Кухня в стилі Прованс (125 фото новинок): ідеї дизайну та оформлення кухні

Кухня в стилі Прованс – оригінальні ідеї та рішення, гарні приклади дизайну

Прованська безтурботна і трохи наївна стилістика унікальна за своєю суттю, вирізняючись легкістю, пасторальною чистотою та витонченістю.

Це ностальгічне уособлення милої старовини, що асоціюється із затишною та спокійною атмосферою, що ввібрала пахощі пряних трав та морського узбережжя.

Кухонне приміщення, оформлене таким способом, де кожна річ вносить свою нотку чарівності, є символом домашності та пріоритету сімейних цінностей.

Відмінність стилю Прованс

Особливості кухні в стилі прованс полягають у великій кількості пастельних забарвлень, начебто вигоріли від сонця, флористичних мотивів на всіх предметах побуту, рукотворних дрібниць, старовинних або зістарених грубих фактур та аксесуарів.

Лідуючі позиції віддані:

  1. Дереву.
  2. Кам’я.
  3. Глині.
  4. Льняним та ситцевим тканинам.

Кімната повинна впускати великі потоки природного світла, що гарантується об’ємними віконними отворами.

Вивається присутність купольної витяжки пристінного плану або острова, що має вбудовану систему зберігання та ефектний металевий підвіс для начиння.

Детальна деталь – відкриті полиці, поповнювані барвистим посудом, фарфоровими статуетками свійських тварин або птахів.









Вибір кольору для стилю Прованс

Інтер’єрному вирішенню характерні природні відтінки середземноморських пляжів, червоної землі, золотистих заходів сонця, квітучих лук, полів і гаїв, які представлені:

  • Лавандовим;
  • лимонний;
  • М’ятним;
  • Пісочним;
  • Бежовим;
  • ванільним тоном.

Заохочується весь спектр білизни, що розширює просторові межі скромної кімнатки, це вічний прийом, що ніколи не виходить із моди.

  • Яскраві акценти вносяться ніжно-фіолетовим, ліловим, небесно-блакитним, бузковим кольором.
  • Сині в дизайні інтер’єру кухні в стилі прованс відводиться декоруюча роль фіранок, рамок для фотографій, бордюру в комбінації з молочними меблями.
  • Затребувані кольорові меблеві фасади зеленого, сірого, охрового, блакитного кольору.
  • Темна деревна основа чудова на тлі темно-оливкового забарвлення, а світла відповідає фісташковій тональності.

Поширений варіант – біло-блакитна кухонька. Зелений відтінок освіжає обстановку, асоціюючи з нескінченним літом.

Варіанти красивого оздоблення

У оформлювальному процесі не використовуються будівельні нововведення та високотехнологічна сировина. Задіють лише прості, довговічні та практичні матеріали.









Стіни обробляють:

  1. Мийними шпалерами.
  2. Фарбом.
  3. Фактурною штукатуркою.
  4. Керамічною плиткою.
  5. Деревиною.
  6. Цегляною кладкою фрагментарно.

Якщо обрана плиткова підлога, то на ньому органічно виглядає геометричний візерунок-килимок. Покриття для підлоги виглядає також матовим ламінатом, паркетом, масивною потертою дошкою, керамогранітом.

Знаковою деталлю стелі виступають дерев’яні балки, їх можна зімітувати декоративними поліуретановими коробами, не забороняється побілка.

Шпалери орнаментальні зразки особливо підходять кухні-вітальні в стилі прованс, ділячи її різними орнаментами та малюнками на зони. На стінних ділянках використовують як білу, так і червону цеглу.

Як організувати освітлення

Якщо сонячне проміння надходить усередину в недостатньому обсязі, освітлення заповнюють штучно. Бажано звернутися до LED ламп з теплим жовтуватим спектральним потоком, який комфортний для очей.

Обідня частина оснащується підвісною люстрою, однією габаритною моделлю або декількома зразками меншого розміру. Їх прикрасою є латунь або кування, вставки фарфору, скляні або тканинні абажури.









Користуються класичними плафонами, що мають трапецієподібну конфігурацію або схожі на дзвіночки, квіти і ліхтарики. Додатково встановлюють торшери та бра, щоб висвітлити всі куточки. Точкове підсвічування прийнятне на поличках та у фартуховому відділі.

Вибір меблів для кухні в стилі Прованс

Дизайн кухні в стилі прованс це альянс простоти та французької вишуканості, такими ж словами можна охарактеризувати лінійний або кутовий прованський гарнітур.

Перевага надається на старі, благородно зістарені меблі з дерева або МДФ, які відрізняє:

  • Різьба;
  • Потертість;
  • Патина;
  • Ковані елементи.

Категорично виключається наявність пластику, хромованої фурнітури, блискучого глянцю та дзеркал. Доречна добротна дерев’яна або кам’яна стільниця, у бронзових змішувачів хрестоподібні вентилі. Усі ручки із міді, бронзи, заліза.

На компактній площі виготовляють установку лише найнеобхідніших шафок та круглого столика. Добре, якщо знайдеться містечко бабусиного буфету, нехай навіть із тріщинами, його можна оновити, пофарбувати, вдихнувши нове життя декупажем чи розписом.

Впишуться в оточення плетені та ротангові вироби, саморобні лавки зі спинками. Інноваційні побутові прилади слід ретельно сховати за фасадними дверцятами.

Декоративні елементи для стилю Прованс

Барвисті мазки на фартуху створюють мозаїкою, плиткою-кабанчиком. Стилізованою білою дерев’яною ширмою, що відповідає дизайну кухні-вітальні в стилі прованс, можна провести зонування приміщення. Повита зеленню, вона нагадуватиме мальовничу альтанку в саду.Декорування простору здійснюють:

  1. Розписними тарілочками, вазочками, баночками, глечиками, корзинами.
  2. Розмальованими обробними дощечками.
  3. Ручними млинами для кавових зерен, хлібницями та підставками під гаряче.
  4. Антикварний годинник.
  5. Мережевими серветками, вишивкою гладдю, макраме.
  6. Горцевою рослинністю, скриньками з петрушкою, кропом, базиліком.
  7. Пасторальні картини або зображення пейзажів.
  8. Живими та сухими букетиками, цибулевими, часниковими зв’язками.
  9. Чохли та подушечки на сидіннях, скатертинах.









Всі ці аксесуари сприяють неповторному шарму та ляльковій ошатності улюбленої кімнати. Невід’ємні деталі стилю прованс в інтер’єрі кухні – півні, соняшники та лаванда.

Не завадять мідні тази та старомодні ємності, свічники. Яскравий виразний штрих – фрески, що зображають вузький камінчик південного містечка.

Короткі або довгі штори зазвичай виконані з бавовни, льону, віскози з флористичним малюнком, клітини або смужки. Не забороняється користуватися римськими конструкціями, шторами-кафе.

  • Цікаво, що завісами вбирають низ меблів і острівець, що змориться дуже по-домашньому. Сільський колорит підкорює з першого погляду, завдяки натуральності матеріалів, розсипу квіточок та приємній пастелі.
  • У приватних будинках це явище, що найчастіше зустрічається, але й проживання в місті не привід відмовитися від цієї чарівної течії, що дарує відчуття теплоти і умиротворення.

Фото кухні в стилі прованс народжують найпозитивніші життєрадісні асоціації та враження. Якщо ви бажаєте стати власниками затишного традиційного кухонного «гніздечка», то цей вибір є цілком виправданим, і повірте, ви ніколи не пошкодуєте про це рішення.

Фото кухні в стилі Прованс