Короткі штори на кухню: 170 фото ідей та прикладів з гарним дизайном оформлення кухні шторами до підвіконня
До шторів на кухню висувається значно більше вимог, ніж до гардин та портерів в інших кімнатах. Це пов’язано з тим, що на повітря тут схильний до перепадів вологості та температури, у повітрі регулярно з’являються мікроскопічні частинки жиру та різні сильні запахи.
Крім того, кухню часто доводиться провітрювати, а значить штори не повинні перешкоджати доступу до вікна. При всіх вимогах ці вироби повинні бути красивими і стильними, і вписуватися в інтер’єр. Саме тому багато хто віддає перевагу сучасним коротким шторам на кухню.
Варіанти довжини штор на кухню
Спосібів красиво оформити кухонне вікно існує безліч. При цьому головне – звертати увагу на функціональність штор та догляд за ними.
Для великої кухні, поєднаної зі їдальнею, більше підійдуть довгі, багаті та масивні портьєри. При цьому важливо, щоб плита з витяжкою знаходилася якнайдалі від вікна, інакше штори доведеться часто прати.
Для невеликої кухні підходящим варіантом будуть короткі штори.Важкі портьєри тут дуже перевантажать інтер’єр і будуть виглядати недоречно.
Переваги коротких штор:
- Легше прати
- Додають простору до приміщення
- При коротких шторах підвіконня зручніше використовувати як стіл або полицю
- Не ускладнюють прибирання підлоги та підвіконня
- Легко зняти та повісити назад
Як яскраво демонструють фото коротких штор на кухню – це необов’язково прості фіранки. Це можуть бути багаті конструкції з ламбрекеном і воланами внахлест, і суворі рулонні варіанти.
Види коротких штор
Сучасні дизайнери пропонують безліч варіантів коротких штор, завдяки чому їх можна підібрати до будь-якого інтер’єру. Більше того, за допомогою оформлення вікна можна розставити в інтер’єрі необхідні акценти та зробити його стильнішим.
При необхідності створити короткі штори на кухню своїми руками не важко.
Римські
Римські штори є плоскою тканиною, яка піднімається і опускається за допомогою спеціального механізму. Вони зручні тим, що щільно закривають вікно і не заважають різним діям на кухні: збиранню, приготуванню.
- Прекрасно підходять для маленької кухні у 9 кв. метрів та більше. Доречні будуть в інтер’єрі модерн, хай-тек чи лофт.
- Ці штори можуть виконуватися з тканин різної щільності та повністю закривати вікно від сонячного світла або частково.
- Малюнок може бути будь-яким – від рівного тону до яскравих та незвичайних принтів.
Рулонні
Схожі на римські, але піднімаючись, вони не збираються в складки, а намотуються на основу в рулон. Піднімаються штори також за допомогою спеціального механізму.
Рулонні штори, на відміну від римських, можуть кріпитися або в отвір вікна або навіть на віконну раму. Завдяки цьому можна відкривати вікно разом із шторою, що на кухні дуже зручно.
-
Ще одна перевага рулонних штор – вони залишають підвіконня відкритим, завдяки чому з’являється додатковий робочий простір. Це може бути дуже важливим для невеликого приміщення.
- Мінус рулонних та римських штор – їх складно зробити своїми руками через особливості механізму. Такі штори зазвичай не стирають, а лише протирають із них пил та бруд.
фіранки
Короткі штори двома половинками є класичним варіантом. Вони можуть складатися з одного полотна – легкого тюлю або щільної тканини, а можуть являти собою цілий ансамбль з гардинами, портьєрами та ламбрекеном.
Такі варіанти найкраще підходять для класичного інтер’єру кухні. Легкий варіант із тонкого тюлю більше підійде для стилю модерн. Ніжна тканина з квітковим принтом красиво доповнюватиме стиль прованс. А товсті, щільні штори затишно виглядатимуть на кухні у скандинавському стилі.
Такі вироби дуже просто виконати своїми руками, а дизайн коротких штор для кухні може мати різні варіанти:
- Руші по периметру полотен
- Мереживо або шиття по периметру
- Стрази на полотнах
- Галстуки або пензлі для підв’язки щільних штор
- Простий ламбрекен із прямокутної смуги тканини
- Ламбрекен із півколами
- Багатошарові штори з чергуванням шарів
Рада. Для того щоб тканина не піднімалася через протяг або літа в поділ штори слід зашити невеликі обтяжувачі.
Такі штори мають безліч переваг: їх легко знімати і прати.Фіранки добре захищають від протягів та холодного повітря від вікна взимку. Тонкий тюль та щільні портьєри дозволяють легко регулювати надходження світла у вікно.
Штори кафе
Варіант простих фіранок – штори-кафе, які можуть складатися з одного або двох полотен. Кріпляться ці вироби також на карниз, але він розташований посередині вікна.
Таким чином, половина отвору залишається завжди відкритим. Стильно виглядають у такому виконанні короткі штори на кухню з тюлю або бязі.
Важливо! Штори-кафе підходять для приміщень, які розташовуються не нижче за четвертий поверх. Інакше через постійно відкрите вікно ввечері на такій кухні буде незатишно. Також ці штори не підходять для вікон, орієнтованих на південь через надто інтенсивне сонце.
Як підібрати короткі штори
При виборі сучасних коротких штор для кухні важливо враховувати кілька моментів:
- Висоту поверху квартири
- Орієнтація вікна на всі боки світла
- Загальний розмір кухні
- Те, як використовується вікно, підвіконня
Для приміщень, що знаходяться нижче четвертого поверху, краще вибирати багатошарові варіанти з портьєрами із щільної тканини та тюлю. Завдяки цьому можна буде приховати приміщення від сторонніх очей.
- Для південної сторони необхідно підбирати вироби із щільних, натуральних тканин: льону або бавовни. Такі штори чудово захистять не лише від яскравого сонячного світла, а й від спеки. Додаткові фіранки з тонкої бязі створять додатковий повітряний прошарок, який ще краще захистить від спеки і дозволить відкривати вікно.
- Для північної та східної сторін, навпаки, найкраще підійдуть штори із тонких напівпрозорих тканин. Це можуть бути суміші, бавовна або шовк. Гардини сюди краще підбирати найтонші або обійтись без них.
Західна орієнтація вікна є універсальною і сюди підійде будь-який варіант штор: рулонні або класичні з прикрасами та без.
Фото коротких штор на кухню