Підвіконня-стільниця на кухні: дизайн інтер’єру в маленькій кухні + 125 фото ідей, як заощадити простір
Власникам невеликих за площею квартир часто доводиться шукати варіанти економії простору. Одним з дуже вдалих проектів є розміщення стільниці замість підвіконня на кухні.
На площі, що звільнилася, можна розмістити обідню зону, барну стійку, додаткову зону зберігання або просто розширити межі столу для приготування їжі.
Вимоги щодо переобладнання підвіконня
Кухня зі стільницею на підвіконні є варіантом оптимального розподілу вільної площі. Як і будь-які інші ремонтні роботи, процес переобладнання підвіконня в стільницю вимагає дотримання деяких умов:
- Важливо залишати відстань між поверхнею стола та батареями опалення не менше 10 см. При недотриманні рекомендованих параметрів порушується циркуляція повітря в обмеженому просторі. Для більшої ефективності опалення краще зробити по краях столу 1-2 отвори.
- При розширенні стільниці не слід залишати великі зазори, в які можуть потрапляти волога, жирний наліт, бруд.
- Всі дерев’яні поверхні слід заздалегідь обробити вологостійкою олією, щоб запобігти приєднанню патогенних грибків.
В якості стільниці краще використовувати міцні матеріали, здатні витримувати значні навантаження.
Вибір матеріалу для переобладнання підвіконня
У виборі матеріалу для самостійної роботи майстри орієнтуються не тільки на дизайн покриття, але й на якісний склад, стійкість до вологи та миючих засобів.
На ринку оздоблювальних матеріалів до уваги покупців представлені такі варіанти:
- Цільна деревина. Для обробки підвіконня краще вибирати деревину таких порід дерева, як ясен, вільха. Хвойні породи здатні виділяти при нагріванні їдкі смоли, тому від них варто відмовитись. Дерево має достатню міцність, при правильній обробці зовсім не боїться вологи. Перед монтажем майбутньої стільниці матеріал ґрунтовно просочують вологостійким маслом, а потім розкривають 1-2 шарами акрилового лаку.
- Панелі ДСП або МДФ, які є плитами з пресованої деревної стружки. Відрізняються безпекою, не виділяють токсинів, переносять вологу за відповідної обробки. Поверхня дерев’яних плит може використовуватися як основа під подальше декорування шпоном, плівками ПВХ, розпис фарбами по трафарету. Підвіконня стільниця з ДСП стане чудовою знахідкою на кухні в хрущовці (можна реставрувати).
- Дуже часто для обробки підвіконня використовується пластикова поверхня. Пластик визнаний по праву найбільш універсальним матеріалом, який стійкий до впливу вологи, миючих та абразивних складів. Однак, поверхня плит ПВХ досить крихка, тріщини можуть з’явитися від сильного удару або падіння важкого предмета. Крім того, не можна монтувати підвіконня-стільницю поблизу газової панелі, оскільки пластик може оплавитися і деформуватися від високої температури.
- Дуже гарні стільниці виготовляються зі штучного каменю. Як правило, подібні стільниці є сумішшю кам’яної крихти і ряду полімерних смол. Вони мають невелику вагу, високу міцність, і є досить бюджетним варіантом.
Найважчі, але й декоративні стільниці виготовляються з натурального каменю (граніт, мармур).
Завдяки особливої міцності каменю, подібні покриття служать протягом тривалого терміну, абсолютно не бояться вологи та механічних пошкоджень.
Розташування та форма стільниці
Дизайн кухні з підвіконням стільницею разюче перетворюється. Сьогодні, завдяки постійному оновленню асортименту будівельного ринку, можна придбати стільниці різних форм і розмірів:
- Класична подовжена поверхня.
- П-подібна стільниця.
- Кутова поверхня, яка чудово підійде для обладнання кімнати нестандартних форм та розмірів.
Стільниці з оригінальним дизайном можна виконати на замовлення, самостійно регулюючи розміри нових меблів. У самостійному переобладнанні підвіконня важливим є також розташування стільниці:
- У вигляді окремого елемента. Подібний варіант вибирають у випадку, коли кухонний гарнітур розміщується далеко від вікна.Саму стільницю після проведення ремонту використовують як барну стійку, додаткову робочу панель для приготування їжі.
- Переобладнане підвіконня може бути поєднане зі столом. У цьому випадку потрібно підготувати кришку столу, яка має досить великі розміри.
- Підвіконня може розташовуватися нижче за стільницю на кухні. При цьому допустимо і зворотний варіант.
На новій стільниці можна розмістити раковину або сушарку для посуду. Особливо часто цей підхід використовується для кутового гарнітуру на кухні.
Всі можливі варіанти розташування конструкції можна побачити на фото підвіконня-стільниці на кухні.
Покрокова інструкція для роботи
Переобладнання кухні зі стільницею замість підвіконня далеко не завжди потребує допомоги майстра. Використовуючи дерево або панелі ДСП, можна побудувати гарну стільницю своїми руками.
Після вибору матеріалу, форми та дизайну майбутньої стільниці слід підготувати інструменти та склади для обробки поверхонь (вологостійка олія, антипірин, антисептик, ґрунтовка, монтажна піна).
Інструкція, як переобладнати підвіконня у квартирі самостійно:
- Попередньо необхідно зробити заміри підвіконня.
- Далі потрібно буде приготувати креслення, на якому будуть відображені всі розміри, деталі, форма майбутньої стільниці.
- На зворотному боці аркуша ДСП малюють контури майбутньої поверхні.
- Вирізують деталі за допомогою лобзика. Всі зрізи та нерівності шліфують наждачним папером. Всі дерев’яні поверхні слід піддати попередньому просоченню, а потім дати матеріалам підсохнути.
- За бажанням можна відразу зайнятися декоруванням стільниці.
- Особливу увагу приділяють підготовці самого підвіконня. Ретельно оглядають усі поверхні щодо наявності тріщин, нерівностей, дефектів. Також уважно оглядають простір під підвіконням, при необхідності можна обробити поверхні ґрунтовкою та штукатуркою.
Спосіб кріплення нової стільниці залежить від форми та типу конструкції.
Це може бути незнімна модель, яка кріпиться безпосередньо до стіни (стики закладаються монтажною піною). Стільниця може бути знімною, на опорній ніжці, являти собою конструкцію з функцією трансформації (розкладна модель).
Фото підвіконня-стільниці на кухні