Стіни на кухні: ідеї дизайну з варіантами обробки (200 фото прикладів стильного оформлення стін)

Стіни на кухні – стильний дизайн бюджетного та дорогого оздоблення стін з фото-оглядом матеріалів

У такому багатофункціональному приміщенні, як кухня, дуже важливо створити правильні умови та красиво оформити стіни.

Для обробки використовують якісні матеріали, стійкі до впливу вологи. Які найпопулярніші види обробки стін на кухні?Матеріали для обклеювання

Вибираючи з величезного асортименту матеріалів, варто віддавати перевагу найкращим з точки зору експлуатації та естетичних властивостей.

Адже настінне покриття має витримувати постійні коливання температур, випаровування вологи та забруднення. Тому традиційні шпалери на паперовій основі не підійдуть.

  • Потрібно використовувати миючі або вологостійкі варіанти.
  • Добре підходять флізелінові та вінілові шпалери. Однак, інші не здатні пропускати повітря, тому створюють ризик виникнення цвілі.
  • Якщо в кухні часто готують і приміщення постійно наповнюється парою, то перед обклеюванням стін флізеліновими шпалерами потрібно обробити їх спеціальним антисептиком.
  • Популярні також склошпалери – вони витримують близько 15 перефарбувань в інші кольори. Зазвичай їх купують, щоб періодично міняти колір стін на кухні.

Пробкові покриття тішать тривалим терміном служби: близько 20 років. Вони стійкі до високої вологості та стрибків температур, легко миються та не змінюють свій зовнішній вигляд роками. Пробка в обробці підвищує тепло- та звукоізоляцію. До мінусів можна віднести хіба високу вартість.

Хітом продажів останніми роками залишаються флізелінові шпалери: вони вражають різноманітністю кольорів та принтів. У моді всілякі геометричні візерунки, екзотичні малюнки, природні мотиви, імітація натуральної фактури. Найширша кольорова гама дозволяє вибрати оптимальний варіант для будь-якого інтер’єру.