Кухня в стилі Кантрі: огляд всіх правил оформлення, поєднання кольору та стилю + фото реальних дизайн-проектів

Кухня в стилі Кантрі – особливості стилю, огляд кращих прикладів, інструкція з дизайну від А до Я (135 фото варіантів)

Кухня у стилі кантрі в будинку гарантовано стане улюбленою кімнатою. Затишок і зручність, функціональність та практичність незмінно залучатимуть усіх домочадців за сімейний стіл. З чого складається чарівність цього дизайну?

Кантрі (в пров. з англійської country – країна, сільська місцевість, провінція) – це стиль заміської, сільської обстановки. На відміну від стилю прованс, який пов’язаний із цілком конкретною областю Франції, кантрі не має суворої географічної чи національної прихильності. У кожному регіоні має свої особливості та відомі риси.

Історія стилю Кантрі

Легко зрозуміти, що цей напрямок існує з незапам’ятних часів. Стільки, скільки століть живуть люди на своїй землі по сусідству з домашніми тваринами та в оточенні численних квітів. Кантрі був природним місцем існування людей, а не модною тенденцією.

А популярність він став набирати в той час, коли люди відривалися від природи, переселялися у великі міста та квартири. Сучасне житло, наповнене технікою, новими синтетичними матеріалами, модульними меблями добре відповідало всім потребам мешканців.

Але навівало ностальгію за старим бабусиним будинком, сільським літнім відпочинком, простими формами та звичними інтер’єрними рішеннями. Так що в останні 40 років кількість запитів на інтер’єр кухні у стилі кантрі лише зростає.

Характерні риси для кухні у стилі Кантрі

Що дозволяє дізнатися country? Які фактурні, колірні, просторові маркери він володіє?

Особливості цього стилю можна розділити на дві великі групи:

  • Загальні риси;
  • Національні (регіональні) нюанси.









Загальні особливості Кантрі стилю

Основна ідея – це простота та комфорт усієї обстановки. Досягається за рахунок натуральних матеріалів, насамперед дерева. Добротні, надійні меблі. Вона незабарвлена ​​або покрита прозорим лаком для збереження малюнка деревини. Але якщо фарбування використовується, найчастіше це світлі, пастельні відтінки або відтінки білого кольору.

Крім гарнітурів із цільного дерева популярні плетені меблі. Найбільш звична в наших широтах лоза, але закордонний ротанг часто не відрізняється від неї (для непрофесійного ока).

Стіни можуть бути:

  • Вибілені;
  • Покриті декоративною кам’яною кладкою;
  • Оброблені дерев’яними панелями.

Часто на кухні влаштовують справжній камін. Якщо він викладений з каменю, ним можна декорувати і простір поруч.

Прості паперові шпалери, особливо в дрібну квіточку, також підійдуть для кантрі.

Вибілена або пофарбована стеля. Якщо його площа велика, додатково можна влаштувати перекриття – довгі цільні зроблені з колод балки.

Дощаті або кам’яні підлоги. Як варіант – керамічна плитка із імітацією натурального каменю. Сучасний лінолеум чи ламінат у кантрі не приживаються.









Текстиль та декор для кухні

Прикраси, посуд, підібрані зі смаком скатертини та штори на кухню в стилі кантрі зроблять її завершеною.

Красивими та практичними мають бути столовий посуд, баночки для спецій, ємності для круп. На фарфорі найкращі рослинні, квіткові орнаменти. Скриньки для чаю та кави можуть служити за призначенням та декорувати полички одночасно.

Популярні статуетки у вигляді свійських тварин. Чим менше серед кухонного начиння буде «холодних», сучасних матеріалів (металу, пластику), тим краще. Доречними є «теплі» матеріали: фарфор, фаянс, кераміка.

Текстильне оформлення включає:

  • Штори;
  • Скатертини;
  • Рушники та прихватки;
  • М’які оббивки стільців та наволочки (чохли) на них;
  • Декоративні серветки на поличках.

Бажано використовувати натуральні тканини, наприклад, льон, бавовну. Як прикраси підходять щільні мережива ручної роботи, вишивка, стрічки, елементи макраме, клаптевого шиття.

Національні особливості

У кожній країні склалися власні традиції організації та прикраси кухонь.

  • Американський варіант стилю кантрі відрізняється простотою та брутальністю. Дерев’яні шафи часто укріплені залізом, мають ковані ручки. Стільці, крісла та кухонні диванчики оббиті не тканиною, а шкірою.А як декор на стіні господар неодмінно повісить мисливський трофей – опудало тварин. Їхні шкури розташуються перед каміном.
  • Англійці при облаштуванні кухні-вітальні в стилі кантрі не бояться переборщити з текстилем. Раніше тканинною оббивкою могли похвалитися не лише стільці, але навіть стіни.









Меблі надійні та габаритні, але загальної атмосфери вони не обтяжують. Якщо від предків не дісталося фамільних шаф, можна знайти сучасні, але штучно зістарені меблі.

Дизайн кухні у стилі кантрі з німецьким акцентом – це масивні перекриття у стінах та балки на стелі. Ці конструкції – внутрішнє відображення найвідомішої німецької каркасної конструкції, фахверка.

У порівнянні з іншими європейськими країнами, німецька кухня оформлена більш скупо. Декор мінімальний і представлений практичними речами: свічниками, вагами, корзинами для овочів та фруктів.

Італійська варіація – велика кількість світла та повітря. Впустити вологий вітер і теплі пряні аромати покликані великі вікна, арочні отвори та двері. Хороший посуд виставляється у відкритих або засклених шафах-вітринах. І око радує, і завжди під рукою.

Вітчизняний варіант – це коли ілюстрація до будь-якої народної казки та фото кухні у стилі кантрі збігаються. Все наймиліше і найрідніше зосереджено тут:

  • Самовар;
  • Чавунки та рогачі;
  • Глиняні глеки та глечики;
  • Домоткані різнокольорові килимки;
  • Вишиті рушники та скатертини;
  • В’язання цибулі, часнику та гострого перцю;
  • Зразки на печі (або в сучасному варіанті на каміні);
  • Посуд та підноси, розписані умільцями.

Не потрібно колекціонувати все з перерахованого, це захаращує простір. Але кілька речей неодмінно потрібно внести, якщо у заміському будинку буде кухня у стилі кантрі.

Технічне наповнення

Сучасній господині навряд чи захочеться зберігати продукти у підвалі або варити суп у казані на відкритому вогні щодня. Як поєднати сучасну техніку та стиль кантрі?









Перш за все, придбати гармонійно вписується в інтер’єр плиту (варильну поверхню), витяжку, духову шафу, холодильник.

Сьогодні на ринку побутової техніки є пропозиції із масивними латунними ручками, чавунними ґратами, без електронних панелей. Краще вибирати не білий, а бежевий чи мідний колір.

  • Дрібну побутову техніку (блендер, міксер, м’ясорубку) просто потрібно тримати за зачиненими дверцятами.
  • Розетки розташовані в затишних місцях. Якщо немає можливості їх сховати – можна накрити привабливими кришками або облагородити «дверцята».
  • Телевізор у стилі кантрі недоречний. Створений для відпочинку, релаксації, спілкування з близькими людьми інтер’єр не потребує шумового подразника.

Фото кухні в стилі Кантрі