Бузкова кухня: особливості дизайну інтер’єру та поєднання бузкових відтінків в оформленні кухні (150 фото ідей)
Кухню в бузкових кольорах вибирають багато хто, оскільки цей тон ніжний, оригінальний і незвичайний. Вибір бузкового кольору для кухні цілком обґрунтований з дизайнерської та психологічної точки зору.
Так він допомагає розслабитися, відмовитися від суєти і налаштуватися на їжу. Деякі побоюються цього кольору, оскільки він може виглядати надто яскраво та незвично.
Але при правильному розміщенні акцентів бузковий може створити справжню кухню мрії.
Особливості бузкового кольору на кухні
Бузковий колір, як і будь-який інший, має свої психологічні особливості. Особливо це важливо для кухні – приміщення, де готується або розігрівається їжа, і де люди насичуються враженнями – як смаковими, так і іншими.
Переваги бузкового кольору:
- Пробуджує творчі здібності, що необхідно для приготування
- Сприяє розслабленню
- Знімає стрес та усуває тривожність
- Наповнює медитативним настроєм
- Знижує апетит, що актуально для бажаючих схуднути
- Створює легкий, романтичний настрій
- Гармонізує гормональний та психологічний фон
Однак, якщо приміщення перенасичене бузковим, то він може й негативно впливати:
- Навіює тугу та меланхолію
- Може принести печаль
- Занадто яскраві тони роблять інтер’єр давним
- Занадто холодні відтінки позбавляють кухню тепла та затишку
Бузковий підійде насамперед для приміщень, де з’єднані зона готування та обіду. Завдяки цьому кольору можна легко створити відчуття сімейності та романтичної казки.
Рада. Кухню в бузкових тонах легко зонувати наступним чином: зону готування виділити холоднішими і світлішими відтінками, що створить відчуття стерильності. А обідню частину наповнити більш насиченими та яскравими тонами.
Для яких приміщень підходить
За допомогою бузкового кольору можна вирішити на кухні безліч функціональних моментів.Найкраще це радять фото бузкової кухні, де можна наочно подивитися, як реалізується весь потенціал цього кольору:
- У приміщенні, орієнтованому на південь, створюється відчуття прохолоди.
- Поєднання світлих, пастельних відтінків із хромованим металом демонструє стерильність та акуратність.
- Безмежне неонове підсвічування можна використовувати як додаткове вечірнє освітлення.
- Кілька невеликих яскравих деталей у цьому тоні легко урізноманітнять білу або сіру кухню.
- Для маленької кухні краще вибрати пастельні відтінки, які додадуть простору
Бузковий легко поєднується з квітами: білий, чорний, сірий, коричневий, жовтий, рожевий, зелений, блакитний.
Рада. За допомогою додавання невеликих, але яскравих та стильних бузкових деталей можна легко та швидко змінити стиль усієї кухні.
Наприклад: Занавіски з бузковими квітами та подушки з таким же принтом легко створять на кухні романтичний прованс. Але варто їх прибрати і додати світлодіодну бузкову стрічку в декількох місцях, як кухня перетвориться на сучасний хай-тек варіант.
Бузковий колір як основний
Бузковий колір, як основний на фасадах меблів, необхідно використовувати з обережністю. Найкраще в цьому випадку виглядатиме біло-бузкова кухня.
Таке поєднання дасть приміщенню необхідний простір та легкість. Також пастельні відтінки цього кольору добре поєднуються зі світло-сірим кольором. Темно-бузковий виглядатиме на кухні занадто тяжко і швидко набридне господарям.
Рада. Якщо вибрати рожево-бузковий колір, то він, на відміну від звичайного кольору, активізуватиме апетит. Їжа на такому фоні виглядатиме більш ошатно та романтично.
Варіанти використання бузкового кольору як основного:
- Оформлення шпалерами або фарбою стін на кухні
- Вибір цього кольору для меблевих фасадів гарнітура
- Викладення фартуха кухні бузковою плиткою з таким же підсвічуванням
- Використання яскравих квіткових принтів або фотошпалер
- Бузкові фіранки на вікнах
- Використання підсвічування цього кольору по периметру стелі
При цьому бузковий колір необхідно розбавляти.Чим яскравіший тон, тим більшого розведення він потребує. Крім класичних варіантів: білого та сірого, існує ще й безліч креативних варіантів:
- Поєднання з вершковим кольором або кольором слонової кістки.
- Фурнітура бронзового або золотого кольору на насиченому бузковому фоні
- Яскраві сріблясті хромовані деталі на пастельному фоні
- Лимонно-жовті акценти: подушки, покривала на диван, серветки на столах
- Золотий бордюр або позолочена під старовину ліпнина на стінах
Такі деталі надають кухні розкоші та вишуканості.
Застосування бузкового кольору в деталях
Для оформлення кухні у бузковому кольорі можна використовувати і кілька деталей. Перевага деталей у тому, що при їх використанні перевантажити приміщення яскравим кольором практично неможливо. Крім того, за допомогою їх додавання можна швидко пожвавити інтер’єр.
Ідеї для використання деталей:
- Франки або портьєри в подібних тонах
- Чохли або накидки на стільці та кухонний куточок
- Подушки на стільцях
- Забарвлення або декупаж спинок та ніжок стільців
- Частковий декупаж на фасадах гарнітуру
- Букетики лаванди на столі
- Бузовий посуд із прозорого скла
Рада. Якщо є бажання оформити кухню в бузковому кольорі, краще спробувати з невеликих акцентів. Якщо не сподобається – завжди можна відкотити оформлення назад без шкоди для сімейного бюджету.
Різні стилі кухні
Бузковий колір підходить для будь-якого стилю від романтики до авангарду. Більш того, він робить інтер’єр вишуканим та загадковим.
- Для класики підійде використання шпалер у цьому кольорі у поєднанні з білою ліпниною на стінах та стелі, технікою декупаж. Варіант — використання золотої або бронзової фарби для створення потертостей на меблях.
- Для модерну підійде використання кількох відтінків цього кольору від пастельного до темно-фіолетового. Сірий колір легко розбавить композицію та привнесе необхідну строгість.
- Прованс створить романтичну кухню, де так приємно насолоджуватися кулінарними вишукуваннями у вигляді гарячого та тістечок. Біле мереживо у поєднанні з легкими квітковими принтами не текстильними та прозорими фіранками, декупаж зображень троянд або ірисів на меблів нагадає про шикарну епоху французьких королів.
- Для хай-теку підійде використання прозорих поверхонь, хромованих деталей та гладких, блискучих фактур. Різні джерела бузкового та фіолетового кольору створять на такій кухні атмосферу таємниці та космічної футуристичності.
Який би стиль не був обраний – бузкова кухня у будь-якому разі нестиме атмосферу ніжності та розслаблення, а отже тут завжди буде місце відпочинку.
Фото бузкової кухні