Кухня на балконі або лоджії: фото найкращих новинок дизайну + варіанти, як поєднати, об’єднати та красиво оформити
Наявність балкона або заскленої лоджії є безперечною перевагою, особливо для власників невеликих квартир. Найчастіше мініатюрну кухню поєднують із лоджією.
Організація кухні на балконі у квартирі потребує значних фінансових вкладень, ретельної підготовки проекту, дозволу БТІ. Існує ряд практичних нюансів, вимог, яких слід дотримуватись у процесі переобладнання лоджії під кухонну зону.
Переваги кухні на балконі
Найважливішим плюсом переобладнання лоджії на кухонну зону є поява вільної площі у квартирі.
До очевидних переваг належить також:
- Можливість організувати додаткову зону зберігання, розмістивши на балконі шафи, стелажі, коробки для речей, продуктів, посуду.
- Власники подібної квартири отримують унікальну можливість створити оригінальний дизайн (шляхом вибору арки між суміжними приміщеннями, барної стійки при неповному знесенні стінки, встановлення декоративної перегородки або ґрат).
- За рахунок великих віконних отворів до кухні надходить велика кількість сонячного світла, що дозволяє заощаджувати на штучному освітленні.
Наявність фрамуги або вікна, що відкривається, дозволяє підтримувати належний рівень вентиляції в приміщенні, швидкий видаляючи неприємний запах.
Фото кухні на балконі дозволить належним чином оцінити всі плюси такого рішення.
Недоліки переобладнання балкона
На жаль, багато власників стикаються з низкою труднощів при розміщенні кухні на балконі:
- При знесенні стінки або перегородки знадобиться попередня роздільна здатність фахівців БТІ.
- Важливо правильно зміцнити саму лоджію, а також віконні отвори, рами (особливо актуальний цей параметр за наявності в сім’ї дітей молодшого віку).
- Для розміщення на звільненому просторі мийки або варильної панелі потрібно підвести на лоджію лінії комунікації.
- Для якісних ремонтних робіт необхідно заздалегідь підготувати план-проект, на якому будуть відображені всі лінії електропередач, точки виходу розеток, освітлювальних приладів, майбутніх меблів.
Перепланування будь-якого приміщення в квартирі потребує суттєвих зусиль та фінансових витрат, що слід враховувати ще на плані розробки проекту.
Варіанти планування кухні на балконі
Існує три основні варіанти, як можна розмістити кухонне приміщення на лоджії:
- У вигляді окремої кімнати. Цей спосіб відрізняється меншими витратами, тому що не вимагає знесення стіни. При цьому на нову кухню ведуть звичайні двері. Як правило, при подібному рішенні на площі, що звільнилася, розташовують столову зону у вигляді невеликого столика і пари стільців.
- Також це може бути барна стійка вздовж підвіконня з високими стільцями. На окрему територію може бути винесена варильна панель або мийка, а в основному приміщенні розміщують їдальню та диван.
- Кухня, поєднана з балконом. При цьому варіанті стіну між двома суміжними приміщеннями повністю зносять. Власникам знадобиться допомога та дозвіл спеціалістів БТІ. Можливих проектів із планування та розміщення гарнітура існує досить багато, і вибір залежить від особистих уподобань власників.
Існує і комбінований варіант, при якому лише частково зноситься стінка. Частина стіни, що залишилася, використовується як барна стійка, ще одна стільниця, оригінальна полиця для зберігання посуду.
Оформлення переходу між кімнатами
Інтер’єру кухні з балконом приділяється досить велика увага. Цей підхід дозволяє створити неповторний стиль інтер’єру у квартирі, а також раціонально організувати вільну площу.
Існують такі способи оформлення переходу між суміжними кімнатами:
- Облаштування декоративної арки. Арка може бути виготовлена з дерева, панелей ДСП чи фанери, пластику чи гіпсу. Готові арки або матеріали для їх будівництва можна придбати у магазині оздоблювальних товарів. Сама аркова конструкція має різні форми: напівкругла, овальна, ажурна на східний манер, прямокутної форми, арка-трапеція. З боків подібної арки можна розмістити невеликі гачки, полиці, що дозволяють зберігати дрібні предмети побуту, деталі інтер’єру, сувеніри. Кухня з виходом на балкон у вигляді арки має особливу популярність.
- Встановлення декоративної перегородки. Щоб візуально розділити суміщене приміщення, можна використовувати гарний стелаж із дерева, пластику, скла або комбінованих матеріалів.
- Дуже часто використовується облаштування суміщених приміщень у вигляді подіуму або сходинки.Невелика різниця по висоті дозволяє візуально відокремити одну функціональну зону від іншої.
- Стильно і, разом з тим, практично відокремити балкон від основної зони допоможе фіранка. Величезний асортимент готових моделей у магазинах допоможе вибрати потрібні штори на кухню з балконом.
- Для дизайну подібних приміщень часто вдаються до оптимальної постановки освітлення. По межі двох суміжних кімнат можуть бути встановлені точкові світильники (у стелі, підлоговому покритті, стінах або фасадах меблів).
Дизайн кухні з балконом вигідно підкреслить широкий стіл, розташований на межі двох суміжних зон.
Варіанти оформлення підвіконня
Утеплена лоджія, як правило, має досить широке підвіконня. Для власників невеликої квартири наявність подібної особливості надає унікальну можливість раціонально використовувати вільний простір.
Найцікавіші та практичніші наступні варіанти:
- Злегка розширивши підвіконня, можна використовувати його як барну стійку. Також це може бути стільниця із набором стільців.
- Замість підвіконня можна організувати полицю для посуду або встановити сушарку для кухонного начиння.
- Для достатньо посилених балконів біля віконного отвору часто встановлюють мийку, варильну панель. Пов’язаний такий підхід з можливістю оптимізації вентиляції на кухні.
Під широким карнизом може розташовуватися полиця або стелаж для зберігання посуду, побутової техніки, непотрібних на даний момент приладів або начиння.
Фото кухні на балконі