Кухня 13 кв. м. – 170 фото новинок дизайну, планування, зонування та красивих інтерєрів кухні

Кухня 13 кв. м: 170 фото найкращих ідей сучасного дизайну інтер’єру та планування кухні

Подібний метраж часто зустрічається в сучасних новобудовах, він відрізняється достатнім простором, вміщуючи необхідне меблювання і навіть їдальню для сім’ї з 4-5 осіб.

Основне завдання, облаштувати кухонне приміщення комфортно та практично, керуючись його першорядною функцією – приготуванням їжі.

Методики розташування меблів

На вибір планування кухні 13 кв. м. впливають побажання власників, положення вікна, входу та конфігурація кімнати.

Розглядають такі варіанти:

  1. Лінійну комплектацію по одній стінці, яка передбачає перебування обіднього відсіку на протилежному боці. Такою організацією охоплюють майданчик максимально. Недоліком є ​​відсутність «золотого трикутника», який полегшує господині кулінарний процес.
  2. Дворядна пропозиція доречна у витягнутій кімнатці при ширині 2,4-3 м. Мінус – вузькість та зовнішня перевантаженість. Мийка, пральна машина, плита і стільниця знаходяться в одному ряду, а навпаки – шафки, духовка та інше побутове приладдя. Укорочений другий порядок обіцяє свободу, а область біля віконного отвору буде раціонально заповнена столом та стільцями. Візуально розширить прохід килим з горизонтальною смужкою або підлогова дошка, покладена поперек.
  3. Г-подібне розташування, зручне для квадратної кухоньки. Це універсальний спосіб обіграти кут, в який стане трапецієподібна тумба. Дизайн кухні 13 кв. м. у світлій гамі з відкритими поличками та без навісних шаф полегшить оточення.
  4. Лицею П. Такий метод рекомендований у широкому приміщенні. Швидше за все, повноцінна столова зона не вийде, її замінить стійка бару, але якщо вкоротити одну боковину та маніпулювати компактними меблевими групами, то знайдеться містечко невеликого круглого столу. Стильно виглядає мийка біля вікна. Важливий момент надати безперешкодне пересування домочадцям.

Сьогодні модна тенденція, не монтувати верхні шафи, що дарує приміщенню об’ємність. Але багато власників навмисно додають яруси до стелі, ховаючи все начиння.

Стіл-острів встановлюють при будь-якому вищеописаному прийомі. Він може бути робочою поверхнею з системою зберігання, морозильною камерою під стільницею.

Острівець особливо гармонійно впишеться в дизайн кухні-вітальні 13 кв. м. Однак цей ексклюзивний аксесуар потребує складних ремонтних маніпуляцій та монтажу витяжки.