Прямокутна кухня (115 фото): всі новинки дизайну прямокутної кухні, гарного планування та зонування

Прямокутна кухня: кращі приклади дизайну, планування та поєднання кольорів (115 фото ідей та варіантів)

Якщо при проектуванні кухні-вітальні прямокутної форми прислухатися до важливих рекомендацій дизайнерів, ви отримаєте кухню вище за всі похвали.

Однією із складнощів проектування такої кухоньки – організувати витримане, багатофункціональне підпростір. Зручне розташування, моделювання прямокутної кухні-вітальні найкраще розпочати з промальовування плану кімнати.

Насамперед облаштувати прямокутну кухню цілком можливо, і вона повинна бути зручною незалежно від її параметрів, розміщуючи все необхідне під рукою. Забарвлення прямокутної кухні з вікном зручніше виконати більш невимушеним кольором, що сприяє чіткій єдності.
Особливості планування для прямокутної кухні

Колірна гама стелі повинна бути обумовлена ​​азимутним розташуванням камбуза і потоком без штучного світла з євро вікна. Робочі поверхні зручніше покрити матеріалами, що легко чистяться, гарною альтернативою тут може виступити кахельна плиточка.

Маленьку прямокутну кухню можна розташувати із суміжною кімнаткою. Покриття стін шпалерами, краще передбачити з вертикальним малюнком, це дозволить візуально збільшити простір.

Кухонний гарнітур не повинен займати більшу частину площі прямокутної форми, тому планування меблів необхідно продумати заздалегідь. Набір меблів краще розташувати вздовж довгої сторони, зручніше врахувати розташування холодильника, плити та мийки поруч.

Дільниця для обідньої зони при такому плануванні можна розташувати паралельно гарнітуру.

Є інший варіант розміщення меблів у дизайні прямокутної кухні-вітальні, в цьому випадку набір меблів встановлюється по обидва боки суміжних стін, це коригує приміщення в цілому.

При розміщенні меблів по трьох сторонах скорочується площа приміщення під обідню зону, але місце для шаф і полиць значно збільшується. Варіант об’єднання балкона вирішить проблему довжини кухні прямокутної форми, виконавши роль їдальні, якщо утеплити лоджію або додатково встановити обігрівальний прилад.

Підвіконня вікна можна також задіяти в обстановці кухні меблями, перетворивши його на нішу для розміщення побутової техніки, або просто використовувати як комору для кухонного майна.