Кухня в приватному будинку: найкращі ідеї дизайну кухні та планування в приватному будинку, поради щодо вибору стилю оформлення (180 фото ідей)

Кухня в приватному будинку – всі особливості дизайну, планування, оформлення, поєднання стилю, фото

Жителі приватних будинків мають набагато більше можливостей для обладнання кухні. Зазвичай тут для кухні відводять досить велике приміщення, яке надає достатньо місця для розміщення робочої зони, м’якого куточка та обідньої групи.

Тут більше світла за рахунок великих вікон, тому приміщення здається затишним і теплішим, є можливість встановити камін або навіть грубку. З іншого боку, дизайн кухні в приватному будинку є досить складним процесом, саме через великі габарити.

Планування кухні в будинку

Кухня в приватному будинку з газовим котлом або електричною плитою може мати кілька видів:

  • Квадратне приміщення. Це найзручніша форма. Її легко обробляти і обставляти, тут чудово розміститься будь-які меблі, втілиться будь-який стиль оформлення. Тут застосовують лінійне або кутове планування (у тому числі П-подібне), центр великого приміщення віддають під обідню групу.
  • Вузьке приміщення. Кухня витягнутої форми складніша, але невеликі хитрощі допоможуть зробити її не менш затишною кімнатою, ніж попередниця.
  • Для оформлення простору використовуються світлі кольори та легкі види дизайну (мінімалізм, прованс, скандинавський).

































З кухні доведеться виключити зайві предмети, краще обмежитися лише справді потрібними речами. Про острівне або півострівне планування доведеться забути, та й меблі краще робити на замовлення, зменшуючи ширину шаф.

Особливості розміщення меблів

Для розміщення меблів чудово підійде кутове або П-подібне планування, що наближає стіну. Яскраві штори допоможуть візуально скоригувати простір, відволікаючи увагу від не найзручнішої форми кімнати.

Прохідне приміщення. Таке планування у приватному будинку трапляється досить рідко.У цьому випадку кухня в приватному будинку з одним вікном надає мінімум варіантів розміщення меблів.

Про зайві елементи доведеться забути назавжди, для розміщення меблів підійде лінійне, кутове, П-подібне розміщення меблів, що включає підвіконня в якості робочої зони або обіднього столу.

Суміщені приміщення. Як показують фото дизайну кухні в приватному будинку, тут чудово розміщується їдальня, нерідко зустрічається і кухня-вітальня в приватному будинку. В цьому випадку елементами зонування можуть бути обідній стіл, барна стійка, диван, низькі гіпсокартонні перегородки. Відокремити два приміщення можна також за допомогою різних рівнів стелі або підлоги, фактури або кольору оздоблювальних матеріалів.

Оздоблення

Для приватного будинку намагаються підібрати максимально натуральні оздоблювальні матеріали.

  • Для підлоги чудово підійде керамічна плитка або масивна дошка. Але останню доведеться періодично просочувати спеціальними засобами, що захищають деревину від вологи, цвілі, небажаних мешканців. Під холодну плитку можна укласти теплу підлогу, у цьому випадку кухня стане найзатишнішим місцем всього будинку.
  • В якості обробки стін використовуються дерев’яні панелі, шпалери, штукатурка, фарба. Внутрішня частина, оброблена брусом або колодою, зазвичай залишається без додаткового одягу: деревина чудово виглядатиме в натуральному вигляді. Додаткову красу оформлення створить кам’яна або цегляна кладка. Таким чином можна обробити простір біля плити чи каміна. Нерівні стіни допоможуть обробити листи гіпсокартону, на них чудово наноситься будь-яке декоративне оздоблення.
  • Стеля фарбують, білять, оформляють дерев’яними панелями. Незвичайно і стильно виглядатимуть стельові балки, що надають кухні оригінального вигляду. Таке оформлення чудово підходить для будь-якого дизайну. Балки можуть бути майже непомітними на тлі побілки або стати яскравим контрастом. Але для втілення такого дизайнерського рішення знадобиться високе приміщення.































Колірна гама

Інтер’єр кухні у приватному будинку намагаються витримати у легких природних тонах. Тут затишно виглядатимуть:

  • Бежові;
  • Світло-коричневі;
  • Кремові;
  • Вершкові;
  • Пісочні тони;
  • Відтінки капучіно або бісквіту.

Піднімуть настрій і створять яскраву обстановку ошатні червоні, жовті, зелені кольори.

При цьому глянсові поверхні подарують кухні більше світла та простору, матові поверхні додадуть затишку та теплоти.

Стилі оформлення

Кухня в приватному будинку, фото якої демонструють різноманітність варіантів обробки, може бути оформлена в будь-якому дизайні.

  • Класика. Класичний стиль характеризується використанням натуральних матеріалів дорогого цінового сектора, благородством кольорів, симетричністю розташування всіх предметів, наявністю різьблення та багатого текстилю. Вишуканість оформлення підкреслить витончений камін. Для повного розкриття стилю знадобиться велике приміщення. Невелика кухня краще виглядатиме в стилі неокласика, не така вимоглива до оформлення.
  • Прованс.Затишне оформлення в стилі старовинного французького села відрізняється світлою, немов вигорілою палітрою кольорів, великою кількістю текстилю та сільського декору, витонченим старовинним меблюванням, простотою та елегантністю, затишком дерева.
  • Кантрі. Сільський інтер’єр є одним із найбільш затребуваних стилів створення затишного приміщення. Для кантрі характерна наявність світлого оздоблення, масивних, іноді навіть грубуватих меблів, досить яскравого текстилю, вінтажних предметів кухонного начиння, натуральних оздоблювальних матеріалів.
  • Шалі. Кухня в стилі альпійського будиночка відрізняється наявністю каменю та дерева, масивними меблями, що створює відчуття ручної праці. Використовується досить темна палітра кольорів, що допомагає домогтися настрою надійності і впевненості, тому до освітлення кухні доведеться підійти максимально відповідально. Додатковим елементом, що підкреслює стиль, стане камін, що імітує відкрите вогнище для приготування їжі.

Класичні та сільські стилі не люблять сучасну техніку, тому всі побутові прилади доведеться підбирати у старовинному оформленні або ховати за фасадами шаф.

Зате сучасні стилі будуть набагато виграшні виглядати з автоматичними помічниками домашнього кухаря.

  • Хай-тек. Стиль високих технологій відрізняється великою кількістю новинок техніки, глянсовими поверхнями, використанням штучних матеріалів. Хай-тек віддає перевагу сіро-біло-чорному обрамленню, але може створюватися і в більш насичені кольорах.
  • Мінімалізм. Для стилю характерний максимально вільний простір, мінімальний набір меблів, майже повна відсутність декору. Обідню групу купують зі скла та прозорого пластику, шафи намагаються підібрати у тон стін.
  • Лофт. Індустріальне оформлення вимагатиме великої площі. Ідеальним оздоблювальним матеріалом вважається бетон, але для створення комфортного приміщення його замінюють більш затишними панелями. Меблі та кухонні аксесуари можуть бути представлені старовинними та супер сучасними предметами або об’єднувати ці два типи пристроїв у єдине ціле.

Створення привабливої ​​кухні в приватному будинку стане цікавою справою, а готове приміщення цілком може бути серцем всього особняка або невеликої будівлі.

Фото кухні в приватному будинку