Кухня з вікном: реальні фото приклади з гарним дизайном оформлення, найкращі ідеї, як облаштувати кухню з вікном
Гірше зношений інтер’єр може бути тільки зношений інтер’єр без вікон. Дизайн кухні – не виняток. День у день у цьому приміщенні доводиться по 2-3 години готувати та приймати їжу.
Вимивання посуду та збирання теж ніхто не скасовував. Тому дизайн кухні з вікном не просто виглядає завершеним, він допомагає впоратися з безліччю справ у денний час.
Співвідношення площ
Насамперед вікна відповідають за надходження світла до приміщення.
Огляд навколишнього середовища відходить на другий план, але це не означає, що скління має бути невеликим:
- По-перше, площа скління повинна становити не менше 1/8 площі підлоги приміщення (краще, щоб цей показник становив не менше 1/6 площі);
- По-друге, проникнення світлового потоку можуть погіршувати різні площини та вироби – темні укоси, підвіконня, шпроси, завіси;
- По-третє, розташування вікон також позначається на рівні денного освітлення вранці, вдень та ввечері;
- По-четверте, форма вікон має певний ефект на сприйняття внутрішнього простору – високі вікна «збільшують» рівень стелі, широкі – «розширюють» стіни.
Усередині квартир дотримано всіх перерахованих умов.Цільова аудиторія може змінити готові вікна, доповнивши їх накладними шпросами, широким підвіконням та завісами.
Під час будівництва будинку з нуля важливо влаштовувати кухню так, щоб вона рівномірно освітлювалася незалежно від часу доби. Тому проектувальниками вітається кухня з двома вікнами або склінням із південного боку.
Розташування скління
Місце під віконний отвір усередині кухні вибирається залежно від розташування квартири. Однак не варто критикувати скління, якщо воно йде в єдиному екземплярі або дає вид на північ та захід.
Справа в тому, що конкретний вид із вікон має свої переваги та недоліки:
- Північ – протягом доби освітлення темніше, ніж з південною стороною, проріз швидко промерзає, але необхідність встановлення темних дерев’яних вікон та шпросів зникає;
- Південь – ідеальний варіант, однак у спеку може вимагати додаткової вентиляції та завіс;
- Захід – відкриває чудовий вид на захід сонця, підходить для денних та вечірніх робіт, не сліпить очі вранці;
- Схід – через ранковий зеніт, що сліпить, вимагає завіси, які після полудня можна поступово розсувати, щоб сприяти денному освітленню.
Розташування скління також впливає на освітлення рослин, які часто перебувають на кухонному підвіконні. Північна сторона є найгіршим варіантом для зростання флори.
Велике значення має розташування вікон щодо робочої зони. У приватному будинку скління краще влаштовувати трохи вище за робочу зону. У квартирних кухнях цей варіант є розкішшю.
З іншого боку, ніхто не хоче бути об’єктом уваги вуличних роззяв під час приготування їжі та миття посуду. Тому квартирна кухня вітає вікна збоку. Найгірше справи зі студіями: кухня-вітальня з вікном збоку або далеко від стільниці за замовчуванням доповнюється місцевим освітленням, тобто. групою світильників.
Головне, щоб обробка була світлою. Це дозволяє зберегти простір та акуратність хоча б візуально. Причому світле тло актуальне для кухні з будь-якими вікнами.
Види вікон
Віконна конструкція має багато властивостей і буває різних типів.
Остання особливість пояснюється:
- Складом – дерево, пластик, алюміній, комбінація (дерево плюс пластик, дерево плюс алюміній тощо);
- Площа – від 0,36 м до 3 кв.м і більше, якщо скління припадає на всю стіну;
- Форма – кругла, арочна, квадратна, прямокутна;
- Тип скління – типовий (роздільні скляні листи), енергозберігаючий (багатокамерний склопакет);
- Кількість стулок – від одного до чотирьох (унікальні вікна передбачають набагато більше окремих елементів).
Більшість фото кухні з вікном демонструють прямокутне скління з однією-трьома стулками. Чим більше стулок, тим простіше відчиняти вікна для вентиляції або ремонту.
З іншого боку, сучасні вікна часто мають припливні клапани для рівномірного повітрообміну та попередження конденсату між склом. А якщо скління йде у вигляді склопакета, то всередині нього передбачено осушуючу рамку від запотівання.
Головне, щоб склопакет відповідав клімату: південним регіонам – одно- або двокамерні блоки, північним – дво- або трикамерні.
Арочні та квадратні вікна більше підходять кухням усередині приватних будинків. Але якщо житлова конструкція виконана в стилі хай-тек, то можна дотриматися безрамного скління.
Воно виглядає подвійно виграшно, якщо йде кутова кухня з вікном, яке розпрощається від підлогового підлоги до самої стелі. Це місце може проводити у зимовий сад або садову перголу.
Масив, пластик, комбінація
Складу вікон треба присвятити цілий розділ.Тим більше, що скління буде знаходитися всередині кухні, що виділяється вологим та жарким мікрокліматом.
Останній абсолютно нешкідливий для пластикових вікон. Справа в тому, що пластик не розкладається, не спалахує і навіть не піддається шкідництву комах.
Цільову аудиторію також підкуповує функціональність сучасного скління:
- Наявність багатокамерного склопакета та профілю, які зберігають тепло та перешкоджають проникненню вуличного шуму;
- Зручна експлуатація за рахунок надійної фурнітури;
- Робота стулок у поворотно-відкидному режимі;
- Комплектація протимоскітною сіткою.
Однак окремі дерев’яні вікна також мають у своєму розпорядженні всі наведені елементи. А якщо замість цільного масиву виступає клеєний брус, то конструкція не дає усадки. Крім того, традиційна кухня з вікном у приватному будинку дарує тепло та затишок. Аби вікна були арочними або бодай мали шпроси.
Алюмінієві вікна гірше зберігають тепло, але стійкі до механічних навантажень. Комбіновані вікна – «золота середина» між дерев’яними та пластиковими аналогами.
Атрибути скління
Не буває неякісних вікон – неправильний вибір конкретної моделі. На худий кінець скління можна обробити та завершити. Недарма пластикові вікна все частіше випускаються з шаром, що ламінує, щоб нагадувати дерев’яні аналоги.
Останні, у свою чергу, стали мати різні ноу-хау – склопакет, поворотно-відкидні стулки тощо.
Однак, крім самих вікон, доведеться вибрати:
- Укоси – ГКЛ, пластикові або штукатурні;
- Водовідлив – металевий, пластиковий або дерев’яний;
- Підвіконня – залізобетонний, пластиковий або дерев’яний,
- Карниз – округлий або профільний, шинний чи струнний, пластиковий чи дерев’яний;
- Завіси – щільні або напівпрозорі, синтетичні або натуральні, розсувні або розкладні.
Вибір кожного атрибуту залежить від складу вікон. Штучному профілю більше підходять сучасні та зносостійкі матеріали, природному – класичні та натуральні.
Тому пластикове вікно на кухню часто закривається віконницями або цільним полотном, тоді як дерев’яне – короткими портьєрами та гардинами. Головне, щоб тематичне обрамлення зручно та якісно регулювало рівень проникнення сонячного світла.
Щодо водовідливу та підвіконня, то перший підбирається залежно від фасаду, другий – залежно від майбутнього навантаження. Наприклад, якщо на підвіконні будуть горщик і ваза з квітами, то він повинен бути широким. Причому його основна частина має заходити вглиб укосу.
Фото кухні з вікном