Кухня-студія: новинки дизайну, реальні фото приклади зонування та планування на кухні-студії

Кухня-студія: огляд кращих планувань та поєднань кольорів. Сучасний дизайн кухні в малогабаритній квартирі (125 фото ідей)

Кухня-студія – сучасне рішення. На кухні люди проводять багато часу: готують, їдять та спілкуються зі своєю родиною. Деколи домочадцям не вистачає місця на кухні, особливо для великої кількості людей.

Щоб розширити простір, кухню поєднують із сусідньою кімнатою (вітальня, зал, перехожа). Таким чином, виходить кухня-студія. У статті будуть показані різноманітні фото кухні-студії, і кожен знайде відповідний для себе інтер’єр кухні-студії.

Мінуси та плюси кухні-студії

З плюсів виділяються:

  • Раціональне використання простору. Кімната стає більшою і ширшою;
  • Відмінне рішення для маленьких кімнат, при такому рішенні навіть найменша кухня здаватиметься просторою;
  • Зручно контролювати дітей у сусідній кімнаті, спілкуватися з гостями, не відходячи від приготування їжі;
  • Багатофункціональність приміщення.

Мінус кухні-студії полягає в:

  • Поширення запахів із кухні. Найкраще вибирати потужну систему вентиляції;
  • Дозвіл на знесення стіни. При самостійному переплануванні знесення стін може бути дуже небезпечним;
  • Часте прибирання, тому що все залишається на увазі;
  • Великі витрати.










. img src=”/wp-content/uploads/fcgt_12531.jpeg”>


=”/wp-content/uploads/fcgt_12576.jpg”>







Види планувань

Лінійне планування. За такого планування весь гарнітур встановлюється вздовж однієї стіни. Так буде зайнята лише одна стіна і залишиться достатньо місця для розміщення столу та стільців. Для правильного розташування робочої поверхні не варто забувати про крокову доступність та питання «розриву» робочих зон.

Паралельний або двох лінійний тип. При цьому способі планування кухонний гарнітур розташовується біля двох стін, що знаходяться паралельно один до одного. Для повної можливості відкривати всі шафи та духовку, відстань між двома сторонами має бути не меншою за 1.2 метри.

Кутне планування. Кутове планування має два типи – Г-подібне та П-подібне. При Г-подібного планування гарнітур встановлюється вздовж двох кутових стін.П-подібна, коли кухонний гарнітур розташовується вздовж трьох стін.

Острівне планування. Для такого способу мінімальна площа кухні – 20 кв. Робоча зона при острівному плануванні знаходиться в центрі кухні. Як такий «острів» використовується обідній стіл, стільниця тощо.

Поєднання та варіанти

Кухня в студії.

  • Студія є приміщенням без перегородок, яке забезпечує світло та простір.
  • Щоб домогтися безпечного та сучасного розташування кухні в квартирі студії, потрібно врахувати деякі важливі моменти.
  • Квартиру планувати потрібно заздалегідь, враховувати точки підключення води, встановлення каналізаційного насоса тощо


















Поєднання з вітальнею

Кухня-студія з вітальнею – практично та модно. Крім перепланування необхідно приділити особливу увагу до дизайну кімнат. Велику роль відіграють:

  • Вибір меблів та його розміщення;
  • Колірна гама;
  • Освітлення;
  • Стиль інтер’єру.

Завдяки відсутності стін-перегородок простору набагато більше, можна вільно пересуватися.

Кухня з барною стійкою

Кухня-студія з барною стійкою – сучасний та стильний варіант дизайну. Барна стійка – велика робоча поверхня, що функціонує як обідній стіл. Вона відмінно виконує функцію зонування – візуально поділяє вітальню та кухні.

Для оформлення такої стільниці можуть використовуватись різні матеріали, варто враховувати стиль інтер’єру при виборі. Під нею також можна зберігати посуд на полицях. Барна стійка може мати різний розмір, широка та довга стійка стане повноцінним обіднім столом.

Барна стійка може комбінуватися з різними рівневими поверхнями, наприклад барна зона добре приховає плиту.

Способи зонування

Для зонування можна використовувати різні методи:

  1. Рівень статей. Щоб обмежити територію, можна змінити рівень покриття для підлоги. Але цей спосіб підійде тільки в тому випадку, якщо висота стель дозволяє.
  2. Перегородки та арки. Найзручніше рішення. Перегородки та арки можуть мати різну форму та виготовлятися з різного матеріалу.
  3. Оздоблення підлогових покриттів. Відмінний варіант для зонування. Для позначення території можна використовувати різні покриття. Наприклад, на кухні плитку, а у залі ламінат чи інші комбінації.
  4. Освітлення. Щоб зробити контраст між кімнатами, можна експериментувати із освітленням. Для робочої зони варто використовувати яскравіше світло, а для зони відпочинку навпаки. Для створення контрасту можна використовувати вбудовані світильники, лампочки для підлоги або світлодіодну стрічку.
  5. Колірне рішення. Простий спосіб зонування. Потрібно позначити різними кольорами кухню та з’єднану кімнату.
  6. Меблі. Щоб зробити кордон між кухнею та вітальнею, відмінно виконають завдання – барна стійка або диван.


















Придатні стилі

  • Класичний стиль. Відрізняється рівномірним освітленням, старовинним стилем, природними матеріалами та великою кількістю текстилю.
  • Лофт. Для цього стилю характерні високі стелі, цегляні стіни, монохромна колірна палітра, грубі деталі, великі вікна. Завдяки цьому напрямку не обов’язково закривати вентиляційні труби та витяжки.
  • Мінімалізм. Використовуються базові кольори – білий, сірий, бежевий, чорний та інші кольори. Текстиль може бути однотонним, без яскравого візерунка і рисунка. Як освітлення підійдуть світлодіодні стрічки та точкові лампочки.
  • Французький стиль. Простий у виконанні приміщення можна оформити самостійно. Плитки з пейзажем, велика кількість текстилю, приглушені тони та живі квіти – основні риси французького стилю.
  • Скандинавський стиль. Особливості цього стилістичного спрямування – суворі форми, натуральні матеріали та відтінки білого кольору.
  • Кантрі. Це сільський варіант, що надає особливе тепло та затишок. Для нього характерні екологічні матеріали та текстиль, зістарені елементи та просте оздоблення.

Для кухні-студії існує багато дизайнів інтер’єру та стилістичних рішень. Кожен обов’язково знайде для себе відповідне та отримає гармонійний та красивий дизайн.

Фото кухні-студії