Фіолетова кухня (140 фото новинок дизайну): ідеї поєднання фіолетового відтінку в інтерєрі кухні

Фіолетова кухня: яскраві приклади поєднання кольорів. 140 фото ідей дизайну кухні у фіолетових тонах

Відтінки фіолетового кольору та близькі до нього фіолетовий і фіолетовий тони на психологічному рівні асоціюються з таємничістю, містичністю. В інших людей ці кольори викликають асоціацію з творчими здібностями.

У сучасних інтер’єрах кухні фіолетового кольору зустрічаються не часто, тому що люди звикли користуватися звичними з дитинства відтінками. Але якщо правильно поєднувати кольори один з одним, бузкові та фіолетові поєднання внесуть родзинку в інтер’єр квартири.

Якщо зупинитися на ніжному лавандовому тоні, така кухня стане місцем приємного відпочинку після напруженого рудового дня.

Особливості оформлення та стилі

Цей нестандартний колір добре поєднується з мінімалістичним стилем, який зараз знаходиться у тренді. Також підійде стиль неокласики та хай-тек, який користується популярністю у західному світі та в Росії.

Бузкові або пурпурові поєднання можна застосувати в дизайні скандинавського стилю, а сіро-фіолетова кухня підходить для стилю прованс. Ніжний бузковий колір передбачає наявність додаткових елементів та декору в оформленні кухонного простору.

На замітку! Насичений фіолетовий добре поєднується із простим та строгим дизайном кухні. Цей відтінок не терпить надмірностей і химерності.

Вибір темного або світлого поєднання залежить від площі вашої кухні: чим вона менша, тим світліший тон. Занадто темний колір візуально зменшує простір, а світлі розширюють. Але для великих кухонь підходять будь-які поєднання – темні та світлі. Вибір залежатиме від особистих уподобань господарів.

Фіолетовий колір і споріднені відтінки виглядають дуже свіжо і незвичайно. Вони розкривають свої фарби за правильно вибраного освітлення. Темно-пурпурні або насичені лілові комбінації вимагають яскравого освітлення. Якщо природного світла недостатньо, необхідно створити штучне підсвічування.









Також не слід забувати, що насичені та світлі поєднання бузкового або лавандового відтінку розкривають себе по-різному. Темний колір створює таємничу ауру, світлі вносять легкість та легкість. На фото фіолетової кухні можна побачити, як насиченість відтінку впливає на загальне сприйняття простору.

Поєднання з іншими відтінками

Гармонійне поєднання кольорів в інтер’єрі кухні – основа стильного дизайну. Правильно підібрані тони доповнюють один одного, розкривають свою красу та створюють певний настрій.

Наприклад, поєднання бузкових тонів з ніжним бежевим відтінком створює атмосферу тепла та затишку. Кремові діють заспокійливо та пом’якшують відтінки кухні у фіолетових насичених тонах.

Зверніть увагу! Поєднання тонів для кухні у сучасному класичному стилі: білий, чорний, фіолетовий.

Поєднання фіолетового з іншими відтінками Ефект
Бежевий, кремовий Тепло та затишок в інтер’єрі. Бежевий відноситься до універсальних тонів, що гармонійно поєднуються з будь-якими відтінками.
Білий Створює ефект ошатного інтер’єру, легкості та легкості. Темні відтінки виділяють білий колір, світлі його доповнюють.
Сірий Поєднання сірого та фіолетового підійде для стилю хай-тек, мінімалізм. Чим більш насичений бузковий тон, тим більше має бути сірого в інтер’єрі.
Салатовий Це незвичайне поєднання відтінків виглядає свіжо та оригінально, створює радісну невимушену атмосферу.
Червоний, оранжевий Це поєднання створює дивовижний ефект, виглядає стильно та сучасно. Підходить для просторих приміщень, маленьку кухню ще менше зробить.
Блакитний Цей відтінок також підходить до бузкової гами. Таке поєднання у дизайні фіолетової кухні краще використовувати у просторих приміщеннях.
Чорний Кухні у фіолетово-чорних тонах у стилі мінімалізму або хай-тек виглядають сучасно, відповідають духу часу.
Синій Таке поєднання зустрічається рідко, вимагає хорошого освітлення та великого простору.
Багатокольорова кухня Фіолетовий тон гармонійно виглядає у різнобарвному інтер’єрі.

Також ніжний бузковий або світло-пурпуровий відтінок добре гармонують із рожевим тоном. Цей тандем найбільше підходить для оформлення романтичного інтер’єру молодої жінки.









Деталі фіолетового в інтер’єрі

Цей відтінок може використовуватися для барвистого акценту в дизайні кухонного простору, наприклад фартуха. Не секрет, що ця деталь інтер’єру відноситься до головних на кухні і від неї залежить загальне враження.

Фортука може бути:

  • В тон до меблів;
  • В тон до стільців;
  • Світло- та темно-бузкового кольору;
  • Виконаний із дрібної мозаїки з бузковими вкрапленнями.

На замітку! Якщо стіни та меблі кухні насиченого тону, фартуху краще підібрати світлішого відтінку, і навпаки.

Фартук із принтом фіолетових кольорів створює весняний настрій та легкість. Це можуть бути первоцвіти, іриси, гіацинти.

Яскравим акцентом на кухні може стати і посуд фіолетового/пурпурного кольору: тарілки, таці, чашки, склянки.

Штори та фіранки

Франки на кухню у світлих фіолетових кольорах краще підбирати з легких повітряних тканин. Для темно-пурпурових та фіолетових поєднань підійдуть тканини більш насиченого відтінку, щільні.

Колірна гама штор:

  • Бежові;
  • Жовті;
  • Рожеві;
  • Зелені;
  • Світло-оранжеві.

При виборі тканини для фіранок зверніть увагу на гармонійне поєднання з колірною гамою стін та меблів.Не забудьте придбати рушники та серветки в тон до фіранок.









Гарнітур

Фіолетовий гарнітур в інтер’єрі кухні виглядає стильно та сучасно. При виборі меблів слід зважати на розташування кухні: для північної сторони краще купувати гарнітур світло-бузкового тону, для південної можна вибирати колір будь-якої насиченості.

Вибір кольору меблів також залежить від квадратних метрів простору. Чим менше приміщення, тим світліші меблі. Для просторих кухонь можна придбати гарнітур фіолетового кольору будь-якої насиченості.

Можливі варіанти поєднання відтінків: білого та бузкового, чорного та фіолетового, бежевого та лавандового, рожевого та пурпурного.

Психологи рекомендують вибирати гарнітури у фіолетових тонах охочим схуднути: цей колір не дозволить з’їсти зайвий бутерброд або шматок торта.


Фото фіолетової кухні