Кухня 9 кв. м: секрети вдалого дизайну, корисні рекомендації щодо зонування та планування кухні невеликого розміру (150 фото)
Кухня розміром 9 метрів дозволяє не тільки розмістити всю необхідну кухонну техніку, а й невелику обідню зону.
Заповнення простору
Зазвичай простір зручної та затишної кухні площею 9 метрів включає:
- Холодильник;
- Посудомийну машину;
- Електрична духовка;
- Мікрохвильовку;
- Індукційна, електрична або газова плита.
Часто на кухні потрібно місце для зберігання дрібної побутової техніки: міксерів, блендерів, бутербродниць, кавомолок. Чайник, тостер та мультиварка, якщо вони є, зазвичай постійно знаходяться на поверхні стільниці.
Розташування зони приготування
На фото кухні 9 м. кв. можна побачити як квадратне, 3х3 приміщення, так і витягнуті прямокутники. Від форми приміщення залежить розташування меблів, мокрих зон, встановлення холодильника та інші важливі нюанси.
Якщо приміщення має квадратну форму, зазвичай дизайн кухні 9 кв.м. – це кутова кухня з Г-подібним планом розміщення меблів, розгорнуту на трьох стінах.
Стіна без вікон та дверей зазвичай призначена для приготування їжі. Стандартна композиція поєднує пенал з духовкою та мікрохвильовою піччю, нижній ярус з ящиками та індукційною плитою, а також кутовий модуль з мийкою.
У таких випадках ідеальний варіант – центральне положення варильної панелі, обмежене просторою стільницею, і духовки, розташованої в кінці композиції, щоб полегшити відкриття посудомийної машини.
Холодильник у таких випадках розміщують подалі від зони приготування їжі, оскільки зайве нагрівання біля цього приладу небажане.
Змивна зона
Коротку стіну хвилі вікна краще визначити під зону для миття посуду. На двох підставах розміщуються відповідно мийка з крилом для сушіння та велика посудомийна машина. Також у цьому випадку є опорна поверхня, на якій можна розмістити вже вимитий посуд та склянки.
Стіна навпроти зони готування зазвичай призначена для обіднього столу, або, якщо у квартирі передбачена окрема їдальня, для додаткових місць зберігання.
Грамотне розташування полиць, стінок та базових блоків дозволяє уникнути захаращення простору як візуально, так і фізично. Можна буде прикрасити цю ділянку стіни фарбою для стін, підібравши акцентний колір.
Кольорове рішення кухні 9 метрів
Пастельні кольори та оточення: виграшна комбінація, яка при правильному використанні дозволяє покращити навіть мебльовані простори. Секрет правильного вибору кольору лише один: віддавати перевагу світлим або пастельним тонам, здатним висвітлити навколишнє середовище та дати ілюзію простору.
- Для кухні, вікна якої виходять на південний бік, підійдуть яскраві та контрастні колірні рішення, з яскравими фасадами та контрастним фартухом.
- Якщо є бажання виконати кухню в класичному стилі, підійде білий колір і всі відтінки пастельних тонів.
- Кухні, розташовані на північній стороні будинку, чудово виглядають у теплих і насичених тонах, типу червоного, помаранчевого, рустикальності додасть коричневий колір.
- Крім вибору кольору, можна зробити проект кухні 9 м.кв. унікальним і неповторним, задіявши сміливі поєднання дерева та каменю, металу та скла. Все це разом дасть не тільки зручний простір для готування, але й візуально приємне приміщення.
- При виборі колірного рішення фасадів кухні звертайте увагу на колір плитки для підлоги. Він не повинен бути занадто світлим або темним у порівнянні з меблями та стільницею.
Кераміка та керамограніт — матеріали, що широко використовуються для створення сучасної кухонної підлоги: це дійсно міцні та універсальні матеріали, вони дозволяють створювати плитку будь-якої форми та розміру, дуже часто можна також грати з індивідуальними кольорами.
Правильне розташування по двох стінах
Класична кухня на дві стіни розподіляється так:
- Найдовша стіна обладнана системами зберігання, потім раковиною та посудомийною машиною, варильною панеллю та витяжкою;
- Друга стіна, навпроти або збоку від вікна, в якій можна поперемінно розміщувати пенали з технікою та/або холодильником;
- Стіл часто ставлять уздовж третьої стіни або в центрі кімнати, якщо це дозволяють габарити кухні.
Стіна, в якій розміщуються системи, повинна мати глибину не менше 60 см і має бути спроектована таким чином, щоб полегшити всі операції з приготування їжі.
Неправильне розташування водостоків часто викликає проблеми при облаштуванні кухні на двох стінах. У цих випадках можна перемістити труби в потрібне місце, намагаючись не перевищувати відстань 120 см, щоб не отримати проблеми відливів з каналізації.
В якості альтернативи, щоб уникнути сантехнічних робіт та додаткових витрат, можна використовувати подіум для зовнішнього проходу систем. Вибір стільниці глибиною не менше 80 см дозволяє отримати не лише зручне робоче місце.
Її також можна обладнати різними висувними аксесуарами та підвісними пристроями, де можна зручно зберігати ножі, обробні дошки, спеції та багато іншого.
Новинки дизайну
Ідеальний шлях, що сполучає побутову техніку та стільницю, повинен утворювати рівносторонній трикутник:
- Це означає, що для переходу від холодильника до мийки, а потім до конфорок необхідно пройти таку саму відстань;
- Отже, дуже важливо ретельно оцінити відстань між мийкою та варильною панеллю, ми зазвичай розраховуємо максимум 2 кроки (тобто близько 120 см) між одним та іншим.
Намагайтеся ототожнити себе з тим шляхом, який ви оберете:
- Наприклад, щоб злити воду з відвареної картоплі, вам доведеться взяти каструлю з вогню, повну окропу, і дістатися до раковини, тому ви віддасте перевагу зробити один крок, максимум два, замість трьох і більше.
- Особливу увагу слід приділити простору для роботи з їжею.
- У цьому випадку найчастіше використовується варильна панель між миттям і холодильником.
- Багато хто робить помилку, розміщуючи мийку далеко від цієї області.
Взагалі, холодильник та нагрівальні прилади краще не ставити поруч, розділивши ці два прилади пеналом для зберігання консервації та круп, дрібної побутової техніки.
Фото кухні 9 кв. м.