Стеля з гіпсокартону на кухні: стильні приклади дизайну, види конструкцій, плюси та мінуси стелі з гіпсокартону (110 фото)

Стеля з гіпсокартону на кухні — 110 фото популярних рішень із сучасним дизайном та стильним підсвічуванням

Кухонна стеля з гіпсокартону можна змайструвати різноманітної форми, улюбленого кольору та відповідної конструкції, він гіпотетично підійде до будь-якого стилю.

Дана стельова конструкція дозволяє візуально поділити кімнату на зони, влаштувати незвичайне освітлення, візуально розширити кімнату та створити інші ефекти.

Розгляд стель з гіпсокартону на фото для кухні, дозволить підібрати найкраще рішення для дому.

Плюси стелі з гіпсокартону

Влаштування стелі на кухню з гіпсокартону дозволить надати кімнаті більш привабливого вигляду.

Позиції матеріалу:

  • Проти стоїть до води, не спалахуємо;
  • Різні типи прикрас;
  • Нескладно розбирається для ремонту: зручний для роботи – легко розрізається та вигинається;
  • Дозволяє закрити прорізи на площині та використовувати різний дизайн стелі з гіпсокартону.


















Матеріал відомий своїми найширшими можливостями привабливого оформлення стельового простору, легкий в установці.

Для розрахунку вартості конструкції потрібно зробити креслення, обчислити кількість профілів та ціну інших деталей.

Недоліки

З мінусів варто згадати такі аспекти:

  • Для монтажу потрібно багато часу;
  • Потрібний робочий досвід, потрібно запобігти перекосу структури або неякісному зачищенню швів;
  • Для новобудови такий ремонт не підійде, адже можливе усадження стін, ведення каркасу і надалі в листах гіпсокартону виникають щілини.

Монтування стелі з гіпсокартону

Спорудження привабливої ​​стелі з гіпсокартону на кухні своїми руками, є чудовим видом оформлення цієї кімнати, де чудово розкриваються можливості даного матеріалу.

Стеля, що підвішується, поєднує в собі каркас і плиту з гіпсу:

  • Основа збирається із металевого куточка деяких різновидів. Це грати, її закріплюють на стіну в напрямну рейку, і до стелі, використовуючи підвіси, що нагадують літеру П.Дана конструкція чудово приховує різні комунікації, маскує прорізи стелі та наділяє кімнату незвичними формами, наприклад, аркою;
  • Листи гіпсокартону. Матеріал кріпиться на каркасну основу. А враховуючи, що гіпсокартон має велику гнучкість – їм обшивають об’ємні фігури різних контурів і форм. Будматеріал легко пофарбувати, оштукатурити, шпаклювати та обклеїти шпалерами.

У підшивних стель із гіпсу немає підвісів, які присутні у підвісних видах. Каркасна основа тут є решетуванням, що кріпиться безпосередньо на поверхню.

Хоча вона займає біля кімнати лише 5-10 см, але її варіативні уявлення поступаються підвісному вигляду.

Види конструкцій

Для кімнати вибирається відповідний тип обробки з ГКЛ. На фото стелі з гіпсокартону можна побачити різні конструкційні моделі стель

  1. Одноярусні види. Використовуються у невисоких кімнатах, оброблених у класичному напрямку. Площина, що виготовляється, у них робиться гладенькою і рівною, ще для цього варіанту підійдуть вбудовувані світильники або тільки підсвічування. Дії виготовлення цієї структури прості і не потребують складних розрахунків.
  2. Складається із двох рівнів – відрізняється різноманітністю. Такий вид включає установку на каркас, що знаходиться в першому ярусі, а також основу іншого ярусу, на якому влаштовуються деталі різних за формою фігур. Стиль класика виглядає скромно. А пристрій ніші по центру стелі – у формі кола чи овалу, перетворить приміщення кухні на естетичне та елегантне місце.
  3. Багаторівневі моделі. Встановити дані проект у кухонній кімнаті важко. Потрібна велика висота стелі, адже з наступним ярусом рівень стелі зменшуватиметься. Створюючи проект даної стелі слід врахувати висотність нижнього покриття та переміщення між ярусами та їх прилади підсвічування.
  4. Комбіновані варіанти. Це ті ж дворівневі стелі з гіпсокартону на кухні, на них покриття каркасу, разом із ГКЛ прикрашається полівінілхлоридною плівкою. За рахунок цього дизайн для стелі в кухонну кімнату буде виглядати відповідно до стилю, а плівка стане чудовим захистом від води, існує один недолік – вона може горіти. Дворівнева стеля виглядатиме тим незвичайніше, коли господар виявить чималу фантазію при формуванні проекту.


















Стилістичні рішення

Як уже згадувалося, дворівневі стелі дають можливість до реалізації найрізноманітніших дизайнерських ідей.

Дизайн слід підбирати відповідно до стилю:

  • Варіант класики. Створення ніші стане прикрасою, якщо зроблено в центрі стелі на кухні. Ніша влаштовується формою кола чи овалу. Інша модель – це короб за розміром приміщення для візуального збільшення кімнати вгору;
  • Модерн – вид стилю, що передбачає створення складних фігур із симетричними та плавними накресленнями. Цей стиль не переносить чіткої правильності. У другому ярусі фігура може поміщатися у відповідному місці – над місцем роботи або обідньою зоною, у центрі, біля короткої стіни, для виправлення пропорцій приміщення. Форма, що влаштовується, буває абстрактною або цілком природною: квіточка в рамці, змієподібна річка, сонце та інші види;
  • Барокко – насичений багатьма варіантами прикраси, не так як у стилі класика, але форми стають колишніми – розпис, натяжне полотно у кольоровій палітрі у ніші на стелі. Інший варіант необхідний для кухонь з високими стелями, дуже хороший для з’єднаних з вітальнею – це наслідування стелі. Для цього встановлюється неширокий короб із гіпсокартону, що нагадує кесон;
  • Кантрі та прованс. Невід’ємною частиною цього стилю виступають стельові балки. Короб із ГКЛ відмінно їх відтворює.У маленькій кімнатці варто помістити короби вздовж короткої стіни для візуального розширення кімнати. У більш розмірній кімнаті короби будуть розміщуватися тільки в частині кімнати, як приклад, над зоною для роботи, тоді їдальня буде оброблена гладкою стелею;
  • Хай-тек – має відмінності у застосуванні фігур з плавними лініями, на кшталт овалу, півкола або фрагмента кола. Вірність геометрії витримується, але акцентування кольором дозволяється, наприклад, багряне, кругле, натяжне полотно у центральній частині короба; стиль техно. Вміщує складні фігури, але лінії фігур повинні вибудовуватися правильно. Цікавий метод численного дублювання. Маленькі деталі на тлі великого, наприклад, кілька квадратних форм стельових ніш на фігурі іншого ярусу. Колір при цьому поступається за важливістю форм і є дуже скромним;
  • Футуристичний – поєднує фігури із жорсткими та плавними, неправильної форми малюнками. Акцентування кольором дозволяється, але більш привертає увагу вид – обробка з гіпсокартону з елементами, що підсвічують. Вона буває кольоровою і часто застосовується.













Гіпсокартон є гарним матеріалом для стель різних приміщень – від невеликої кухні до великої, з двома ярусними стелями, що йдуть у висоту або з низькими, з ретельно розробленими пропорціями та з несиметричними, з влаштуванням ніш та арок.

Фото стелі з гіпсокартону на кухні