Як вибрати електропіч для кухні: огляд моделей + практичні поради щодо вибору

Як вибрати електропіч: поради + огляд найкращих моделей 2024 року

Якість приготовленої їжі залежить від досвіду господині, рецепту та виду техніки. Відмінною альтернативою газовій печі є безпечна та проста у використанні електрична плита.

Сучасна модель техніки ідеально вписується в інтер’єр кухні, наголошує на індивідуальності вибору, робить приміщення затишним.

Електропіч для кухні – як виглядає

Кухонна електрична плита – це окремий вид техніки для автономного використання. Працює від мережі з напругою 220-240 В. Класична форма – прямокутна.

Відкривальна частина дверцят виготовлена ​​із затемненого жароміцного скла. Електропіч може мати один або кілька тенів. Панель управління розміщена на передній частині. Матеріал виготовлення – міцний, надійний та довговічний метал.

Щоб не розчаруватися в техніці, перед покупкою визначтеся з розмірами, характеристиками потужності, дизайном. Консультація та поради фахівців допоможуть прискорити процес вибору.

Критерії вибору

Сучасна техніка може бути маленькою та місткою за обсягами, потужною та навпаки, мати стандартні та інноваційні функції управління.

Поради професіоналів, що спеціалізуються на продажу побутової техніки, допоможуть швидко купити електропіч і не розчаруватися в ній. Пропонуємо ознайомитись з основними критеріями вибору.

Розміри

Розмір електропечі залежить від кількості конфорок на робочій поверхні.

  • Стандартні варіанти мають 4 нагрівачі з параметрами глибини та ширини 55-60 см.
  • Вузькі – 50-55 см. Електропечі з 2 конфорками – 40 см.
  • Висота техніки коригується ніжками, що викручуються. Зазвичай становить 85 см.






Стандартний об’єм духової шафи становить 40-50 л (для двокомфорочних моделей) та 50-60 л (для чотирьохконфорочних).

Перед покупкою електричної печі здійсніть вимірювання вільного простору. Гарно виглядатиме техніка, що не вибивається із загального ряду.

Різновид конфорок

Від виду нагрівального елемента залежить швидкість приготування страв. Сучасні електропечі мають 5 видів конфорок:

  • Чавунні – давно забуті всіма млинці, небезпечні при перекиданні, складні в обслуговуванні, бюджетні за вартістю;
  • Спіральні – конфорки встановлюються на склокерамічних варіантах техніки, що швидко нагріваються до робочої температури (за 10-12 сек.).);
  • Стрічкові – нагрівальний елемент представлений гофрованою стрічкою з високоомного сплаву, швидкість нагрівання робочої поверхні максимальна (5-6 сек.);
  • Галогенні – при нагріванні робочої поверхні випромінюють яскраво-червоне світіння, нагріваються миттєво, вимагають своєчасного обслуговування, за вартісним критерієм – дорогі;
  • Індукційні – економічні елементи нагрівання, особлива технологія нагрівання не кожну каструлю прогріває.

Вибираючи електропіч прорахуйте сумарну потужність конфорок. Потужна техніка може вибити пробки, спалити автомати, розетку та дроти, спровокувати пожежонебезпечну ситуацію.






Матеріал виготовлення поверхні

Сучасні моделі мають три види покриття:

  • Емальоване – може бути різних колірних відтінків, просте у догляді, обслуговуванні, первісні характеристики можуть зіпсуватися внаслідок застосування абразивів для чищення або пошкодження механічного характеру;
  • Нержавіюча сталь – акуратне металеве покриття, стійке до механічних ударів, при тривалому терміні служби стає тьмяною, з’являється сіточка подряпин;
  • Склокерамічне – виглядає естетично привабливим, представлено різними колірними гамами, можлива наявність декору (невеликим мінусом вважається крихкість та дорожнеча).

Спосіб керування

Популярними та затребуваними на вітчизняному ринку стали електричні печі із сенсорним керуванням. Невеликий дотик пальцем здатний активувати потрібний режим. Світлова індикація полегшує процес користування, виключає помилки управління.

Механічна панель має стандартні поворотні перемикачі. Поворот ручки контролює рівень нагрівання. Модель проста та зручна в користуванні, але швидко ламається. Згодом механічний варіант керування потребує заміни ручок.

Цікаво! Деякі сенсорні агрегати мають функцію блокування керування. Вона забезпечує безпеку користування, що важливо за наявності в будинку маленьких дітей.


Функціонал

Класичні варіанти електропечей мають стандартний функціонал – регулювання інтенсивності нагріву.






Сучасні моделі оснащені інноваційним функціоналом:

  • Таймер — забезпечує вимикання техніки через період, заданий користувачем;
  • Індикатор залишкового тепла – конфорка, що поступово остигає, відсвічує, попереджає користувачів від опіків та інших неприємностей (функція корисна для підігріву страв);
  • Автоматичне зниження процесу кипіння – контролює процес закипання рідини, знижує тепловіддачу нагрівального елемента;
  • Розпізнавач посуду – не допускає нагрівання порожньої каструлі чи іншої ємності.

У духовці електропечі можливі такі додаткові функції:

  • Конвекція – круговий розподіл повітря всередині духової шафи сприяє рівномірній випічці пирогів, допускає приготування їжі відразу на кількох деках;
  • Гриль – спеціальний рожен для приготування птиці-гриль, може крутитися в одну та в обидва боки відразу, залежно від бренду електропечі;
  • Підсвічування духовки – дозволяє без відчинення дверей проконтролювати процес приготування випічки.

Сучасні електропечі з електронним управлінням інформують користувачів про час випічки, температуру нагрівання та термостата. Також моделі оснащені таймерами зворотного відліку, які можна встановити в проміжку від 15 хвилин до 3 годин.

При виборі електричної печі цікавтеся комплектацією. Зазвичай моделі укомплектовані піддонами, ґратами та деками.Деякі варіанти мають форми для випічки піци, приготування лазіння.






Який варіант електропечі кращий

Параметри електричної печі залежать від вимог користувача та призначення техніки:

  1. Якщо основне застосування печі є сезонним, слід звернути увагу на компактну міні-техніку з невеликим рівнем енергоспоживання. Оптимальним варіантом стане покупка двоконфорочної печі.
  2. При виборі електричної печі для повсякденного приготування їжі (перших, других страв, десертів, випічки) та достатньої кількості коштів варто звернути увагу на дорогі бренди. У таких ситуаціях краще звернути увагу на електропіч з 4 конфорками та об’ємом духовки 40-50л.
  3. Любителям випічки варто акцентувати увагу на електропечі з додатковими функціями гриль та конвекція з об’ємом духовки не менше 30л.

Правильно обрана електрична піч дозволить приготувати смачні фантастичні страви, перетворить роботу на кухні на задоволення.


Фото кращих моделей електропечі