Кухня-спальня: 120 фото ідей планування, дизайн кухні та спальні в одній кімнаті

Кухня-спальня: оригінальні варіанти зонування кухні зі спальним місцем, гід з дизайну, 120 фото

Кухня та спальня в одній кімнаті зазвичай об’єднують вимушено. Планування характерне для невеликих квартир та кімнат-студій. Розглянемо переваги та недоліки такого проекту докладніше.

Особливості такого суміщення

Проект кухні-спальні має низку особливостей. Щоб втілити його в життя, рекомендують фахівці зробити таке:

  1. У приміщенні слід встановити потужну витяжку. Під час приготування страв завжди слід увімкнути.
  2. Підбирати спецтехніку, що працює якомога тихіше.
  3. Виправдано застосування практичного текстилю, оббивки меблів, що миється.
  4. Ставлять техніку подалі від зони сну. В цьому випадку вона не стане на заваді комфортного відпочинку.
  5. Необхідно по-різному фарбувати стіни у двох кімнатах. Для такого зонування необхідне застосування гармонійних поєднань, що перегукуються один з одним. Для інтер’єру кухні слід вибирати 5 колірних рішень. Інакше буде перевантажено вільну площу.

Подібне поєднання загрожує також деяким не затишком. Стануть заважати сторонні запахи. Слід також передбачити, яким буде дизайн такого суміщення. Це дозволить отримати гарне та оригінальне приміщення.












img src=”/wp-content/uploads/fcgt_21232.jpg”>










Плюси та мінуси об’єднання

При об’єднанні кухні зі спальнею власник житла отримує чимало переваг:

  1. Подібне рішення сприяє отриманню більшого приміщення, завдяки чому домашні можуть збиратися разом, проводити тихі сімейні вечори, приймати гостей.
  2. Такий варіант планування стане привабливим для самотніх людей чи бездітних пар. У такому разі незручно жити, проходитиме все на увазі.
  3. З’являється можливість швидкого встановлення обіднього столу для великої кількості людей.
  4. Гості можуть залишатися ночувати. При цьому проблем господарям не завдають.
  5. Необхідне застосування спеціального підсвічування. У цьому випадку висвітлюється обідня зона та місце, де готується їжа. Зробити це дозволить велика люстра та кілька точкових приладів освітлення. Але область розташування спального місця має освітлюватись приглушено.

Негативними моментами такого рішення стає складність втілення проекту у життя. Необхідно отримати велику кількість різноманітних дозволів, що дозволяють знести стіни, пересунути перегородки.

За наявності дітей слід уважно стежити за ними. В іншому випадку це призведе до плачевних наслідків.

У процесі приготування їжі запахи поширюватимуться територією. Також не можна уникнути поширення сміття по житловому приміщенню.

Поділяємо на зони

Існує кілька варіантів зонування інтер’єру кухні-спальні:

  1. Показано встановлення скляної перегородки. Крізь нього вільно проникає світло, завдяки чому освітлюється зона, що знаходиться на відстані від вікна.
  2. Поділити кімнату на зони можна за допомогою фальш-стіни або гіпсокартонної перегородки. Вона оснащується вбудованими нішами-полками, підсвічуванням або навіть роздавальним вікном.
  3. Для повної ізоляції двох видів приміщень показано використання розсувних дверей. Плюс такого поділу стає трохи місця.
  4. Можна зробити також невелике підвищення на території однієї із зон. Але для цього необхідно мати стелі необхідної висоти. Також під піднесенням можна знайти спеціальне місце для встановлення ліжка та ящиків, що дозволяють зберігати речі.

Кожен варіант проекту виглядає оригінально. Вже фото кухні, поєднаної зі спальнею, має неповторний вигляд. А побачити кімнату наживо стане неповторним рішенням для кожного.

Для зонування кухні-спальні також використовують барну стійку, кушетку, ширму, стелаж. Також можна поділити приміщення на частини за допомогою ширми або штор.


































Колірне оформлення

Дизайн кухні поєднаної зі спальнею виглядає привабливо при поєднанні нейтральних колірних рішень. Як основу підбираються універсальні барвники. Для цього слід наносити основу у вигляді білого, сірого або бежевого тону.

  • Для розставляння акцентів застосовують будь-який інший відтінок.
  • Функціональні зони оформляють за допомогою додаткових кольорів.
  • Але вони повинні гармонійно поєднуватися один з одним.
  • Щоб виглядало приміщення привабливо, не можна одночасно застосовувати більше трьох колірних рішень.

Якщо переважають в інтер’єрі світлі тони, такий дизайн значно розширює межі кухні-спальні. Це має значення для невеликих квартир.

Використання оздоблювальних матеріалів

Дизайн кімнати, в якій поєднується спальня та кухня, здійснюється за допомогою спеціальних будівельних матеріалів. Відмінність обробки може бути по застосуванню різних дизайнерських прийомів. Застосовують для поділу кімнати на частини сировини різного кольору, фактури чи виду.

Робочу зону оформляють за допомогою плитки. Її кладуть на підлогу, оформлюють стінові поверхні.Для оформлення зони відпочинку часто застосовують дерев’яний матеріал у вигляді паркетної дошки або практичного ламінату.

При мінімальному бюджеті потрібне застосування універсального лінолеуму. Для такого поєднання слід відмовитись від килимів. Стеля може бути підвісною або багаторівневою.

Визначаємося зі спальним місцем

Яким буде спальне місце, визначається розмірами кімнати, частотою її використання.

Розглянемо варіанти оформлення цієї зони:

  1. Найпопулярнішим рішенням є застосування компактного кутового дивана. На ньому можна зручно сидіти вдень, комфортно спати вночі. Усередині передбачається зберігати речі, привабливо розташовуючи їх по вбудованих скриньках.
  2. Облаштовують кімнату за допомогою дивана-ліжка. Це рішення дозволить обладнати додаткове спальне місце для гостей.
  3. Для малогабаритної квартири підходить кушетка. Вдень її можна використовувати у вигляді обіднього столу, а вночі – як додаткове спальне місце.

Поєднання кухні та спальні використовують нечасто. У цьому випадку необхідно продумати та зважити за та проти, щоб не розчаруватися після здійснення проекту.

Фото суміщеної кухні-спальні