Проект кухні: схеми з розмірами, інструкція, поради щодо вибору кольору та стилю, фото

Проект кухні: інструкція створення дизайн-проекту та правильної організації кухонного простору

Кухня не просто кімната, де готують їжу, це місце, де можна добре провести час із сім’єю та друзями. Ось чому це одне з найвибагливіших інтер’єрних рішень на рівні дизайну.

Елегантна та сучасна кухня має бути спроектована відповідно до точних критеріїв та побажань замовника, мати продумане планування та бути функціональним та зручним.

Вимоги до проекту кухні

Будь це сучасна чи класична, трикутна, острівна чи будь-якого іншого типу, кухня має бути зручною для використання, має бути функціонально організована.

Ця частина будинку сильно забруднюється при використанні, і її необхідно часто прибирати, щоб зробити її акуратною, особливо якщо це кухня-їдальня.Проект кухні вимагає розумного підходу до дизайну: кожен окремий компонент повинен бути простим у використанні, а його функціонування має дозволяти природні рухи тіла, не захаращувати простір.

Чим менше господині доведеться нахилятися, згинатися, приймати інші стомлюючі пози, тим комфортніше готуватиметься.

У проекті мають бути враховані не лише естетичні вимоги замовника, а й умови нормативних актів щодо облаштування мокрих зон, достатнього обсягу місць для зберігання посуду та побутової техніки.

Якщо це проект кухні-вітальні, необхідно передбачити засоби для максимально ефективної вентиляції, організації правильного зонування

Матеріали для кухні

Важливим розділом проекту кухні є перелік матеріалів, які будуть використані для фасадів, стільниці, фартуха, підлоги.

Традиційно на кухнях використовують дерево, іноді тільки як структурний матеріал, для покриття таких покриттів, як ламінат або лаковане оздоблення.

  • Крім масиву дерева, що дорого, найбільшу популярність має МДФ, який можна зустріти на кожній другій кухні.
  • Сталь — ще один матеріал, який використовується навіть на кухнях професійних кухарів, тому що вона дуже міцна і її легко чистити. Металеві столи, оздоблення, хромована сантехніка чудово впишуться в стиль лофт, мінімалізм або арт-деко.
  • Кам’яні стільниці, пілястри, а в деяких кухнях-вітальнях та ліпнина в єдиному стилі зроблять кухню не тільки зручною, а й естетичною.