Жовта кухня: ТОП-150 фото новинок дизайну та красивих поєднань жовтих відтінків в інтерєрі кухні

Жовта кухня: ідеальне поєднання відтінків жовтого кольору в дизайні кухні (фото-добірка з гарними варіантами)

Успішно підібрана кольорова гама для кухні — один із основних критеріїв, від якого відштовхуються у своєму рішенні дизайнери інтер’єру. Жовтий колір асоціюється із сонячним світлом, літнім теплом.

Він піднімає настрій зимовими холодними вечорами й восени похмурий час. Кухня в жовтому кольорі має низку переваг перед іншими колірними комбінаціями насамперед через позитивний настрій та вплив на апетит.



















Особливості оформлення та стилі

Якщо йдеться про кухню в жовтих кольорах, це не має на увазі моноцвіт. Сонячні фарби можуть бути акцентом в інтер’єрі фартух, штори, стільці, інші елементи декору.

Надмірне використання моноцвіту говорить про несмак і невміння прикрашати простір. Тому спочатку потрібно визначити, які предмети або елементи декору будуть жовтого відтінку.

Освітлення простору також відіграє важливу роль у виборі основного та додаткового кольору. Якщо приміщення розташоване на південній стороні будинку, вибір кольору (його інтенсивність) може бути будь-яким. На північній стороні, де недостатньо природного освітлення, бажано вибирати світліші відтінки.

В інтер’єрі жовтої кухні добре виглядають кімнатні рослини. Якщо приміщення з високими стелями, можна поставити декоративну пальму або папороть з розлогим листям.

Поєднання з іншими відтінками

Щоб зрозуміти, з якою колірною палітрою поєднується сонячний відтінок, потрібно розібратися з його власними тонами та напівтонами.

До жовтого кольору належить:

  • Гірковий;
  • Пісочний;
  • Лімонний;
  • Золотий;
  • Солом’яний;
  • Каррі.












Пісочний і гірчичний відносяться до помірних відтінків жовтого, а ось лимонний і каррі – до яскравих, іноді кричучих тонів. Тому пісочного кольору в інтер’єрі може бути багато, а лимонний доречний лише у деталях.

Якщо оформити приміщення у яскраво-жовтих тонах, життєрадісний настрій змінить депресивне почуття чи з’явиться неприємне відчуття. На фото жовтої кухні видно, як дизайнер гармонійно підібрав колірне рішення для приміщення невеликої квадратури.

На замітку! Яскраві тони жовтого або золотистого кольору можна використовувати у елементах декору.

Пісочний або солом’яний колір не викликають негативних асоціацій: добре підходять для обробки стін, меблів, фіранок, декоративних елементів інтер’єру.









Приглушена кольорова гама відповідає класичному або сільському інтер’єру, в сучасному варіанті віддають перевагу насичені тони жовтого.

Ці кольори добре гармонують із жовтим:

  • Білий;
  • Чорний;
  • Зелений;
  • Коричнева;
  • Сірий.

Правильно підібране поєднання кольорів внесе родзинку, зробить кухню неповторною. Наприклад, яскравий золотистий колір можна розбавити нейтральним сірим або молочно-білим. Легкість та легкість простору додадуть скляні шафки або вставки зі скла у дверях.

Сірий відноситься до нейтральних відтінків, він урівноважує яскраві та соковиті тони. Сірий – символ поміркованості, солідності, авторитету. Сіро-жовта кухня виглядає стильно та сучасно.






Якщо на кухні багато сонячного та яскравого, можна повісити світло-сірі фіранки або поставити сірі табуретки. До сірого також належать всі металеві деталі та елементи декору.

Деталі жовтого в інтер’єрі

Сонячні плями в інтер’єрі кухні нагадують про тепле літо та відпочинок на природі.Необов’язково витримувати всю кухню в жовтих тонах, можна додати яскраві акценти — тарілки, чашки, рушники, аксесуари.






Деякі дизайнери вважають жовті стіни стомлюючими для психіки людини, тому можна знайти компромісне рішення:

  • Стеля та одна зі стін білі;
  • Друга стіна жовта;
  • Третя стіна персикового або пісочного тону.

Таке поєднання колірної гами доповнить молочно-білі меблі із сріблястими металевими деталями. Біло-жовта кухня виглядає акуратно, ошатно, світло.

Керамічна плитка для підлоги сіро-жовтого забарвлення чудово вписується в сіро-білий або бежевий інтер’єр. Якщо зробити кілька золотистих або жовтих акцентів (кухонне приладдя, штори, рушники), вийде приваблива композиція.

Штори та фіранки

У багатьох сучасних інтер’єрах відсутні фіранки та штори: їх замінили жалюзі. Але у просторі класичного стилю фіранки відіграють важливу роль.

Вони можуть бути пошиті з тканини пісочного або насичено-жовтого відтінку. Цей яскравий акцент пожвавлює інтер’єр, вносить нотку веселого безтурботного настрою.






Якщо кухня витримана в білих або бежевих тонах, то сонячні фіранки добре доповнять кольорову композицію. Дизайн жовтої кухні можна доповнити молочно-білими або салатовими фіранками.

Непогано поєднується із сонячними відтінками персиковий та помаранчевий колір. Тільки використовувати теплу колірну гаму потрібно обережно, тому що занадто інтенсивне забарвлення пригнічує на психіку людини.

Гарнітур

Якщо стіни оздоблені жовтим, гарнітур потрібно вибирати в іншій колірній гамі або на кілька тонів яскравіше/блідше. Але до кухні з білосніжними або салатовими стінами добре підійде сонячний або пісочний гарнітур.

Частина гарнітура може бути білою (верхні шафки), а частина – жовтою (підлогові тумби або пенал). До жовтого підійдуть деталі чорного відтінку.









Для створення літнього настрою можна вибрати поєднання зеленого із жовтим або пісковим. У цьому випадку нижні шухлядки гарнітура повинні бути зеленими (або трав’яного тону), а верхні – пісочного або жовтого. Особливо вдало буде дивитися це поєднання в розташованій на північній стороні кухні: частинка літнього тепла та світла створюватиме оптимістичний настрій.

Останнім часом набуло поширення поєднання чорного та жовтого в інтер’єрі. Чорно-жовта кухня виглядає стильно, незвично, елегантно. Стіни фарбують у пісочний або гірчичний відтінок, гарнітур встановлюють жовтий із чорними елементами.

На додаток до гарнітуру — чорні світильники, стільці, килимові доріжки, настінний годинник, газова (індукційна, електрична) плита.

Фото жовтої кухні