Блакитна кухня: 140 фото дизайн-проектів у блакитному кольорі оформлення кухні

140 фото прикладів поєднання блакитного кольору в інтер’єрі

Приємний блакитний колір, що нагадує небо, з одного боку допомагає розслабитися, а з іншого підвищує концентрацію уваги. Палітра цього кольору дуже різноманітна – від сірого до яскравого, блакитного сприйняття кольору.

У сучасний час кухня в блакитних тонах є чи не класикою. Цей відтінок має універсальність і підійде до різних стилів.






Які комбінації кольору гармоніюватимуть із блакитним на кухні і як впишуться в інтер’єр? Про це можна буде дізнатися з подальшої розповіді статті.

Позитивні якості кольору

Блакитний – дуже практичний та приємний колір. Ось деякі його можливості:

  • Він добре комбінується як з барвистими, так і зі світлими відтінками;
  • У кухнях одного кольору він не виглядає одноманітно через безліч відтінків;
  • На кухнях блакитних кольорів, маленького розміру, відтінок візуально збільшить приміщення;
  • Якщо кімната виглядає темною, блакитні відтінки з теплої колірної палітри, додадуть недостатнє світло.

Як можна було помітити – блакитний колір служить не просто для прикраси.

За його участю можна вирішити незручне планування, що виникають, і цим варто скористатися.

Поєднання відтінків у стилях

Блакитний колір має місце у багатьох відомих стилях:

  1. Шеббі-шик – відрізняється ошатністю та декоративними елементами. Світло-блакитний у цьому стилі зможе виступити на додаток до білого кольору у різних тюлях, рюшах, іншого текстилю та у виготовленні фартуха.
  2. Інтер’єр Середземномор’я. Небесний колір нерідко застосовується на формування фартуха. Для цього підбирається плитка з властивим стилю орнаментом.
  3. Кантрі, прованс. Використовуються матові світлі тони та білі поверхні.
  4. Сучасний варіант. Дизайн блакитної кухні буває дуже яскравим і вміщує комбінацію м’якого, блакитного відтінку з фрагментами зеленого. У цьому стилі часто використовується обробка типу металік для створення на поверхнях футуристичного блиску.









В прикрасі блакитної кухні завжди використовується перевага світлих відтінків у будь-яких стилях. На фото блакитної кухні це можна розглянути.

Різні відтінки з блакитним

Світлий інтер’єр у блакитній гамі доповнить тепла палітра: жовтого, зеленого, бежевого, шоколадного, кремового та зеленого відтінків.

Для блакитної кухні в інтер’єрі також доречно буде використовувати і холодні відтінки, особливо, коли в кімнату влітку потрапляє багато сонячного світла і її габарити дуже маленькі.

Для цієї мети вибирається об’єднання небесного кольору та білого, сіро-блакитних з білим тоном.

  • За традицією блакитний поєднується з білим та чорним кольорами.
  • На кухні блакитних кольорів – біле оформлення, це найбільш часто зустрічається варіант.
  • Вороний колір – рідко сусідить зі світло-блакитним, але часом застосовується у строгих інтер’єрах для разючого контрасту.
  • Плитка для фартуха вибирається темною або для візерунка на тюлі.

Сіро-блакитний тон у кухні

Сірий із блакитним створює універсальну комбінацію. Можна використовувати 2-3 варіанти застосування такої палітри:

  • Оздоблення кімнати. Стіни пофарбовані в блакитний, часом нагадують лікарню та створюють вигляд стерильності в оздобленні. Тому часто як основа для кухні, вибираються відтінки сірого – від темних до майже білястих тонів. Тут блакитний варто застосувати в акцентах: наприклад, прикрасити стіну рельєфними шпалерами. Залежно від стилю, принт підбирається на тему: флори, геометрії, анімалізму та різноманітних абстракцій. Якого кольору влаштовувати підлогу – чорного чи світлого, залежить від типу освітлення та підібраної палітри. У квартирах часто використовується дерево, а в окремих будинках, де квадратура велика – темне дерево чи плитка;
  • Кухонний куточок – простим видом є одноколірний, класичний напрямок. Привабливо виглядають кухонні гарнітури блакитного відтінку зі стільницею із каменю або дерев’яні з акцентами. Комбіновані фасади – це модний прийом. Можна влаштувати небесного кольору низ та сірий верх. Також можна прикрасити їх кольоровими вставками, створюючи вертикалі, тим самим виділяються шафи, розташовані по краях або холодильник, що вбудовується. Фартух можна виготовити за допомогою акцентуючого оздоблення. Біло-блакитна плитка – прямо нагадує португальську азулежу. Такий варіант зі схожим мотивом підійде до сучасного оздоблення. Якщо таке рішення не сподобається, тоді однобарвна плитка для фартуха підійде в будь-якому випадку;
  • Меблі – незвичайним прийомом є стільці з акцентним кольором. Добре буде вписуватися м’які меблі, корпусні і табуретки.До стилю лофт для сіро-блакитної кухні потрібно взяти стільці Tolix із металу. Для тісних приміщень добре підходять меблі на витончених ніжках. Там де велика площа можна підібрати габаритні моделі, які є усередненим варіантом стільця з кріслом. Підтримати акцентування можна предметами, прикрасами та текстилем. Якщо не робити повторення відтінків, тоді кухонні меблі виглядатимуть яскравою плямою в колірній палітрі всього оформлення;
  • Наявність техніки. Відважним рішенням стане придбання кольорової техніки. Наприклад, електроплита чи холодильник. Таке застосування вимагатиме відповідного фону, тому для основи підбирається білий колір. Сірий дозволяється використовувати в елементах, наприклад, мармур, текстиль.



Біло блакитне забарвлення

Задум біло-блакитної кухні – припускає, що власники мають широкий вибір відтінків. Як варіант – білі стіни з блакитними меблями або такими площинами, пофарбованими в небесний відтінок у сусідстві з меблями бежевого або молочного кольору.






Тут береться до уваги дизайнерська думка, яка потім втілюється в життя.

  • Блакитний нагадує море, а білий – символ чистоти та гармонії, тому вдале поєднання кольорів дозволить створити на кухні приємне місце для приготування та прийняття страв.
  • Цей варіант є розкішним та підходящим для конкретних квартир.
  • Якщо кухня знаходиться на залитій сонцем стороні, тоді краще поклеїти на кухню шпалери блакитної палітри.
  • Варіантом відтінку може стати ніжний колір морської хвилі або насичений холодний колір.

У наш час є у продажу фігурні шпалери, фотошпалери, а ще багато деталей із візерунками, тому підібрати потрібний варіант не буде важким заняттям.









Фото кухні блакитного кольору