Літня кухня (150 фото): найкращі ідеї планування, дизайну, розміщення та красивого оформлення

Літня кухня: огляд всіх особливостей будівництва на ділянці, фото простих та складних дизайн-проектів з цікавим оформленням

Літня кухня – це альтернатива звичайній кухні, що знаходиться в будинку. Цей варіант чудово підходить для дач та приватних заміських будинків.

Щоб не «смажитись» біля плити у приміщенні, можна обладнати кухню на відкритому повітрі. Залежно від типу будівлі та її особливостей, будівництво можна доручити найманим робітникам або зробити літню кухню своїми руками.

Призначення

Літня кухня призначена для приготування та їди. Але цими варіантами призначення цієї будівлі не обмежується. Кухня поєднує кілька функцій:

  • Місце для приготування, де є плита або варильна панель, робочі поверхні для нарізування продуктів, раковина для миття посуду та банок під заготівлю;
  • Їдальня з великим столом та стільцями, де приємно збиратися всією сім’єю або компанією друзів під час обідів та вечерь;
  • Гостьовий будиночок, куди можна запросити гостей та запропонувати їм смачні страви;
  • Місце для барбекю та мангалу.

Під час будівництва споруди рекомендується заздалегідь передбачити льох і горище. Погріб призначений для зберігання заготовок на зиму та бульб квітів. Горищне приміщення зазвичай використовується для того, щоб сушити ягоди та гриби.Можна збудувати літню кухню з терасою, і тоді буде додаткове місце для відпочинку.








< "/wp-content/uploads/fcgt_18080.jpg">


У будівництві має бути місце для зберігання невикористовуваного посуду та каструль, шафки та полиці для розміщення різних кухонних речей, а також місце, де зручно складати рибальські та мисливські снасті.

Типи літніх кухонь

Перш ніж вигадувати дизайн і складати проект літньої кухні, слід вибрати тип споруди. Існує три різновиди:

  • Закриті;
  • Відкриті;
  • Напіввідкриті (або комбіновані) конструкції.

Ці типи відрізняються зовнішнім виглядом, внутрішнім наповненням та підходом до будівництва.












Закрита літня кухня

Спорудження закритого типу – це невеликий будиночок, що має всі чотири стіни та дах. Фактично виходить, що кухню винесли з основного житлового будинку на окрему споруду. Закрита будова може використовуватися будь-якої пори року, тому що вона захищена від опадів та вітру.

  1. Спорудження такого типу потребує підготовки міцного фундаменту. Зазвичай закладають його на глибину 0,5 м.
  2. Стіни зводять із цегли або пінобетонних блоків.
  3. Дах рекомендується робити з шиферу або черепиці.
  4. Для комфортного перебування в приміщенні повинні бути передбачені двері та вікна, які можна відкривати у спеку.
  5. У закритій споруді можна встановити побутову техніку: плиту, посудомийну та пральну машинку.
  6. Такий тип кухні потребує встановлення витяжки над плитою.
  7. Обладнання та меблі будуть захищені від впливу навколишнього середовища, а відпочиваючі – від примх погоди та настирливих комах.
  8. Витрати на будівництво закритої споруди більші, ніж на інші різновиди, але будівництво може використовуватися всесезонно.

Зведення дачних будівель потребує досвіду та знань, тому краще замовляти закриті літні кухні під ключ.

Відкрита кухня

Цей тип має на увазі наявність опорних стовпів і даху або тенту, що захищає від сонця. Якщо планується літня кухня з мангалом, краще зробити її відкритою.

Відкрита конструкція – найбюджетніший варіант, який можна побудувати своїми руками. Підставою буде піщана подушка, на яку укладають тротуарну плитку (кам’яну або керамічну).

Стовпи можна скласти з цегли, а простір між ними заповнити ґратами з дерев’яних рейок. Якщо посадити біля ґрат кучеряві рослини, то біля відкритої кухні з’явиться зелений рослинний захист від палючого сонця. Це один із можливих варіантів оформлення літньої споруди, і кожен власник заміської ділянки сам вирішує, який дизайн вибрати.

У відкритої літньої кухні на дачі багато плюсів:

  • Природна повітряна вентиляція;
  • Можливість встановлення коптильні, мангалу або барбекю;
  • Швидкість зведення;
  • Доступна вартість.

Але така конструкція має істотний недолік: у дощову холодну погоду на відкритій літній кухні буде некомфортно перебувати.

Напівзакрита кухня

Цей різновид поєднує в собі позитивні якості відкритої та закритої кухонь. Напівзакритий варіант має дві або три стіни. Якщо обладнано дві стіни, можна створити кутову кухню.

Для економії коштів можна прибудувати напівзакрите будівництво до будинку. Тоді одна зі стін буде спільна, і потрібно добудувати дві інші стіни та дах. Цей варіант дешевше, але важливо врахувати, в яку строну частіше дме вітер, щоб дим і кіптява від мангалу не йшли у бік житлової будови.

Для напівзакритої конструкції знадобиться фундамент під стіни та оздоблення підлоги плиткою. Матеріал для будівництва стін можна комбінувати: частину стіни на висоту до 1 м складають із цегли, а далі будують із дерева, ДСП, засклених рам або полікарбонату.

Для кухні відкритого та напівзакритого типів потрібно підібрати відповідні меблі, які не зіпсуються від вологи та перепадів температури. Зазвичай для цієї мети підходять пластикові або дерев’яні стільці та столи. Також можна підібрати плетені меблі із ротанга.

Вибір місця

Перед початком будівництва потрібно правильно вибрати місце для літньої кухні. Насамперед слід подбати, щоб поряд не було джерел поганих запахів (туалету, загонів для тварин та птахів, компостної ями).













Для будівництва можна вибрати місце у тіні високих дерев або майданчик з видом на сад або город. Якщо з кухні відкривається немальовничий вид на стіну сусідського будинку, доведеться встановити ширму або огорожу, обвиту красивими кучерявими рослинами.

Літня кухня з мангалом стане не тільки місцем для приготування, але й центром збору та спілкування сім’ї та друзів. Тут можна готувати шашлики та інші страви на вогні, відпочивати на природі. Під час трапези на свіжому повітрі, не доведеться постійно бігати в будинок сходами і виносити звідти таці та підноси, адже літня кухня розташована близько до їдальні.

Подивившись фото літніх кухонь, можна вибрати оптимальний варіант, який і по бюджету підійде, і на вигляд буде подобатися.

Фото дизайну літньої кухні