Проект кухні: схеми з розмірами, інструкція, поради щодо вибору кольору та стилю, фото

Проект кухні: інструкція створення дизайн-проекту та правильної організації кухонного простору

Кухня не просто кімната, де готують їжу, це місце, де можна добре провести час із сім’єю та друзями. Ось чому це одне з найвибагливіших інтер’єрних рішень на рівні дизайну.

Елегантна та сучасна кухня має бути спроектована відповідно до точних критеріїв та побажань замовника, мати продумане планування та бути функціональним та зручним.

Вимоги до проекту кухні

Будь це сучасна чи класична, трикутна, острівна чи будь-якого іншого типу, кухня має бути зручною для використання, має бути функціонально організована.

Ця частина будинку сильно забруднюється при використанні, і її необхідно часто прибирати, щоб зробити її акуратною, особливо якщо це кухня-їдальня.



































Проект кухні вимагає розумного підходу до дизайну: кожен окремий компонент повинен бути простим у використанні, а його функціонування має дозволяти природні рухи тіла, не захаращувати простір.

Чим менше господині доведеться нахилятися, згинатися, приймати інші стомлюючі пози, тим комфортніше готуватиметься.

У проекті мають бути враховані не лише естетичні вимоги замовника, а й умови нормативних актів щодо облаштування мокрих зон, достатнього обсягу місць для зберігання посуду та побутової техніки.

Якщо це проект кухні-вітальні, необхідно передбачити засоби для максимально ефективної вентиляції, організації правильного зонування

Матеріали для кухні

Важливим розділом проекту кухні є перелік матеріалів, які будуть використані для фасадів, стільниці, фартуха, підлоги.

Традиційно на кухнях використовують дерево, іноді тільки як структурний матеріал, для покриття таких покриттів, як ламінат або лаковане оздоблення.

  • Крім масиву дерева, що дорого, найбільшу популярність має МДФ, який можна зустріти на кожній другій кухні.
  • Сталь — ще один матеріал, який використовується навіть на кухнях професійних кухарів, тому що вона дуже міцна і її легко чистити. Металеві столи, оздоблення, хромована сантехніка чудово впишуться в стиль лофт, мінімалізм або арт-деко.
  • Кам’яні стільниці, пілястри, а в деяких кухнях-вітальнях та ліпнина в єдиному стилі зроблять кухню не тільки зручною, а й естетичною.

Робоча зона

Щоб кухня була функціональною, вона повинна бути спроектована з урахуванням 4 окремих зон: одна призначена для зберігання, зона для приготування їжі, яка потім простягається до зони приготування їжі, та зона для миття.

Для зберігання продуктів необхідні комори та холодильники. Для практичності краще розташувати холодильник ближче до раковини, але подалі від зони приготування їжі.



































Натомість пенали для зберігання (іноді з вбудованими духовками та мікрохвильовими печами) найкраще розміщувати поряд з варочними поверхнями.

  1. Для очищення ми повинні розуміти, де і як розмістити мийку та посудомийну машину.
  2. Ідеальним варіантом буде подвійне миття, якщо у вас достатньо місця.
  3. Поруч із ним зручно мати місце, де можна розмістити різні засоби для чищення (миючий засіб для посуду та посудомийної машини, а також бікарбонат та оцет, які допомагають, наприклад, у разі засмічення раковини), щоб вони були негайно під рукою.< src="/wp-content/uploads/li>
  4. Дуже зручна річ для миття — наявність висувного душу, щоб легко мити великі предмети та стінки раковини.
  5. Посудомийну машину зазвичай зручно розміщувати поряд з раковиною, щоб помістити в неї щойно проминутий посуд і столові прилади, не створюючи безладу і не капаючи.

Над посудомийною машиною можна створити робочу поверхню для приготування їжі. Якщо місця недостатньо та потрібно більше місця для приготування, можна встановити висувні полиці. Очевидно, вони виглядають як звичайні ящики, але після вилучення вони відкривають додаткову робочу область.

Потім ми переходимо до зони приготування їжі, тобто до частини конфорок, де розміщуються каструлі для приготування їжі. Для сім’ї на 3-4 особи рекомендується варильна поверхня з 4 нагрівальними елементами, якщо дозволяє місце.

Поради з комп’ютерного дизайну

Проектуючи бажану кухню, потрібно уявити, як ви переміщатиметеся всередині неї. Уявімо, що нам треба щось приготувати.

Перший крок – взяти інгредієнти, а куди їх потім розмістити? Де я їх працюю? Де взяти необхідні інструменти?

В даний час для проектування кухні можна використовувати послуги з візуалізації навколишнього середовища за допомогою 2D- та 3D-моделювання, щоб побачити моделювання кінцевого результату.

Ви можете змінювати розташування, доки не знайдете бажане рішення. Було б непогано, якби ви звернулися до професіоналів у цьому секторі за порадою, а також використали б ці інструменти разом з їх, і були б на 100% впевнені, що вам потрібно купити, щоб мати функціональну кухню, яку ви хочете.

5 основних правил дизайну

Кухня — це середовище, яке більше, ніж якесь інше, потребує особливої ​​дизайнерської уваги. Простір повинен бути ретельно вивчений, щоб відповідати вимогам наших клієнтів. Ось чому ми хотіли б дати вам 5 порад, які слід враховувати під час проектування ідеальної кухні:

  • На кухні необхідно спроектувати здебільшого 3 місця: робочий простір, місце для побутової техніки та місце для посидень, коли це можливо.
  • Важливо правильно спроектувати внутрішній простір меблів;
  • Освітлення – це не тільки функціональний фактор, але й робить кухню більш елегантною та розкішною;
  • Розподіл побутової техніки повинен бути оптимальним як з точки зору енергозбереження (холодильник і духовка не повинні, по можливості, розташовуватися близько один до одного), так і з погляду простоти використання. Якість має бути дуже високою, а естетика відіграє важливу роль;
  • Чим більше розеток, тим краще.

Нічого не можна залишати на волю випадку. Будь-якій кухні потрібен дизайнерський проект інтер’єру. Для сучасної кухні це ще важливіше.

Фото найкращих дизайн-проектів кухні