Квадратна кухня: 120 прикладів та фото варіантів гарного дизайну кухні

Квадратна кухня: всі способи оформлення великої та маленької кухні, приклади з гарним дизайном (120 фото ідей)

Власники квадратних площ під кухню можуть вважати себе щасливчиками — адже така ідеальна геометрична форма у фахівців вважається максимально бажаною та гармонійною.

А якщо, до того ж, квадратура більша, ніж 3Х3, будь-яка дизайнерська розробка квадратної кухні в квартирі може бути реалізована по повному максимуму.

Переваги квадратного простору

Перш ніж приступити до конкретних дій, добре б загалом ознайомитися з плюсами та мінусами квадратного приміщення під кухню.

Так, позитивними моментами є такі фактори:

  • Вони підходять для будь-якого комплекту меблів;
  • Тут набагато легше створити зручне планування в будь-якому стилі;
  • Все обладнання та прилади в будь-якому випадку будуть під рукою;
  • За ергономікою та мінімальністю переміщень під час приготування квадрат виграє перед витягнутим прямокутником;
  • Завжди виглядатиме просторіше за інші планування при вдалому оформленні.

Водночас, крім переваг дизайну квадратної кухні, йому притаманні свої недоліки, наприклад:

  • Найчастіше виникають складності із зонуванням (тут складніше відокремити робочу зону від самої обідньої);
  • Якщо площа невелика, в такому обмеженому просторі складніше розмістити все необхідне обладнання;
  • Доведеться бути винахідливішими та впроваджувати неординарні рішення.

Тут, звичайно ж, не обійтися без високих шаф і полиць, що підходить не всім мешканцям (особливо через вік або обмежені можливості).








Основні поради щодо розміщення

Непросте та відповідальне завдання створення максимальної зручності при розробці плану квадратної кухні породило такі корисні та важливі поради від дизайнерів:

  1. Краще відмовитися від холодних або агресивних колірних рішень через регулярне відвідування та тривале користування даним приміщенням.
  2. Маймо враховувати рівень акуратності та кількість членів сімейства (наприклад, великій сім’ї буде складніше підтримувати ідеальну чистоту при виборі світлих тонів).
  3. Бажано виключити масивні або занадто об’ємні меблі, що зорово звужують простір і створюють почуття пригнічення і тісноти.
  4. Велика побутова техніка не повинна загороджувати вікно.
  5. Збільшенню корисної площі сприятимуть і відкидні дверцята з горизонтальним розташуванням.
  6. Щоб зберегти зорову квадратуру, оптимальним буде розмістити світильники по всіх кутах кухні, створюючи таким чином цілісне підсвічування, із збереженням основного правила присутності джерела освітлення над обідньою зоною та кухонним трикутником.

Краще не економити на якісній системі зберігання у вигляді сучасних куточків, висувних поличок, поворотних кошиків тощо.


На якому плануванні зупинитися

При вивченні фото квадратної кухні можна побачити, що тільки грамотний підхід до вибору планування може забезпечити, крім краси, оптимальний комфорт при приготуванні та прийомі їжі.









Залежно від наявної площі, можна вибрати один з наступних варіантів:

  • Однорядний;
  • Дворядний;
  • Г-подібний;
  • Острівний;
  • У вигляді літери П;
  • Півострівний.

Відразу варто звернути увагу на те, що дворядне розташування краще підійде для оснащення вузьких та досить витягнутих просторів.

Особливості однорядного розміщення

У даному випадку мається на увазі розташування всіх складових гарнітура та обладнання вздовж вибраної стіни. Найчастіше для обіднього столу залишається місце напроти шаф або ближче до вікна.

Таке розташування можна вибирати:

  • За наявності «острова»;
  • Якщо розмір квадратної кухні 3 на 3, наприклад, невеликий;
  • Коли планується поставити невеликий диван для відпочинку;
  • Якщо передбачається досить містка їдальня.

Щоправда, господині доведеться змиритися з частими перебіжками в процесі готування. Тому ідеальними будуть параметри довжини 2-3,5 метра, а додатковий 3-й ярус або більший 2-й дозволять розмістити максимально можливу кількість речей, без яких не обійтися.









Кутове розташування у вигляді літери «Г»

Вважається безпрограшним варіантом і великої, і маленької квадратної форми кухні шляхом використання одразу двох стін та кута.

  • В такому разі і «робочий трикутник» (холодильник + плита + мийка) буде оптимальним, і залишиться місце для їди.
  • Більше підходить для середніх та великих квадратних площ.
  • Тільки для візуального розвантаження інтер’єру радять одну стіну залишити вільною від навісних шафок, віддавши перевагу відкритим поличкам.

П-подібне розташування

Ще одним відмінним способом можна вважати введення в експлуатацію відразу трьох стін та двох кутів між ними, що підходить для досить просторих кухонь (більше 15 м2) або поєднаних із вітальнею.

Складові «трикутника» в такому разі встановлюються кожен біля своєї стіни, ніби «обіймаючи» господиню.

До уваги! Не рекомендується вибирати П-подібну версію для занадто маленьких або надмірно великих просторів через складності при оформленні обіднього простору.

При нестачі місця можна замість повноцінного обіднього столу поставити витончений вузький столик на двох або просто барну стійку.









Острівне планування

Таке рішення підійде виключно для просторих площ, що перевищують 10 м2. Тут краще підготуватися до ремонту квадратної кухні з підніманням рівня підлоги у разі монтажу там плитки або миття, що викличе певні труднощі та додаткову витрату.

Слід ще врахувати, що оптимальною буде відстань між гарнітуром та острівцем не менше 1 метра, щоб не було почуття тісноти.

А розташування шафок та обладнання може бути в будь-якому з перерахованих варіантів. За наявності великого простору можливе використання більш темних, насичених тонів у меблях, шторах тощо.

Якщо квадратна форма кухні є заданою умовою, залишається лише врахувати її особливості, добре продумати стиль, освітленість та зручне розміщення, щоб у результаті вийшла ідеальна кухня мрії.

Фото квадратної кухні