Кухня 9 кв. м. – ТОП-150 фото ідей новинок дизайну та сучасних планувань маленької кухні.

Кухня 9 кв. м: секрети вдалого дизайну, корисні рекомендації щодо зонування та планування кухні невеликого розміру (150 фото)

Кухня розміром 9 метрів дозволяє не тільки розмістити всю необхідну кухонну техніку, а й невелику обідню зону.

Заповнення простору

Зазвичай простір зручної та затишної кухні площею 9 метрів включає:

  • Холодильник;
  • Посудомийну машину;
  • Електрична духовка;
  • Мікрохвильовку;
  • Індукційна, електрична або газова плита.

Часто на кухні потрібно місце для зберігання дрібної побутової техніки: міксерів, блендерів, бутербродниць, кавомолок. Чайник, тостер та мультиварка, якщо вони є, зазвичай постійно знаходяться на поверхні стільниці.


Розташування зони приготування

На фото кухні 9 м. кв. можна побачити як квадратне, 3х3 приміщення, так і витягнуті прямокутники. Від форми приміщення залежить розташування меблів, мокрих зон, встановлення холодильника та інші важливі нюанси.

Якщо приміщення має квадратну форму, зазвичай дизайн кухні 9 кв.м. – це кутова кухня з Г-подібним планом розміщення меблів, розгорнуту на трьох стінах.

Стіна без вікон та дверей зазвичай призначена для приготування їжі. Стандартна композиція поєднує пенал з духовкою та мікрохвильовою піччю, нижній ярус з ящиками та індукційною плитою, а також кутовий модуль з мийкою.

У таких випадках ідеальний варіант – центральне положення варильної панелі, обмежене просторою стільницею, і духовки, розташованої в кінці композиції, щоб полегшити відкриття посудомийної машини.

Холодильник у таких випадках розміщують подалі від зони приготування їжі, оскільки зайве нагрівання біля цього приладу небажане.