Кухня в стилі Лофт – вдалі ідеї та стильні приклади. 135+ свіжих фото варіантів дизайну
Творчі люди використовують стиль лофт для натхнення. Це індустріальний напрямок має грубуватий, подекуди навіть похмурий, характер. Однак сучасний інтер’єр дозволяє втілювати його ідеї по-різному.
Кухня-вітальня у стилі лофт чудово підходить для реалізації цікавих проектів. Характерні прийоми використовують у приміщеннях будь-якого розміру.
Лофт на сучасній кухні
Сьогодні дизайнери все частіше змішують лофт із іншими напрямками. Робити це змушує нестандартне планування приміщень.
Дизайн кухні в стилі лофт має такі особливості:
- Наявність великої кількості вільного простору: зазвичай таким чином оформляють просторі приміщення площею 20 кв. метрів і більше;
- Елементи комунікацій не маскуються і не ховаються за шафами;
- Лампи у вигляді вуличних ліхтарів, ковані елементи та «вуличний» декор покликані створити відповідну атмосферу.
img src=”/wp-content/uploads/fcgt_21667.jpg”>
Кухня в стилі лофт у квартирі повинна мати великі вікна, що пропускають багато світла. Перевага надається панорамному склінню. Лофт можна успішно поєднувати з іншими напрямками, наприклад, із ретро. Старовинні аксесуари чудово комбінуються із сучасними.
Характерні кольори
Кольорова палітра в базовому варіанті представлена кількома кольорами:
- Білим;
- Сірим;
- Коричневим;
- Чорним;
- Червоно-коричневий.
Усякі яскраві тони застосовують тільки для того, щоб акцентувати увагу на деталях.
- Сірий – універсальне тло, яке змушує «грати» інші кольори. Сірий може бути не тільки обробка, а й кухонні шафи, фартухи.
- Білий чудово працює як базовий, так і додатковий колір. Він рятує, якщо потрібно досягти балансу світлих і темних відтінків. Чорний колір допомагає акцентувати увагу на деталях, надати інтер’єру більшої контрастності та брутальності.
Для маленької кухні в стилі лофт часто ідеально підходять світлі відтінки сірого. Якщо простір дозволяє експериментувати, можна використовувати відразу кілька відтінків сірого. Але при такому оформленні кімната має бути добре освітлена.
Акценти та деталі
Створивши основу з базових відтінків, можна починати розбавляти її яскравими кольорами. До основної гами приєднується зелений, синій, червоний, фіолетовий, оранжевий та інші яскраві стіни. Однак вони використовуються дуже дозовано. Загалом обсяг додаткового кольору не повинен становити понад 15%.
На фото кухні у стилі лофт оригінально виглядають перегородки зі скла у чорних рамах, за допомогою яких дизайнери зонують простір. Цікавий ефект справляють віконні рами чорного кольору.
Теракотові відтінки з’являються в інтер’єрі при оформленні стін за допомогою цегли, яка задає потрібний настрій.
Коричневі можуть бути:
- Меблі,
- Килими,
- Штори,
- Освітлювальні прилади,
- Декоративні елементи.
Меблі та техніка
Сучасна побутова техніка чудово поєднується в інтер’єрі з вінтажними меблями та досить грубою обробкою. Стиль лофт в інтер’єрі кухні дозволяє поєднувати «нез’єднані» речі: тут можна практично все.
Ідеальні комбінації іноді перебувають випадково. Індустріальний стиль дозволяє експериментувати “на широку ногу”.
- Шафи можуть бути сучасними або вінтажними – залежно від уподобань мешканців та фінансових можливостей. Старовинні меблі, зрозуміло, обходяться дорожче. Фасади можуть бути виконані як з натурального дерева, так і фанери, мати матове або глянсове покриття.
- Стулішниця підбирається під колір гарнітура. Зазвичай вона виготовлена з каменю, дерева, бетону. Економні умільці роблять гарнітури власноруч. Побутову техніку вибирають із хромованим або глянсовим покриттям.
- Барна стійка – популярний елемент у такому інтер’єрі, але іноді від нього відмовляються з різних причин. Стійка може бути практичним доповненням до обіднього столу, зазвичай використовується в просторому приміщенні.
Для маленької кухні барна стійка – це можливість заощадити місце. Вона може виконувати функцію кухонного столу: ідеальний варіант для сім’ї із двох осіб.
Крім того, барна стійка дозволяє зонувати простір у кухні-вітальні.
Оформлення стін та фартуха
Оздоблення стін виконується зазвичай за допомогою декоративної штукатурки, цегли, дерев’яних панелей.
- Іноді поверхня просто фарбується або залишається необробленою.
- Дуже ефектно виглядають стіни з цегляною кладкою, виконаною з цієї цегли або її імітації.
- Шпалери використовують дуже рідко: якими б дорогими і красивими вони не були, ефекту, отриманого від оформлення фактурним матеріалом за допомогою них не досягти.
- Для оформлення фартуха використовують бетон, штукатурку або цеглу, захищають робочу зону за допомогою прозорого скла.
Крім того, використовується плитка, стилізована під бетон, кахель білого кольору, скиналі.
Оздоблення стелі та підлоги
Вибрані матеріали повинні мати не тільки естетичні, але й практичні властивості. Дуже ефектно в інтер’єрі лофт виглядає підлога з натуральної деревини.
Для захисту від вологи їх покривають морилкою або спеціальним лаком.
- Імітувати дерев’яну поверхню допоможе керамограніт. Це більш практичне рішення, яке дозволяє відтворити фактуру натурального матеріалу.
- Поряд із цими матеріалами для обробки підлоги використовуються лінолеум, плитка ПВХ.
- На них краще не економити: імітація дерев’яної поверхні може бути реалістичною лише за умови використання якісного, дорогого матеріалу.
- Деякі воліють використовувати звичайну білу плитку у поєднанні із затиранням контрастного кольору.
- Стеля часто залишають без обробки. Це найпростіший варіант, що дозволяє добре заощадити. Але навіть у цьому випадку бетонну поверхню необхідно обробити.
Після очищення від будівельного пилу всі щілини закладають цементом. Дочекавшись висихання, поверхню шліфують, після чого ґрунтують та покривають прозорим лаком.
Інші варіанти – використання штукатурки, фарби базових відтінків. Стеля можна декорувати дерев’яними балками, цікавою ліпниною.
Фото кухні в стилі Лофт