Стилі кухні в інтер’єрі – які бувають? 130 фото прикладів з описом та назвою популярних напрямків дизайну
Кухня — невід’ємна частина квартири, де відбувається чарівництво приготування смачних страв. Оформленню кухні слід приділити особливу увагу: вона має бути не лише функціональною, а й стильною.
Давайте подивимося фото найкращих стилів у кухні і разом розберемося в стильовому розмаїтті.
Класичний стиль для кухні
Основна риса класичного стилю – строгість пропорцій та відсутність декору. У пріоритеті – функціональність, практичність, стриманість у деталях. Нічого зайвого.
Кухні класичного стилю — це:
- Раціональне використання простору;
- Суворість пропорцій меблів;
- Моноцвіт або поєднання двох-трьох відтінків;
- Непомітний орнамент шпалер;
- Матове скло.
Класичний стиль кухні передбачає дерев’яні меблі в коричневій гамі. Допустимі чорні або білі меблі, але без зайвих декоративних елементів.
Світлі тони найкращі для кухні невеликої квадратури, для просторих кухонь можна вибирати меблі будь-якого відтінку.
Дизайнери рекомендують вибирати для невеликих кухонь скандинавський стиль або мінімалізм.
Кухня у стилі модерн
Інтер’єр кухні в сучасному стилі характеризується строгістю ліній та відсутністю всього зайвого. Але на відміну від класичного, в якому використовуються меблі з дерева, модерн віддає перевагу легкому пластику у поєднанні з металевими деталями.
- На першому місці – практичність, функціональність. Побутова техніка — вбудована, меблі — строгі, багатофункціональні.
- Колірна гама може бути будь-якою, але відтінки повинні гармоніювати між собою.
- Точкове освітлення — одна з ознак цього стилю.
- Світловому оформленню приділяється велика увага.
Кухня в стилі Прованс
Цей стиль прийшов до нас із південної частини Франції, він відрізняється затишком та деякою провінційною сентиментальністю. Для провансу характерна комбінація світлих відтінків, принти з квітами, повітряні фіранки, велика кількість кімнатних рослин на підвіконні та полицях.
Дизайн інтер’єру кухні в стилі прованс — це світлі легкі меблі, світла плитка для підлоги, панно, циновки керамічний і скляний посуд.
На замітку! Головна відмінність стилю прованс — зручність та функціональність у поєднанні з елегантністю та компактністю.
Також стиль прованс в інтер’єрі кухні передбачає наявність меблів із цільного масиву дерева або його імітацію. Дверцята кухонних шаф прикрашені інкрустацією з різнокольорового скла або металу.
Мінімалізм в інтер’єрі кухні
На відміну від провансу мінімалізм потребує повної відсутності декору та всього зайвого в інтер’єрі. На першому місці – функціональність.
Всі меблі та оздоблення приміщення підпорядковуються єдиному закону:
- Моноцвіт;
- Суворість ліній;
- Ергономічність;
- Функціональність;
- Відсутність декору;
- Правильні форми;
- Розмаїття світла та простору.
Приміщення у стилі мінімалізм не можна сплутати ні з класичним стилем, ні з хай-тек. На відміну від класики, мінімалізм відсутні масивні деталі.
На відміну від хай-тек, у мінімалізмі всі форми правильні та рівні.
Хай-тек для кухні
Ще один варіант дизайну інтер’єру у сучасному стилі, навіяний ідеями пізнього модернізму. Його відмінна риса – перевага металевих і скляних матеріалів, висококласна вбудована побутова техніка. Стиль чудово підходить для малогабаритних квартир.
Хай-тек нагадує мінімалізм строгістю ліній та вивіреними пропорціями, але, на відміну від нього, вимагає дорогі матеріали для обробки та дороге кухонне обладнання.
Колірне рішення передбачає поєднання двох контрастних тонів, один з яких головний. Наприклад, чорний із червоними вставками або сірий із білими вставками. Можливі інші поєднання.
Арт-деко на кухні
Цей стиль дизайну в інтер’єрі кухні – найдорожчий. Він поєднує деталі неокласицизму з модернізмом.Для кухонних меблів характерне дороге оздоблення, для інкрустації використано напівдорогоцінне, виробне або дорогоцінне каміння.
Іноді для обробки використовують шкіри тварин, слонову кістку або натуральні перлини.
- З класичного стилю в Арт-деко збереглися елементи декору: ліпнина, химерність деталей, прикраси, різьблені візерунки та різні фігурки.
- Для колірного оформлення характерні такі тони: позолочені, посріблені, пурпурові, сині та червоні.
Кухня в стилі Кантрі
Цей стиль нагадує сільський. Кухня кантрі стилю в інтер’єрі квартири стає все більш популярною в сучасному світі. Для кантрі характерне використання натуральних матеріалів для оздоблення, меблів та декору.
Це може бути камінь (або його імітація), цегла, дерев’яний масив або дошки. Вбудована побутова техніка ретельно маскується, щоб не порушувати єдність сільського стилю.
- Для цього стилю характерно використання старовинних або штучно зістарених меблів, плетені стільці або крісла, столи та шафи з ефектом патини.
- Для оформлення вікон використовують фіранки з натуральних тканин (бавовна, льон, в’язане полотно).
- Тюлеві або синтетичні тканини неприпустимі.
- На підлозі розташовані ткані килимки, доріжки, підлоги з натуральних матеріалів.
На замітку! Кантрі – стиль для інтер’єру кухні-вітальні.
Посуд бажано вибирати ручного виготовлення – глиняні або скляні кухлі, дерев’яні тарілки, плетені підставки або кошики для фруктів. Для кантрі характерним є достаток натуральних матеріалів грубої обробки.
Порцелянові посудні набори повністю виключені, як і ексклюзивні витончені дрібниці. Кантрі – стиль великих приміщень, для малогабаритних кухонь він не підійде.
Кухня в стилі Етно
Цей стиль набирає популярності. Для нього характерне оформлення простору в національному дусі: японському, скандинавському, середземноморському, англійському і т. д. Для кожного етно стилю характерний особливий набір оздоблювальних матеріалів, колірна палітра, декоративні елементи.
При оформленні приміщення слід відобразити особливості національного менталітету та культури країни. Якщо середземноморської культури характерна різноманітність яскравих фарб, то скандинавському стилі домінує білий тон.
Фото найкращих стилів інтер’єру кухні