Вузька кухня (140 фото ідей планувань): новинки дизайну інтерєру довгої кухні

Вузька кухня – приклади оптимального використання простору, 140 фото ідей незвичайного планування кухні та зонування.

Вузькі кухні часто зустрічаються в житлових будинках. Тіснота та слабке природне освітлення – основні недоліки таких приміщень.

Це необхідно враховувати вже під час оздоблювальних робіт, а також при виборі меблів.

Дизайнерські прийоми

Вибирають кольори обробки стін та підлог світлих, пастельних тонів.

  1. Добре підійдуть сірий, бежевий, молочний, ніжно персиковий і світло-кремовий.
  2. Горизонтальні лінії на стінах та виражені малюнки на підлозі паралельно короткій стіні візуально згладжують вузькість кухні.
  3. Білі глянцеві натяжні стелі додають світла.
  4. Чорний глянець на стінах і шафах у поєднанні з шаховими клітинами на підлозі розширюють простір не гірше за світло;

Нестачу природного освітлення доповнює вбудоване підсвічування. У довгих вузьких кухнях застосовують точкові світильники на периметрі. Десяток таких пристроїв з теплим світінням, що розсіюється, створять затишок.

Світло ламп відбивається від натяжної стелі, глянсових поверхонь меблів, дзеркал та додає комфортності. Над обіднім столом підвішують люстру;











Щоб не пригнічувала витягнутість приміщення, застосовують декорації, що відволікають: квіти на підвіконні, яскраві фартухи в просторі під навісними шафами, підвішений над вхідними дверима телевізор. Широке дзеркало зорово збільшує об’єм удвічі;

Фотошпалери з панорамним зображенням, короткі та легкі фіранки на вікнах, наповнених сонячним світлом, пожвавлюють інтер’єр вузької кухні;

У газифікованих квартирах обов’язково наявність дверей на кухні. Для збереження простору встановлюють зсувні двері.

Планування

  • Пряма вузька кухня передбачає розміщення гарнітури в одну лінію, що дозволяє використовувати безшовну стільницю. Шафи треба вибирати без ручок, що стирчать, зручніше з механізмом автоматичного відкривання дверей натисканням. Біля протилежної стіни можна встановити вузький довгий стіл, барну стійку або відкидну від стіни стільницю;
  • Двосторонній (паралельний) розподіл меблів можливий лише в не дуже вузьких кухнях. У них обладнати місце для обідів краще біля вікна.
  • Розташування гарнітура у вигляді літери П залежить від розмірів кімнати, але ширина проходу не може бути меншою за 90 см. Виручать зроблені на замовлення меблі шириною менше стандартних 60 см.Суцільні шафи від підлоги до стелі звужують простір, як утворюють нову стіну. Краще вибирати роздільні конструкції, верхню частину яких кріплять під стелю. Там зберігають рідко використовувані побутові прилади та посуд;
  • Г-подібне розміщення шаф доцільніше, якщо вікно розташоване на довгій стіні. У торці кімнати можна розташувати місткий гарнітур. Так пропорції приміщення підійдуть до квадрата. У простір, що звільнився, встановлюють на кухні вузький диван замість стільців або крісло-ліжко, яке вночі притулить запізнілого гостя.













Розбивка кухні на зони

  1. Робоче місце займає більший простір, який на вузьких маленьких кухнях доводиться використовувати раціонально. Тут зберігаються запаси продуктів, посуд, кухонне начиння та побутова техніка. Виготовляються мийні роботи та приготування їжі. Господині зручно, коли все під рукою, але необхідно дотримуватися правил ергономіки.
  2. Мийка повинна розділяти плиту та холодильник. В обидва боки від миття передбачають стільниці щонайменше 40см. Підвісні шафи невеликої глибини не повинні створювати перешкоди для приготування їжі. Дверцята у них бажано мати прозорими. Вони легші і через них видно вміст. Простіше замінити їх на міцні скляні полиці, але тоді доведеться частіше забиратися.
  3. Обідня зона в таких приміщеннях можлива лише для невеликої сім’ї або для людей, які не часто відвідують кухню. Швидко перекусити можна на краєчку стільниці або висувному столику. Збільшене підвіконня теж послужить місцем для їди. Встановити нормальний стіл вдасться лише у дуже довгій кімнаті.
  4. Звучить неймовірно, але вузька кухня буває зі спальним місцем. Потрібно лише придбати мініатюрний розкладний диван. Вдень він служить сидінням з м’якою спинкою за довгим столом, а вночі розсувається і перетворюється на ліжко.












Який диван вибрати

У зовсім маленькій кухні можна обійтися кушеткою, відкидною лавою, або просто зібрати разом компактні крісла та пуфи, зверху постелити щільне покривало. Вийде прийнятне ложе.

Якщо ж площа дозволяє, замовити індивідуально або придбати в магазинах вузькі дивани на кухню зі спальним місцем не важко:

  • Кутові конструкції повинні бути модульними та легкими, зручними для переміщення. Найчастіше вибирають моделі без підлокітників;
  • Прямі варіанти найбільш потрібні і мають ряд переваг. Виконані у вигляді книжки вони легко розкладаються в ліжко на одному рівні, а під спальним місцем є місткі ящики для зберігання речей;
  • Маленький диван шириною всього 100 см висунутий убік утворює спальне місце завдовжки до 150-170 см.
  • Розкладні дивани за принципом витягування шафи можуть забезпечити двоспальне місце. Але лише до ранку.

Матеріали виробів

З огляду на агресивне середовище на кухні (висока температура, підвищена вологість, забрудненість), потрібно уважно поставитися до вибору обшивки м’яких меблів.

  • Шкіра виглядає шикарно, легко миється, довго служить, але дорого варто і в спеку сидіти на такій поверхні дискомфортно.
  • Шкірзамінник за своїми властивостями близький до шкіри, хоча бюджетніший.
  • Флок (синтетична тканина) не вбирає запахи, вологу, жир. Очищається сухою ганчіркою.

Можна використовувати екологічні бавовняні тканини, але слід пам’ятати, що вони не довговічні.










Гарні наповнювачі для сидінь та спинок з пінополіуретану або холлофайберу. Поролон набагато дешевший, але недовговічний. Вибирати треба щільно.

Каркаси з дерева мають бути оброблені спеціальними складами, металеві конструкції захищені покриттям, вітаються алюмінієві основи. Фото вузької кухні можна розглянути в модних журналах або на Яндекс.Картинки.

Фото дизайну вузької кухні