Холодильник на кухні (120 фото): новинки дизайну + ідеї розміщення та поради куди поставити

Холодильник на кухні: 120 фото ідей дизайну та поєднання з оформленням інтер’єру. Правила та варіанти розміщення

Холодильник грає не тільки функціональну роль, а й виступає важливим елементом інтер’єру. При оформленні кухні потрібно враховувати його габарити, форму, дизайн та колір, щоб органічно вписати у простір.

Розташування холодильника

Дизайнери радять розташовувати холодильник на кухні таким чином, щоб він опинився в зоні так званого робочого трикутника, позначеного шафами, робочою поверхнею та плитою.

  • Щоб продовжити термін служби кухонного агрегату, його необхідно розмістити якнайдалі від плити.
  • Краще є, і він буде розташований поблизу раковини або робочої поверхні.
  • Розмір холодильника повинен відповідати габаритам кухні.
  • Не варто встановлювати прилади великих розмірів у маленьке приміщення: таким чином можна лише підкреслити його розміри.
  • Щоб заощадити корисну площу, можна розмістити холодильник у кутку. Такий варіант є досить популярним.

Дизайн кухні з холодильником, вбудованим у гарнітур, виглядає сучасно та стильно. За бажання можна зупинитися на такому варіанті. При цьому варто враховувати глибину холодильника: він повинен закінчуватися там, де гарнітур.


Лінійне планування

Пряме планування кухні – найпоширеніший варіант. Всі елементи інтер’єру розміщуються при цьому вздовж однієї зі стін. Це не завжди дозволяє розмістити предмети ергономічно, тому деякі обладнають на такій кухні додатковий острівець. Зазвичай холодильник у цьому варіанті планування розташований біля вікна.

Лінійне розташування поширене у квартирах-студіях. У приміщенні можуть бути незручні виступи, погано розташовані дверні отвори і т.д. Під час розміщення холодильника дизайнер враховує кожну деталь.

П-подібне планування

Техніка та гарнітур розташовуються у просторі кухні по периметру у вигляді літери П, за рахунок чого корисний простір звужується. Таке планування ідеально підходить для просторих приміщень.Щоб не відчувати дискомфорту, на тісній кухні краще використовувати інші варіанти.

Планування дозволяє реалізувати цікаві дизайнерські рішення, встановити багато шаф, розмістити все необхідне кухонне приладдя. Над холодильником можуть встановлюватися верхні ящики шаф.

Але в невеликих типових квартирах здійснити рішення непросто: Меблі займатимуть дуже багато місця.


Кутове планування

Всі меблі та техніка розташовані перпендикулярно до суміжних стін. Подібні проекти реалізуються у великих приміщеннях. Наприклад, варіант може дуже добре підійти для квартири-студії.

Великий плюс такого рішення – з’являється можливість відокремити робочу зону від їдальні та зонувати простір. Крім того, плита мийка та холодильник будуть розташовані на однаковій відстані один від одного. Перешкодити реалізувати такий проект може лише складна конфігурація кухні.

Планування «острівок»

Для планування характерна наявність відокремленого острівця у центрі приміщення. Підходить для просторої кухні у великій квартирі чи заміському будинку.

  • Дозволяє отримати багато поверхонь, завдяки чому економиться час: складні страви вдається приготувати значно швидше.
  • Острів чудово підходить для перекусів наодинці або невеликою компанією.

На такій кухні легко організувати процес спільного приготування їжі. Однак повноцінний обідній стіл острівець замінити не може. Крім того, він візуально зменшує приміщення.

Маленька кухня з холодильником

Невеликий метраж, звичайно, обмежує рішення. Складність у тому, що навіть середній за розміром холодильник займатиме надто багато місця. Особливо важко облаштувати кухню з холодильником у хрущовці.

Вийти зі становища можна, розміщуючи меблі максимально компактно. Щоб покращити сприйняття приміщення, варто оформити кухню у світлих відтінках. Плита, мийка та холодильник розташовуються вздовж стіни як у разі лінійного планування. Оптимальне розташування холодильника – біля вікна чи дверей.

Найкраще використовувати вбудовану техніку. Це чудове рішення для компактної кухні.


Велика кухня з холодильником

За наявності просторого приміщення з’являється маса ідей та способів їх реалізації. Дизайнери можуть експериментувати не лише з кольором, а й із габаритами.

Тут уже не настільки важливі відтінки, як у випадку з маленькою кухнею.

  • Можна використовувати світлі, яскраві або насичені темні тони.
  • Гармонічно виглядатиме навіть чорний холодильник за умови, що він органічно впишеться в інтер’єр за стилем.

Магазини побутової техніки сьогодні надають широкий асортимент моделей різних форм та розмірів. Холодильник для великої родини насамперед має бути містким та відповідати вибраному стилю.

Ідеї розміщення холодильника

Залежно від конфігурації приміщення різні варіанти розташування мають свої плюси та мінуси.

Холодильник може розташовуватись у ніші.Це чудовий варіант, але він трапляється рідко. Ніша захистить прилад від механічного пошкодження, впливу сонця, побутових забруднень.

Щоб розташувати холодильник у ніші, потрібно лише підібрати правильний розмір і простежити, щоб дотримувалися заходів безпеки в процесі підключення.

Фото вбудованих холодильників на кухні дозволяють переконатися в естетичності такого рішення. Крім того, спосіб дозволяє заощаджувати вільний простір.

Маленька кухня змушує використовувати нестандартні рішення. Заощадити місце допоможе холодильник ось підвіконням. Звичайно, це варіант для сім’ї з 1-2 осіб, оскільки такі моделі містять мало продуктів. Якщо велика сім’я потребує додаткового холодильника, такий варіант можна взяти на замітку.

Кутова кухня з холодильником, розташованим у дальньому кутку, дозволяє звільнити додаткове місце та зробити переміщення по кухні більш зручним.

Розташування підходить усім любителям приготування складних страв: витягувати продукти з холодильника в кутку дуже зручно. Щоб візуально не обтяжувати простір, краще вибирати найвищі світлі моделі.

Фото правильного розміщення холодильника на кухні