Кухня з островом: ТОП-150 фото ідей дизайну для планування та зонування острівної кухні

Кухня з островом: 150 фото новинок готових дизайн-проектів та поєднань елементів. Оригінальні рішення з ідеальним плануванням
Острів – це частина кухонного гарнітура, виконана у вигляді окремого модуля. Цей елемент розташований у центрі приміщення та дозволяє розширити робочий простір, надаючи додаткову поверхню.

Острів може виконувати різні функції та виконувати роль:

 • Обіднього столу;
 • Поверхні для приготування їжі: нарізування продуктів, замішування та розкочування тіста;
 • Місця для зберігання кухонного начиння, рушників або книг з рецептами;
 • Місця для вбудовування варильної поверхні, плити, духовки, компактної морозилки, раковини, пральної або посудомийної машинки.

Кухонні острови бувають прямокутні, квадратні, овальні, круглі та U-подібні. Зазвичай форму блоку вибирають залежно від планування приміщення. Острівці із закругленими кутами зручніше, тому що немає ризику вдаритися об край меблів.

Стаціонарний острів

Якщо в острівний блок буде вбудовано мийку або побутову техніку, то кухонний острів роблять стаціонарним. Його не можна переміщати на інше місце, тому що до цієї деталі гарнітура буде підведено комунікації.

 • У приватному будинку для кухні з островом простіше підвести труби та електропроводи, але й у квартирі це теж можливо.
 • Для цього треба підняти рівень підлоги та прокласти комунікації під покриттям для підлоги.
 • Для вбудованої плити або варильної поверхні слід провести острівну витяжку. Це не можна робити своїми руками, тому доведеться викликати спеціаліста.

Коли встановлюється витяжка, необхідно проводити повітропровід по стелі. Приховати його можна під багаторівневими гіпсокартонними чи натяжними стельовими конструкціями. При цьому рівень стелі буде трохи нижчим від попереднього, так що це рішення підійде тільки для просторої кухні.

Мобільний острів

Якщо кухонний острівець грає роль столу або шафи з висувними ящиками, то її можна зробити мобільним, тобто пересувним. Такі моделі випускають і в мініатюрних розмірах, тому мобільні острівці легко розмістяться у малогабаритних приміщеннях.

У разі коли острівний блок використовується як обідній стіл, необхідно, щоб стільниця виступала над основою не менше ніж на 30 см. Тоді стіл-острів для кухні буде зручним, і за ним буде комфортно сидіти.

Стільниця острова зазвичай використовується для приготування, тому висота блоку повинна бути на рівні інших елементів гарнітури.Зазвичай це 85-90 см. Іноді кухонний острів відіграє роль барної стійки. Тоді його висота становить 110-130 см, але на такій поверхні незручно готувати. У цьому випадку можна зробити дворівневу стільницю.

Плюси

До переваг цього елемента меблів належить:

 • Ергономічність: такою кухнею користуватися зручніше, бо все під рукою. До острівного блоку можна підійти з різних боків, при цьому готувати можна не тільки одному, але й помічниками;
 • Краса: кухонні гарнітури з островом – це вишукане та сучасне дизайнерське рішення;
 • Зонування приміщення: дизайнери рекомендують цей вид меблів для просторих кухонь, для з’єднаних з вітальнею, для квартир-студій. Острів візуально поділяє зони приміщення та добре вписується в інтер’єр;
 • Зручність: всередині острівного блоку є місце, де можна зберігати кухонне приладдя.

Мінуси

Є у кухні з островом три недоліки:

 • Вартість може бути вищою, ніж на гарнітур без окремого блоку;
 • Острів займає простір на кухні і при маленькій площі може заважати;
 • Додаткові витрати на підведення комунікацій для острівців із плитою, раковиною або іншими вбудованими елементами.

Недоліків у кухонь з островом менше, ніж переваг, тому багато жителів заміських будинків і квартир з просторими кухнями зважилися на встановлення меблів з острівцем.

Якщо площа приміщення та фінансові можливості дозволяють, не варто сумніватися, а треба вибрати саме такий гарнітур. По фото кухонь з островом можна оцінити різноманітність цих меблів і безліч варіантів оформлення кухонного простору.

Площа

Щоб встановити меблі з островом звичайного розміру, площа кухні має перевищувати 20 квадратних метрів. Якщо площа приміщення складає 15 квадратів, доведеться вибирати лише компактні моделі, призначені для маленьких кухонь.

Вважається, що острів займає від 1 до 3 квадратних метрів.При цьому відстань від блоку до стін, шаф або інших деталей гарнітура має бути близько 1 м. Якщо розставити меблі вже, то незручно ходити, а відчиняти дверцята шафок стане проблематичною.


Півострів

Альтернативний варіант для малогабаритних квартир – острів. Він нагадує звичайний кухонний острів, але відмінність полягає в тому, що однією стороною він приставляється до стіни або меблів.

Острів для зонування

Нерідко острів призначений для розподілу приміщення на функціональні зони. Так острівний блок встановлюється:

 • У квартирі-студії;
 • В кухні-вітальні;
 • У кухні-їдальні.

Одну сторону блоку, спрямовану до вітальні, можна доповнити відкритими полицями. Якщо на них розставити книги, сувеніри та додати світлодіодне підсвічування, то в кухні-вітальні острів буде прикрасою приміщення, а не лише зручним елементом меблів.

Підсвічування

Для комфортного приготування над кухонним островом має розташовуватися підсвічування. Виняток: блок, встановлений близько до вікна. Щоб готувати їжу було зручно, над стільницею розміщують підвісні світильники, софіти або вбудовані освітлювальні прилади.

Також над островом можна підвісити спеціальну полицю. Вона призначена для розміщення половників, ковшиків та декору у вигляді зв’язок часнику або цибулі.

Стилі

Дизайн кухні з островом може бути витриманий у різних стилях, залежно від побажань власника та розміру приміщення.

 • Американський стиль має на увазі масивний острівний блок. Фасад зазвичай виготовляють із дерева, а стільниця має бути мармуровою. У такий блок часто вбудовується мийка, а частина поверхні, що залишилася, виконує роль місця для готування.
 • У стилі прованс острівець може бути невеликим, а над ним прийнято розміщувати світильник, декор або посуд. У класичному стилі також доречний острівний кухонний блок, але у стриманих тонах та з елегантним оформленням. Острівець у сучасному стилі зазвичай буває простим та функціональним.

За каталогами меблевих магазинів можна вибрати сучасну кухню з островом будь-якого кольору, розміру та наповнення.

Багато господинь вже переконалися в тому, що гарнітур з острівним блоком зручніший за стандартне планування.


Фото кухні з островом