Кухня з газовою плитою – 120 фото ідей дизайну + інструкція, як вписати в інтерєр

Кухня з газовою плитою: варіанти дизайну, фото, особливості оформлення

Кухні з газовою плитою користуються заслуженою популярністю не лише в нашій країні, а й у всьому світі, і не поспішають здавати свої позиції.

Для комфортного використання необхідно не тільки ретельно продумати дизайн кухні з газовою плитою, правильно підібрати модель, а й за необхідності зробити грамотне перепланування приміщення.

Тонкощі перепланування

Не лише власники невеликих квартир часто стикаються із проблемами перепланування приміщень, які обладнані газовими плитами. Щасливі власники розкішних апартаментів теж повинні знати та враховувати нюанси перепланування, якщо вони вирішать змінити своє житло.

Головна вимога до власників у цій ситуації – це обов’язкова ізоляція кухні з газовою плитою від решти кімнат. У жодному разі не можна бездумно і без погодження зносити перегородки, особливо в панельних будинках, де практично всі стіни є конструкціями, що несуть.

Ця здорова вимога зумовлена ​​турботою про життя та здоров’я людей, т.к. відомо безліч випадків отруєння чадним газом уві сні. Запахи їжі, що готується, які будуть розноситися по всій квартирі, теж можуть зіпсувати настрій.

Вдалим рішенням для об’єднання кухні з іншим приміщенням може стати використання розсувних дверей та скляних перегородок, виконаних із загартованого скла. Тож ви не порушите законодавство і зможете візуально розширити простір.

Коли всі організаційні питання вирішені, можна розпочати вибір самої плити.








< "/wp-content/uploads/fcgt_13953.jpg">

Як вибрати газову плиту

У наш час у шоу-румах та на сайтах магазинів побутової техніки представлений величезний асортимент газових плит. Як не загубитися в цій різноманітності, знайти потрібну модель і не розчаруватися згодом?

Якщо ви уважно розглядали фото, на яких зображені кухні з газовою плитою, могли звернути увагу на типи установки плит. Вони бувають:

  • Підлогові – це окрема монолітна модель, тобто. духова шафа об’єднана з варильною поверхнею. Такі плити проблематично інтегрувати у простір чи замаскувати.
  • Настільні – досить економічний варіант. Фактично є газовою плиткою, яку зручно переставляти з одного місця на інше при необхідності. Явним недоліком моделі є відсутність духової шафи.
  • Плитки, що вбудовуються, набувають все більшої популярності за рахунок зручності установки, можливості комбінувати духовку і варильну поверхню на свій розсуд. Вони чудово впишуться в будь-який інтер’єр.

Особливості сучасних моделей

Управління газових плит може бути механічним та електронним. У першому випадку під ручки, що повертаються, часто потрапляє бруд, тому за ними потрібен особливий догляд. Сенсорні панелі — більш сучасний та зручний варіант із широким спектром функцій.

При виборі газової плити обов’язково варто врахувати кількість конфорок на варильній поверхні та їх розмір. Для господарок, які часто готують на велику родину, підійдуть плити, на яких розташовано від 4-х до 6-ти (це максимум) широких конфорок.

На них зручно розміщуються сковороди та каструлі великого діаметру, можна одночасно готувати кілька страв. Такі плити за нормами встановлюються у просторих приміщеннях, площа яких не менше 15 кв.м.

Якщо ви рідко готуєте, вам відмінно підійде варіант із двома газовими пальниками.









Типи покриття біля плит бувають:

  • Нержавіюче — досить дорогий і стильний зразок, який потребує спеціального догляду;
  • Емальоване покриття довговічне та універсальне за рахунок різноманітності відтінків, але потребує дбайливого чищення. Коштують такі плити відносно недорого;
  • Склокерамічне покриття плити чудово доповнить сучасний дизайн кухні.
  • Це найдорожчий варіант. Унікальність у тому, що така плита повністю виглядає як електрична, хоч і має газові пальники.

Газова плитка для маленької кухні

Основною метою дизайну та планування маленької кухні з газовою плитою є економія простору. Щоб ваша кухня-хрущовка не нагадувала склад, в якому поруч із холодильником та газовою плитою ледве вміщується стіл та пара табуретів, дотримуйтесь деяких порад щодо оформлення:

  1. При виборі плити зверніть увагу на компактні моделі шириною 40-45 см, в деяких випадках перевагу можна віддати зразкам, що вбудовуються.Таким чином, велика ймовірність вигадати необхідні метри для пеналу, кухонного столу або посудомийної машини.
  2. Якщо є можливість відмовитися від духової шафи, не варто їй нехтувати. Віддайте перевагу мультиварці або свч-печі, вони займають набагато менше місця. Звільнене місце можна використовувати для зберігання кухонного начиння.
  3. Навіть у крихітній кухні треба дотримуватися правил установки газової печі: вона повинна бути видалена мінімум на 50 см від вікон, раковини та холодильника.
  4. Іноді можна навіть відмовитися від витяжки. Це крайня міра підійде тим сім’ям, де готування приділяють мало часу, воліючи харчуватися поза домом. Але в цьому випадку стеля на кухні з газовою плитою має бути виготовлена ​​з матеріалу, який буде здатний витримувати багаторазові вологі прибирання.









Вписуємо газову плиту в інтер’єр

Яку б модель газової плити ви не вибрали, якого б розміру не була у вас кухня, основне враження від вашого будинку складеться завдяки вдалому дизайну та продуманому до дрібниць стилю.

  • Якщо ви вирішите оформити кухню в сучасному стилі, то вам чудово підійде плита зі склокераміки з електронним типом керування.Зайняті бізнес-леді оцінять чіткість ліній, високі технології та функціональність такого варіанту. Елегантна чорна плита відмінно поєднуватиметься з яскравим оздобленням кухонного гарнітура і вже точно не загубиться на тлі інших ультра нових приладів.
  • Стара стара класика не втрачає популярності і донині. Тут найчастіше на тлі дерев’яних меблів чудово виглядає вінтажна газова плита або просто стилізована під старовину.
  • У мінімалістично оформлену кухню чудово підійде вбудована побутова техніка. Цей стиль не має на увазі безліч аксесуарів і прикрас, тому краще сенсорні панелі управління і на плиті. Колір варильної поверхні краще підбирати під відтінок стільниці.
  • Прованський стиль – рай для романтичних натур. Сюди успішно впишуться емальовані плити з химерними ручками. Колір техніки може бути абсолютно будь-який, головне, щоб він перекликався з відтінком стін або кухонних меблів.

На якому б варіанті ви не зупинили свій вибір, завжди потрібно пам’ятати про поєднання кольорів та текстур. Какофонія стилів у межах одного простору виглядає несмачно.









Поради з оформлення кухонного простору

Більше грамотно підійти до облаштування одного з головних місць у домі вам допоможуть деякі поради та лайфхаки:

  1. Власникам кухонь з газовими плитами рекомендується встановити в будинку датчики, які реагують на витік газу.
  2. Якщо в будинку є газова колонка, бажано її замаскувати, пофарбувавши в колір стін або закривши панеллю.
  3. Щоб запах їжі не розносився по всьому будинку, для кухні з газовою плитою необхідно вибрати найякіснішу витяжку.

Ніколи не відключайте дроти газової труби самостійно та не переносіть газові комунікації. Це має робити кваліфікований працівник газової служби.


Фото кухні з газовою плитою