Синя кухня (200 фото): новинки дизайну, плюси та мінуси оформлення кухні у синьому кольорі

Синя кухня – найкращі ідеї поєднання кольорів. 200 фото модних інтер’єрів кухні у синіх тонах

Хоч і перебувають люди, яким синій не подобається через свою «холодність», більшість все ж таки відчуває лише позитивні емоції при його згадці – адже це колір неба, моря та незабудок.

Цей колір вважається елегантним та витонченим. Для кухні, оформленої в синьому кольорі, характерна гармонійність, стабільність, врівноваженість елементів.

Характеристика гами

За обстановкою, витриманою в цій палітрі, не потрібний якийсь особливий догляд. Це лише один із плюсів на користь оформлення кухні у синіх тонах. Мало хто знає про те, що цей колір сприяє стабілізації артеріального тиску та зниження апетиту.

Для тих, хто перебуває на дієті, така властивість відтінку навіть корисна, а якщо ж мети схуднути немає, то до оформлення кухні слід поставитися прискіпливо, аж до відмови від кухні у синьому кольорі.

Ще один момент: таке оформлення не підійде до приміщення з нестачею сонячного світла, тому що велика кількість синього просто обтяжить його. Взимку навряд чи буде тепло і затишно знаходиться на такій кухні, оскільки сам собою колір відноситься до холодного спектру.

Однак при правильному підході ця проблема цілком вирішувана – потрібно вносити синій дозовано та брати його світлі відтінки.






Інтер’єр кухні в синіх тонах

Як стверджують астрологи, синій – це колір Сатурна, що означає лише одне: він здатний дисциплінувати людину, і при цьому налаштувати її на спокійне та добродушне ставлення до оточуючих.

Однак слід врахувати, що для холериків і творчих особистостей він не дуже добре підходить, оскільки здатний діяти на них протверезно, що не сприяє виробленню потрібного емоційного підйому.

  • При оздобленні будь-якого приміщення в синій колір слід враховувати сторони світла.
  • У цьому випадку досягти гармонії в оформленні буде не так вже й складно.

Добре виглядає синя кухня в інтер’єрі, зорієнтованому на південний схід або південний захід, чудово охолоджує південну сторону, особливо якщо вікон багато, або вони великого розміру. І як уже говорилося, для холодної північної сторони це не найкращий вибір.

Зрозуміло, що кухня може виглядати по-різному, все залежатиме від того, який саме відтінок і на яких елементах використовуватиметься для основи. Крім того, враховуються аксесуари та інші елементи декору.

Синій колір може бути і основним, і одним із вторинних: він має близько восьми виразних відтінків, що відносяться до холодного спектру, що дає можливість поєднувати його з усіма існуючими в природі кольорами.

Оригінальне поєднання синіх відтінків

Все в природі влаштовано гармонійно, тому при оформленні кухні необхідно враховувати таке: синього, як і будь-якого іншого кольору, не повинно бути занадто багато. Це стосується і його відтінків.

Варто лише трохи перестаратися з темно-синім, наприклад, і можливість отримати похмуре та холодне приміщення стає реальністю.

Тож найбільш правильним буде дозоване використання кольору: наприклад,

  • Фасади у базовому кольорі,
  • Кілька відтінків (світліших/темніших або з внесенням додаткових кольорів) у фартуху,
  • Ці ж поєднання в текстилі,
  • І часткові елементи в кухонних приладах, аксесуарах, декорі.

Розглянемо кілька найбільш затребуваних колористичних сполучень.

Поєднання з білим кольором

Найчастіше біло-синя кухня зустрічається при оформленні приміщення у скандинавському стилі. Кольори відмінно підходять один одному, але краще буде якщо жоден з них не домінуватиме, доцільним буде додавання невеликої кількості яскравих плям, а також світліших відтінків синьої палітри.

Поєднання з жовтим кольором

Це одне з найвдаліших рішень для того, щоб розбавити холодні фарби, а пісочний відтінок жовтого чудово розбавить синю гаму. Залишиться правильно підібрати елементи декору. Поєднання властиве морському стилю.



Поєднання з помаранчевим кольором

Ще один із варіантів вдалого оформлення приміщення. Помаранчевий додасть відчуття теплоти та насиченості світлом. При такому оформленні один із кольорів домінуватиме над іншим – правильне поєднання дозволить отримати затишну кухню.

Біжево-синій інтер’єр

Таке поєднання здатне зробити інтер’єр теплим та затишним.Бежевий, як і синій, має безліч відтінків, що дозволяє йому бути присутнім в інтер’єрі кухні. Найчастіше його використовують як основний колір, а синій для додавання.



Коричнево-синій інтер’єр кухні

Це колір натуральної деревини, тому дерев’яна стільниця на тлі синього фартуха, так само як паркет або ламінат під дерево, зроблять інтер’єр кухні більш доброзичливим та гостинним. Чудово виглядатиме темно-синя кухня в оточенні деревних фактур та коричневих відтінків у приміщенні, оформленому під ретро.

Поєднуємо сірий із синім на кухні

Варто відзначити той факт, що сірий чудово дружить із синім – це поєднання дозволить отримати ефектну кухню як у сучасному, так і в класичному стилі.

Бажано сірий використовувати для основного оформлення, а гарнітур придбати синього кольору.

Сіро-синя кухня неймовірно приваблива – мабуть, це один з найбільш вдалих та багатогранних варіантів оформлення дизайну синьої кухні.

Золота розкіш

Щоб кухня набула вражаючої виразності, зовсім не потрібна велика кількість декору золотистого кольору.

  • Досить додати трохи деталей: скажімо, світильник, змішувач або фурнітуру – і приміщення набуде розкішного та респектабельного вигляду.
  • Також чудово виглядає гарнітур, патинований золотом.

Стилізація

Синій колір та його відтінки при вмілому поєднанні підходять для будь-якого напрямку дизайну: це може бути класика, хай-тек, кантрі та багато іншого.

Прийоми для отримання максимального ефекту звичайні – це може бути:

  • Кухонний гарнітур синього кольору зі скляними дверцятами,
  • Фортух, викладений у стилі гжель;
  • Непогано виглядатимуть легкі штори або фіранки з напівпрозорої тканини;
  • Меблі – або штучно зістарені, або раритетні;
  • Класичні світильники з плафонами із синього муранського скла та багато іншого.






При оформленні кухні в стилі прованс потрібно уважніше підходити до вибору матеріалу для штор або фіранок.

  • Цей напрямок передбачає використання натуральних тканин – наприклад, бавовни або льону.
  • Загалом вітається інтер’єр, не завантажений будь-якими елементами декору або аксесуарами.
  • Необхідний мінімум меблів при максимумі її зручності, та й до колірної гами варто ставитися акуратніше.
  • Як показує практика, в лофті, наприклад, найбільш вигідно виглядають кухні з блакитними меблями в інтер’єрі.






Оформляючи приміщення у ретро стилі, не варто забувати про такі дрібниці, як масивні дерев’яні балки на стелі, цегляна стіна (або оформлена під цеглу). Потужний важкий обідній стіл та циновки на підлозі лише додадуть неповторності інтер’єру вашого будинку.

Потрібно пам’ятати, що в кухні має бути всього в міру – і кольори стін, і кольори меблів, і наявність різноманітних аксесуарів.

У мережі багато різних фото синьої кухні, вони допомагають знайти те рішення, яке стане найбільш прийнятним для тієї чи іншої кухні, послужить поштовхом для подальшого втілення задумів та оригінальних ідей.

Фото синьої кухні