Розетки на кухні – інструкція зі схемами правильного розташування на кухні

Розетки на кухні – схеми розташування та установки (інструкція, як зробити правильно з прикладами)

При капітальному ремонті, заміні або перестановці меблів на кухні нерідко виникають проблеми з підключенням побутових електроприладів.

Кухонна стінка закриває доступ до розетки або навпаки заважає установці електропечі або посудомийки. Враховуючи, що кухня є найенергоємнішим приміщенням у квартирі, розташування розеток на кухні необхідно планувати заздалегідь.

Особливості розподілу розеток на кухні

За нинішнього технологічного прогресу, в сучасних кухнях можна нарахувати більше десятка різних електроприладів. Тому мінімальна кількість розеток має становити як мінімум 8-12 штук, залежно від габаритів кімнати.

Зазвичай їх розміщують за правилом «трьох рівнів», яке визначає, на якій висоті будуть розетки на кухні:

  1. Нижній рівень включає побутове обладнання, що вбудовується, – холодильник, плита, духовка, посудомийна або пральна машина. Зазвичай, ця висота розеток на кухні становить 10-15 см від підлоги.
  2. Середній рівень призначений для невеликих електроприладів, що експлуатуються на робочій поверхні гарнітури.Це можуть бути пристрої для тимчасового використання (блендер, електрична м’ясорубка, кухонний комбайн) або постійне місце (мікрохвильова піч), а також прилади, що часто використовуються (тостер, електрочайник, кавоварка). В даному випадку джерела електроенергії розташовуються у фартувальній зоні 7-15 см від поверхні стільниці.
  3. На верхньому рівні розміщуються розетки для витяжки, невеликого телевізора або додаткового освітлення. Як правило, вони знаходяться над тумбами гарнітури.

Для точного розташування важливо знати, які прилади будуть використовуватися на кухні, їх розміри та кількість. Можливо знадобиться встановлення спарених розеток.