Кухня на дачі: огляд кращих ідей дизайну та дачного планування кухні (фото інтерєрів з описом)

Кухня на дачі: 10 порад ідеального оформлення дачної кухні. Найкращі фото приклади дизайну та затишного планування

Кухня на дачі це вже давно технологічне місце, з водопроводом, каналізацією, що нічим не відрізняється від кухні в квартирі, але все ж таки дача дає набагато більше свободи.

Кухню у своєму будинку можна зробити будь-яку як за розмірами, так і за дизайном, втіливши ті ідеї, які в квартирі з різних причин були не доречні.

Види дачних кухонь

Тут мова піде не про дизайн, а про варіанти розміщення та компонування, всього їх 3:

  1. Кухня в будинку;
  2. Кухня для гостьового будиночка або маленька кухня в лазні;
  3. Літня кухня.
















Всі ці варіанти спочатку призначені для однієї мети — приготувати їжу, але вони відрізняються досить сильно як за наповненням, так і за конкретними завданнями, від обідньої зони до допоміжного простору.

Кухня в приватному будинку

У будинку – це кухня – вітальня, місце збору всіх за одним столом на дачі. Звичайно кухня в будинку повинна бути досить великою, як мінімум, щоб помістився обідній стіл, але якщо розмір кімнати дозволяє зробити крім звичайно кухонного гарнітура ще й острівець.






Острівці на кухні це не тільки красиво, але й функціонально, особливо це актуально коли сім’я готується до свята і в приготуванні їжі беруть участь кілька людей, а якщо у вас буде багато гостей такий острівець зможе доповнити обідній стіл.

Якщо говорити про дизайн кухні на дачі, тут можливості не знають меж, свій будинок дозволяє реалізувати такі ідеї як:

  1. Імітація балок перекриттів. Таке дизайнерське рішення відмінно виглядатиме і в класичному стилі, і в лофті, причому якщо в квартирі балки не завжди доречні в першу чергу через висоту стель, то в будинку на етапі проектування це можна передбачити. Також треба помітити, що для стилю лофт добре виглядатимуть не тільки дерев’яні балки, але й металеві швелери;
  2. Барна стійка. Навіть у квартирі такий елемент кухонного гарнітура цілком можливо вписати, а якщо йдеться про будинок, то все ще простіше. Барна стійка – це не тільки практично, але й красиво, така конструкція особливо добре впишеться в сучасний інтер’єр;
  3. Російська піч.Дуже нетривіальна в наш час конструкція, яку на дачі реалізувати реально, причому не обов’язково шукати пічника і класти повноцінну російську піч, якщо ви просто хочете кухню в стилістиці старого зробленого з колод будинку, можна скласти імітацію, меншу за габаритами ніж справжня піч, але при цьому створює атмосферу, близьку до старого сільського будинку. Однак важливо мати на увазі, що складена з цегли, навіть не справжня, піч дуже важка і краще передбачити для неї свій фундамент.








І це ще не всі ідеї, які дозволяє реалізувати приватний будинок, наприклад через стінку від кухні знаходиться вітальня, при такому плануванні доречним буде вікно, через яке зручно буде передавати готові страви.

Кухня для гостьового будиночка або лазні

Тут уже мова піде не про повноцінну кухню, а про місце, де можна зробити легкий перекус або розігріти їжу.

Така маленька кухня на дачі потрібна не завжди, але якщо до вас часто приїжджають гості або ви любите попаритися в лазні, буде дуже зручно мати в таких місцях невеликий простір для приготування, щоб не бігати в будинок з приводу.

Тут цілком достатньо однієї тумбочки (вона ж місце для нарізки продуктів), невеликого холодильника, мікрохвильової печі та електрочайника, звичайно це мало схоже на кухню, але цілком відповідає визначенню — місце для приготування їжі.

Такий простір теж можна органічно вписати в інтер’єр, окрема кімната тут уже не потрібна, цілком вистачить 2-3 м2. У гостьовому будинку такий простір може бути в коридорі або в житловій кімнаті, у лазні він розміститься у прибаннику.









Літня кухня

Найцікавіше – це літня кухня. Незважаючи на назву, вона може використовуватися і в зимовий час за умови достатньої теплоізоляції.

А тепер як зробити таку кухню на дачі – нічого складного в цьому немає, необхідний фундамент глибиною 30-40 см (під піч або вогнище потрібен свій фундамент, характеристики якого залежатимуть від конкретного проекту), дошки, брус та ваша фантазія.

  • Вікна тут можуть бути і дерев’яні, оскільки вимоги до такого приміщення нижчі ніж до повноцінного будинку, проте якщо ви плануєте використовувати приміщення в холодну пору року, слід задуматися про пластикові вікна.
  • Зараз на ринку можна знайти красиві вікна на підлогу, на фото такі вікна біля кухні на дачі виглядають дуже ефектно. Дах можна зробити двосхилим або односхилим, головне зробити ухил, щоб сніг і дощова вода не накопичувалися на її поверхні.
  • Як правило, літня кухня дерев’яна, тому дотримання норм пожежної безпеки є обов’язковим! При будівництві споруди не забувайте про терасу, як би не було затишно всередині, спекотного дня захочеться посидіти на відкритому повітрі.
  • Вогнище або піч можна зробити на терасі, але в такому разі в холодну погоду ви навряд чи отримаєте задоволення від приготування їжі.






Повернемося до дизайну, дуже практичне і витончене рішення для тераси – укладання статевих дощок зі щілинами, це істотно продовжить термін служби деревини, так як вода не затримуватиметься на ній, а зроблені однаковими по ширині на всю довжину щілини будуть виглядати дуже стильно. та сучасно.

Зверніть також увагу, що зараз у продажу є підлогові дошки з насічкою, яка не тільки вбереже вас від випадкового падіння, але й додасть стильності конструкції загалом.

Літня кухня на дачі, зроблена своїми руками стане не тільки місцем відпочинку, але й приводом для гордості господаря.









Меблі

Тепер кілька слів про інтер’єр кухні на дачі, який багато в чому складається з меблів. Дизайн меблів ви вибираєте виходячи зі стилю приміщення, проте важливо не перевантажити простір, адже яка б велика у вас не була кухня, якщо вона вся буде заставлена ​​гарнітуром, шафами та стелажами, ви не відчуватимете простору.

Ще один важливий нюанс при виборі меблів – це її практичність, у нашій свідомості зміцнилося поняття, що дача це другорядне місце, і якщо там подряпаєш стіл або капнеш жиром на оббивку стільця, це неприємно, але не настільки критично як у квартирі, тому краще відмовитися від марких кольорів, особливо це стосується кухні у лазні, літньої кухні, які навіть на дачі несуть лише допоміжну функцію.

Те саме можна сказати про обідній стіл, не варто купувати гарний скляний стіл, так як мити його доведеться часто, і подряпини на ньому набагато помітніше ніж на звичайному столі.









Фото кухні на дачі