для кухонь різних типів. Підібрати такі шторки можна на будь-який смак та під будь-який стиль та дизайн інтер’єру.

Фото Римських штор на кухню