Планування кухні: найкращі варіанти планувань, зонування та дизайну (150 фото)

Планування кухні – докладна інструкція, як правильно розпланувати кухню різних розмірів (фото кращих ідей та рішень)

Планування кухні залежить від цілого ряду факторів: розмір та форма приміщення, розташування вікон, дверей та комунікацій, кількість людей, які проживають у квартирі.

Всі вони мають бути враховані до початку ремонту. Крім того, при плануванні кухні необхідно дотримуватися кількох правил:

  1. Правило робочого трикутника – раковина, холодильник та варильна поверхня на плані кухні повинні розташовуватися по вершинах трикутника та якомога ближче один до одного.
  2. Місце для раковини зазвичай визначено розташуванням труб та каналізації, а для газової або електричної плити – газового стояка або силової розетки відповідно.
  3. Незважаючи на «робочий трикутник», газові пальники не можна встановлювати безпосередньо поруч із раковиною та холодильником. Необхідний проміжок щонайменше 60 см.
  4. Холодильник рекомендується ставити в кут кухні, щоб не захаращувати простір і поверхню обробного столу. При цьому його повністю відкриті дверцята не повинні перегороджувати прохід.
  5. Велика габаритна техніка, яка не використовується при приготуванні їжі (наприклад, посудомийна та пральна машини), не повинна знаходитися в зоні робочого трикутника.

Розглянемо основні варіанти планування кухні.