Кухня 14 кв. м. – реальні фото приклади гарного дизайну, планування та зонування на сучасній кухні

Кухня 14 кв. м: сучасні варіанти планування та зонування. ТОП 150 найкращих фото-ідей та стильових рішень

Жоден будинок не може вважатися повноцінним житлом, якщо в ньому немає кухні. Зазвичай саме це приміщення стає одним з найважливіших – тут не лише готують та приймають їжу, але й влаштовують посиденьки з гостями та домочадцями.

Тут зручно виконувати домашні завдання, можна поговорити до душі або подивитися телевізор, поки на плиті народжується черговий кулінарний шедевр.

Від габаритів приміщення залежить, наскільки комфортною буде кухня, з яких зон і елементів складатиметься. Планування кухні 14 кв. м. зазвичай не має особливих обмежень. Такий варіант у сучасних будинках зустрічається досить часто, і нерідко тут втілюються сміливі та оригінальні ідеї.

Добре виглядає кухня 14 кв.м. з диваном, буфетом, барною стійкою, виділеною столовою зоною або витонченим острівним гарнітуром.






Ідеї для планування

Те, як виглядатиме інтер’єр кухні 14 кв.м., залежить від декількох основних параметрів, основним з яких є початкова форма приміщення.

Рішення, які є оптимальними для квадратної кухні, не працюють у витягнутій кімнаті, і подібних прикладів чимало.

Тому насамперед слід вивчити всі плюси та мінуси різних варіантів розміщення меблів.

Варіант 1: Кутовий

Для яких конфігурацій приміщень підходить для всіх.

  • Плюси – при такому розташуванні меблів можна ергономічно розмістити всю необхідну техніку та прилади, виділити місце для загального столу або диванчика.
  • Мінусів – немає.

Варіант 2: П-подібний

Для яких приміщень підходить – квадратної форми.

  • Плюси – зберігається простір та візуальний об’єм, зручно розставляється безліч шафок, можна виділити велику робочу поверхню.
  • Мінус – неефективний, коли від одного краю загальної стільниці до протилежного менше 1,2 метра.

Варіант 3: Однорядний

Для яких приміщень підходить – для вузьких та витягнутих, а також у разі суміщення з балконом або столовою зоною.

  • Плюси – зберігає зручність переміщення.
  • Мінуси – немає «трикутника ергономічності», зонування проблематичне.

Варіант 4: Дворядний (паралельний)

Для яких приміщень підходить: для витягнутих, шириною не менше 3-х метрів.

Плюси – компактне розташування, можливість функціонального зонування. Якщо вікна та двері в приміщенні розташовані по довгих стінах, можна меблями скоригувати простір у бік квадрата – за допомогою розміщення елементів гарнітура вздовж коротких стін.

Мінусів – немає.






Варіант 5: Півострівний

Для яких приміщень підходить – для квадратних, а також для кухонь з еркером.

  • Плюси – півострів може бути частиною гарнітури, служити обіднім столом або виконувати роль барної стійки.
  • Мінус – занадто велика довжина виступаючого елемента може ускладнювати переміщення, а також вносити дисгармонію у сприйняття інтер’єру.

Варіант 6: Острівний

Для яких приміщень підходить – для квадратних, для кухні-вітальні 14 кв.м., а також для витягнутих, з прорізами по довгих стінах.

  • Плюси – острів може стати однією з вершин «трикутника ергономіки», якщо в нього вмонтовано мийку або варильну поверхню. Також він може виступати в ролі функціонального столу (і для роботи, і для їжі).
  • Мінуси – за наявності великої кількості членів сім’ї та за відсутності виділеного місця для їдалень острів незручний.

«Трикутник ергономіки»

Його називають ще робочим трикутником кухонного приміщення. Це три основні функціональні точки – мийка, плита, холодильник, які мають розташовуватись як би на трьох вершинах рівностороннього трикутника.

Вважається, що саме таке розміщення заощаджує час, сили та допомагає максимально ефективно використовувати робочий простір. Між вершинами оптимально має бути по півтора метри. Відстань понад 2,5 метри вже вважається неефективною.

Стилізація приміщення

У зовнішньому вигляді будь-якої реальної кухні 14 кв.м. проглядається темперамент та характер її власника. Завдяки різноманітності стилів, можна вибрати той варіант, який радуватиме близькими за духом елементами.






Найкраще, коли є можливість зробити ремонт кухні 14 кв.м., та побудувати свій стиль, що називається, «з нуля». Хоча нерідко зустрічаються варіанти, за яких спочатку купується меблевий гарнітур, а вже після цього підбирається навколишнє оформлення.

Сьогодні найбільш актуальними є кілька стилів.

Високі технології

Хай-тек вже міцно влаштувався у сучасних будинках, і оформленням кухонних інтер’єрів у цьому стилі вже складно вразити. Однак це найкращий вибір для перфекціоністів, чистюль та прагматиків.

Його відмінні риси – натуральні матеріали (камінь, цегляна кладка, дерево), строгі лінії, приглушені кольори з дрібними яскравими акцентами, елементи з металу та скла.

Оригінальні ідеї:

  • Відмиті до бетонної основи стіни, вкриті воском;
  • Стильні скляні вироби для декору або годинник з незвичайних предметів, наприклад, зі столових приладів;
  • Незабарвлені металеві труби, начищені до блиску;
  • Розмаїття скляних поверхонь (від фартуха в робочій зоні до прозорого пластику для стільців);
  • Яскравий червоний гарнітур у поєднанні з сірими та білими поверхнями;
  • Білі меблі на тлі соковитої червоною (зеленою, синьою) стіни або в оточенні яскравого декору.

Мінімальність ефективності

До мінімалізму схильні стримані люди, яким не подобається виставляти щось на показ. Стиль відмінно підходить для приміщень із будь-якою конфігурацією. Найкраще в ньому виглядають прості меблеві гарнітури зі строгою геометрією та прихованою або відсутньою фурнітурою.

Для обробки стін можна скористатися фактурними шпалерами або штукатуркою, для підлоги – ламінатом, плиткою або натуральним каменем, для стелі – рівною побіленою (забарвленою) поверхнею. Добре вписується пластик, хромована сталь, алюмінієві профілі. А ось від декору варто відмовитися, прикривши вікна жалюзі, а посуд – глухими фасадами (у крайньому випадку – із вставками із матового скла).



Для мінімалізму важливо грамотно зонувати приміщення, благо дизайн кухні 14 кв.м. дозволяє легко розділити і робочу, і їдальню зони. Підкреслити функціональне призначення того чи іншого місця можна за допомогою освітлення, вбудувавши світильники над робочою поверхнею, підвісивши лаконічний плафон над обіднім столом, підсвітивши полиці та стелажі.

Колірна палітра крім чорного, білого та сірого включає також коричневий та бежевий, а також відтінки деревини та металу.

Модернізуючи простір

Модерн завжди сучасний, оскільки має такі характеристики, як простота, лаконічність, гнучкість сприйняття.

Інтер’єри цього стилю завжди яскраві, з виразним оздобленням:

  • Фартуки зі скла,
  • Мозаїчні візерунки,
  • Фотопринт,
  • Керамограніт,
  • Вінилова плитка,
  • Декоративні панелі.

Модерн любить колірні поєднання та контрасти – пастельні тони загальної обстановки з яскравими меблевими фасадами, нейтральний колір гарнітуру та стін з декоративними акцентами тощо.






Ретроманія

Сьогодні цей стиль прийнято називати шеббі-шиком, але від цього його основна суть не змінюється: він для тих, хто відчуває трепет у вигляді вінтажу, мереживних скатертин і витонченості ручної роботи.

З урахуванням гармонійного використання рожевого та/або блакитного кольорів, сучасна кухня 14 кв.м. може заграти незвичайними фарбами.

Немеркнуча класика

Кращий напрямок для кухонних гарнітурів з ажурним оздобленням, химерними завитками, вставками зі скла або дзеркал. Для класики немає поняття «модний» – вона затребувана завжди, і кожен інтер’єр все одно має яскраву індивідуальність і неповторність.



З огляду на те, що декор меблів і без того привертає до себе увагу, для навколишнього оточення краще підбирати нейтральні, пастельні тони. Доповненнями можуть бути всілякі предмети, виконані в стилі ретро, ​​благородні матеріали, добротний, розкішний текстиль та побутові прилади. Зрозуміло, вітаються відтінки золота та бронзи.

Для натхнення можна знайти в інтернеті фото кухні 14 кв.м., і придивитися до найбільш підходящих за формою та стилістикою інтер’єрів. Створюючи комфорт, слід дотримуватися наведених вище рекомендацій. Але при цьому варто прислухатися до власних бажань і не обмежувати політ своєї фантазії. Тоді простора кухня буде не тільки максимально функціональною, а й надзвичайно затишною.






Фото кухні 14 кв. м.