Кухня 16 кв. м. – найкращі приклади дизайну та планування. 130 фото варіантів облаштування кухні

Кухня 16 кв. м. – варіанти зонування, поради щодо планування. 130 реальних фото прикладів дизайну інтер’єру

Площа 16 квадратних метрів – добрий варіант для кухні. На такій кухні можна розмістити всю необхідну техніку, включаючи посудомийну та пральну машини, і навіть поєднати її з невеликою вітальнею.

Але пропорції її можуть бути різними: близькі до квадрата або витягнуті завдовжки або завширшки. Також можливе різне розташування вікон та дверей. Від цього залежить, яким буде оптимальним варіант планування у кожної конкретної кухні.

Ідеї для планування кухні

Якщо за базу взяти стіну з вікном або балконним блоком та вважати її шириною кухні, та округлити розміри до цілих квадратних метрів, то можливі наступні 3 основні варіанти кухні 16 м2:

 1. Кухні шириною 3 м – довжиною трохи більше 5 м;
 2. Кухні шириною 4 м – довжиною близько 4 м;
 3. Кухні шириною 5 м – довжиною трохи більше 3 м.
Розглянемо оптимальне планування кухні 16 кв. м за кожним варіантом. При цьому дотримуватимемося наступних принципів:

 • Уникати створення візуально вузьких та довгих приміщень, що викликають асоціації з плацкартним вагоном;
 • Не розміщувати столові зони кухні в проході;
 • Розміщувати ключові зони приготування на кухні – плиту, раковину та холодильник – якомога ближче один до одного (з дотриманням необхідної технологічно відстані між раковиною та плитою в 60 см); при цьому у проекті кухні 16 кв. м зазначені три зони для зручності переміщення між ними бажано розташовувати не лінійно, а у вигляді трикутника;
 • Раковину ставити якомога ближче до зливу каналізації, а плиту – до стояка газопостачання.

Кухні шириною 3 м

Це найвигідніший для проектування варіант, але в той же час дуже поширений.Ситуація посилюється в тому випадку, якщо на такій кухні є не вікно, а віконно-балконний блок, а вхідні двері розташовані посередині стіни навпроти нього.


Складність полягає в тому, що обидві торцеві стіни зайняті – і вздовж них не можна поставити кухонний гарнітур для надання приміщенню більш квадратних пропорцій. Тут можливі такі варіанти планування:

Лінійна

Корпусні меблі розташовуються вздовж однієї з довгих стін. Це вкрай невдалий варіант, але він, на жаль, найчастіше зустрічається. Тут і без того витягнуті пропорції кімнати ще більш погіршені розміщенням меблів.

 • Крім того, зона приготування тут розтягнута вздовж стіни, а столова зона автоматично виходить у проході.
 • Єдиний спосіб хоч якось візуально покращити пропорції приміщення в цьому випадку – це поставити лише нижній ряд меблів без навісних шаф.
 • Або зробити навісні шафи контрастного кольору з підлоговими та одного – з протилежною стіною.

Г-подібна

Можно розташувати меблі кутом по одній з довгих стін та по суміжній з нею стіні навпроти вікна.

Такий варіант можливий, якщо вхідні двері розташовані на другій довгій стіні або на торцевій стіні ближче до протилежного кута.

 • Тут пропорції кімнати перекручені не так сильно.
 • Ще більше їх покращити можна, якщо залишити близько двох метрів довгої стіни біля вікна вільними від кухонного гарнітуру.
 • Тоді у цій зоні кухні-студії 16 кв. м можна буде вільно поставити стіл зі стільцями або диван, а навпроти нього повісити телевізор.

П-подібна

Розташування меблів таке ж, як у попередньому варіанті, при цьому друга ніжка літери П утворюється кухонним півостровом, що розділяє робочу та їдальню зони. Його можна створити з нижніх ящиків гарнітури або барної стійки.

Візуально зонування можна підкреслити спущеною стелею в одній із зон або між ними, а також різним кольором та оздобленням стін.

А в кутку, утвореному півостровом, можна поставити м’який кухонний куточок. У мережі можна знайти багато фото кухні 16 кв. м із таким плануванням.

2-рядна

Якщо двері на кухню розташовані посередині стіни навпроти вікна, то кухонні шафи можна поставити вздовж двох суміжних із нею стін, починаючи від кутів і до середини кожної стіни.

При цьому для полегшення сприйняття простору краще один із рядів меблів зробити лише з нижніх ящиків. А у протилежному кінці кімнати біля вікна можна обладнати невелику вітальню.

Кухні шириною 4 м

Квадратна кухня 16 кв. м спочатку має ідеальні пропорції і тут можливий будь-який варіант планування.

Лінійна

Лінійне розташування меблів можливе, якщо не потрібна велика кількість кухонних шаф. Залежно від розташування дверей, меблі тут можуть стояти вздовж стіни навпроти вікна, або однієї із суміжних стін. В решті кухні при цьому залишається місце для розміщення двох зон: вітальні та їдальні.

Це найбільш зручний варіант у випадку, якщо двері на кухню розташовані посередині стінки навпроти вікна. Симетричність планування найбільш вигідно підкреслювати дизайн кухні 16 кв. м. у класичному стилі.

Столову зону при цьому можна спланувати двома способами: якщо вибрати стіл зі стільцями, його краще поставити ближче до вікна, а якщо це кухня 16 кв. м. з диваном – ближче до протилежної від вікна стіні. На стіну можна повісити телевізор.

Г-подібна

Це буде найкращим варіантом, якщо двері розташовані на бічній від вікна стіні. Гарнітур у цьому випадку можна поставити вздовж протилежної та суміжної з нею стін, а столову або вітальню зону розташувати в іншому кутку, ближче до вікна.

П-подібна

Загалом такий варіант на кухні такого розміру сильно захаращуватиме простір і виправданий лише якщо реально потрібен великий обсяг кухонних ящиків. При цьому середню лінію гарнітура краще зробити без верхніх шаф, а столову зону розташувати навпроти неї.

Острів

Як можна поставити на додаток до лінійного планування для відмежування робочої зони від їдальні та розташувати в ньому барну стійку або нижні ящики гарнітура. Або ж поєднати обідній стіл з шафами для підлоги, і поставити такий комбінований варіант у центрі кімнати.

Кухні шириною 5 м

Кухні, витягнуті вздовж вікна, зустрічаються рідше і в основному в будинках, збудованих останніми роками. Вікно в цьому випадку, швидше за все, буде збільшеного розміру або будуть два вікна вздовж довгої стіни. При цьому можливе кілька варіантів планування.

Лінійна

Тут також, меблі вздовж довгої стіни – не найвдаліший варіант. Виправданням у цьому випадку може бути тільки велике вікно з гарним виглядом, до якого можна поставити обідній стіл.

2-рядна

Якщо двері розташовані навпроти вікна, то з бокових стін можна поставити кухонні шафи, що чарівним чином перетворить інтер’єр прямокутної кухні 16 кв. м у квадрат, з усіма його перевагами.

Г-подібна

Якщо двері на кухню розташовані ближче до одного з кутів, то вздовж довгої стіни та суміжної до неї можна поставити кухонний гарнітур, а в протилежному кутку обладнати столову або вітальню зону.

Острів

Якщо кухня має 2 вікна, її можна візуально розбити на дві зони, поставивши поперек неї підлогові ящики, барну стійку або стелаж.

При такому дизайні кухні-вітальні 16 кв. м впритул до острова з боку вітальні можна поставити диван, а на стіну навпроти нього повісити телевізор.Фото дизайну кухні 16 кв. м.