Креслення кухні з розмірами всіх шаф: інструкція складання правильного креслення (плану або схеми) своїми руками
Коли на кухні починається ремонт, важливо мати план розміщення меблів, стін, віконного та дверного отворів із зазначенням точних розмірів. Креслення кухні з розмірами складається для зручності робіт.
План можна завантажити з інтернету, скористатися готовими проектами дизайнерів або самостійно намалювати схему з урахуванням особливостей приміщення та основних правил розміщення.
Надалі план буде використовуватися протягом усього ремонту, по ньому звірятиметься робота.
Що дає складання плану
Якщо ви вирішили своїми руками розробити макет, слід знати, з чого почати принципи побудови, ознайомитися з аналогічними роботами.
Спершу необхідно зняти точні параметри кімнати, вибрати модель розташування кухонного гарнітура, визначити розміри верхніх та нижніх шафок, їх кількість, вигляд, наявність інших меблів.
Різноманітні креслення та схеми кухні можна знайти на сайтах, присвячених облаштуванню житла, інтер’єрним новинкам, дизайнерським проектам.
Знімаючи мірки «за місцем», власник має явні переваги у вигляді:
- Точності вимірювань, внесення важливих коректив у разі потреби, що впливає на остаточну обстановку приміщення;
- Можливість придумати індивідуальний, унікальний ескіз, який радуватиме не один рік;
- Моделювання своїми силами допоможе заощадити сімейний бюджет;
- Кожен власник знає, що він хоче, які меблі повинні бути обов’язково, як правильно розподілити простір, щоб використовувати його з максимальною користю.
Що знадобиться для створення креслення
Для створення ескізу можна скористатися аркушем паперу та олівцем, використовувати комп’ютерні програми з готовими шаблонами, які дозволяють побачити результат у тривимірному зображенні.
На схемі необхідно вказати розташування робочої зони, побутової техніки, меблів, їх лінійні розміри. Бажано вписати кухонний стіл зі стільцями та схему електричної проводки зі світильниками, люстрою, світлодіодним підсвічуванням. Креслення кухні своїми руками значно полегшить та прискорить будівельні роботи.
Важливо: Необхідно дотриматися правила оптимального розміщення, так званого робочого трикутника (плита + мийка + холодильник). В ідеалі між ними має бути два кроки.
На замітку: за досвідом дизайнери підкажуть, що більша поверхня стільниці, то краще.Робочою площиною можна заповнити весь вільний простір, включити техніку, що вбудовується, облаштувати острови і барні стійки.
Які виміри знадобляться
Для створення схеми необхідно рулеткою виміряти довжину та висоту кімнати, відстань вікна до кута та підлоги. Стандартна глибина кухонних шафок становить 50 см, висота 85 см.
Ширина залежить від індивідуальних параметрів кімнати та дизайну гарнітури. Якщо кімната має нестандартні розміри, необхідно зробити додаткові виміри та зробити розрахунки.
Особливості проектування нестандартних модулів
Креслення кутової кухні враховує особливості розміщення навісних та підлогових шаф, їх розмірів, оскільки вони відрізняються від інших меблів.
Кутні меблі в каталогах представлені в декількох варіантах і способом відкривання дверцят:
- Розпашні вбік, вгору, розсувні або складні геометричні конструкції.
- Такі конструкції мають великий попит через функціональність, економію простору, естетичність.
- Правила трикутника у такому варіанті діє як холодильник та мийка на всі боки, а плита в центрі.
Важливо: На плані потрібно вказати відстань між стільницею та верхніми шафками. Середня величина складається в межах 30-60 см і залежить від зростання людини, зручності використання.
Кожен креслення повинен ретельно, детально опрацьовуватися, аж до докладного опису фасаду меблів, кількості поличок, їх глибини, способи відкривання дверцят, використовуваної фурнітури, матеріалу виготовлення, розташування комунікацій.
На плані це виглядає у вигляді схем деталей у різних ракурсах, розташування труб, розведення проводки. Щоб не перевантажувати схему, малюють кілька різних планів на одне приміщення.
На замітку: Похибки навіть в 1 см не допускаються, оскільки можуть призвести до перекосів, невідповідностей при збиранні.
Особливо розглядають особливості кімнати, наявність ніш, виступів, колон, нестандартне розташування комунікацій, раковини, розеток. За бажанням та узгодженням можна перенести точки в потрібне місце.
Якщо це неможливо, використовують дизайнерські прийоми для облаштування кухні: проектують і виготовляють меблі на замовлення, створюють індивідуальний проект, застосовують матеріали, що візуально розширюють простір.
Цікаво: Верхня межа навісних шафок має бути орієнтована на висоту вікна.
Різноманітність ескізів
Креслення кухні довжиною 4 метри нічим не відрізняється від типової побудови. Такий спосіб розміщення найбільш поширений, підходить для будь-яких приміщень, вирізняється лаконічністю, наявністю вільного простору.
- Лінійне планування має один ряд і розміщується вздовж однієї зі стін. Дворядний чотириметровий ескіз підійде для великих квартир, витягнутих приміщень.
- Відрізняється великою робочою зоною, багатофункціональністю, місткістю, дозволяє створювати різноманітні інтер’єрні рішення.
- Серед плюсів можна відзначити економію простору, здешевлення вартості гарнітура, оскільки кутові, фігурні конструкції завжди коштуватимуть дорожче, мають складну фурнітуру.
- Серед недоліків виділяють необхідність багато пересуватися вздовж ряду, відсутності робочого трикутника.
- При проектуванні відштовхуються від розташування миття. Обов’язково між пристроями розміщують робочу поверхню стільниць на 40-80 см.
- Візуально розбити приміщення можна за допомогою острова, на який можна перенести плиту або раковину.
Грамотно складений креслення допоможе без зусиль облаштувати кухню з першого разу без переробок та доробок. Працювати за планом набагато прощу та легше.
Фото креслень кухні