Складання кухні: інструкція від А до Я по збиранню кухні, етапи роботи, поради, необхідні інструменти

Складання кухні – покроковий план зі схемою збирання кухні своїми руками + правила встановлення та вибору інструментів

Всі меблі, що надходять із заводу в магазин, ідуть у розібраному вигляді. Тут фірми-посередники пропонують платні послуги зі збирання. Якщо покупець хоче придбати новий кухонний гарнітур, він може скористатися сервісною допомогою.

Скільки коштує збирання кухні можна дізнатися в магазині або знайти за оголошенням. Але самостійно зібрати меблі не так вже й складно. Головне слідувати інструкції, прикріпленій до товару, що поставляється.

Необхідні інструменти для збирання

Спочатку слід зібрати інструменти, які стануть у нагоді в роботі. Навіть збирання кухні ІКЕА пройде швидше і легше, якщо заздалегідь все підготувати.

Для роботи знадобляться:

  • Викрутки різних розмірів;
  • Дрель з кількома свердлами;
  • Для кріплення ключ шестигранної форми може бути в наборі;
  • Рівень;
  • Лінійка;
  • Олівець.

Можна використовувати шуруповерт, який замінить кілька інструментів.









Складання шафок на кухню

Від виробника кухонний гарнітур надходить у вигляді плоских панелей різної величини. До набору ще додаються кріпильні деталі та фурнітура. З представлених форм слід зібрати шафи, що стоять на підлозі та висять на стіні.

З яких слід починати це вирішується самостійно. Можна попарно встановлювати предмети меблів. Або зайнятися спочатку верхніми, а потім збирають нижні шафи. Інструкція зі збирання кухні – чудова допомога в роботі.

План збирання шафок

Для отримання правильного зібраного предмета необхідно діяти за певним алгоритмом:

  • На бічних стінках вже є отвори, щоб у них прикріпити хрестоподібні деталі для підвішування дверцят (потрібні 2 саморізи);
  • До висувних скриньок відразу прикручують рейки, тому що потім буде важче це зробити;
  • В наявні дірочки вставляються дюбелі, так буде підстава міцніша;
  • Потім, переконавшись у рівністі стінок шафи, вкручують болти, що стягують;
  • На кожен шуруп ставляться заглушки під колір меблів;
  • Далі встановлюються ніжки, виставляється висота шафи;
  • До задньої стінки прибивають цвяхами фанерний лист;
  • Якщо шафа навісна, то до неї прикручують деталі, які будуть тримати її на стіні.

Правила збирання навісної шафки

Після попередньої підготовки можна перейти до основної роботи.Якщо почати з навісних шаф, то зазвичай в набір входять 2 бічні полотна, 1 верхнє 1 нижнє, дві дверцята, задня частина з ДВП.

Можна докладно розглянути, як відбувається збирання кухні Леруа Мерлен:

  1. Спершу необхідно встановити петлі, на яких будуть триматися дверцята. Вони можуть бути накладними чи врізними. Другий варіант вважається найкращим. Де ці деталі кріпити зазначають уже на заводі. Тому потрібно правильно скласти дверцята та бічну панель (краще роботу виконувати на рівній поверхні).
  2. Потому до бокових частин прикріплюються низ та верх. Кріпильні деталі поставляються разом із кухнею. Для роботи знадобиться шестигранник. Можна скористатися шуруповертом, якщо потрібна біта. На бокових частинах шафи вже є позначки для встановлення кріпильних деталей. Після прикручування тримачів, треба перевернути шафку обличчям донизу. Задня стінка буде з ДВП, з одного боку ламінованої. Її необхідно укласти рівно, щоб не було перекосів. До шафки лист прибивається маленькими гвоздиками та скобами, чергуючи їх.
  3. Монтування куточків та тримачів для поличок. На боковинах усередині вже просвердлені дірочки для металевих упорів. В основному їх просто необхідно вставити в отвори. Але бувають пластикові чопи, які треба набагато забити молотком у дірочки. На задній частині кріпляться петлі, які триматимуть шафу на стіні.

Така схема збирання кухні підходить і для шаф для підлоги. Тільки до деяких треба прикручувати ніжки.

Шафочки з ящиками, що висуваються

Як і в попередніх випадках, необхідно спочатку зібрати каркас із трьох складових. У дно вставляється лист ДВП. Далі слід провести фіксацію зовнішньої сторони стяжками. У боковини фасаду вкручують шурупи.

Засіб для кріплення втулки-ексцентрики вставляють у спеціально відведені місця, які вже заготовлені на заводі та повертають. Так відбувається кріплення.

Напрямні на роликах прикручуються на задню частину до дна. Потім перевіряється їхня робота.







Нюанси при збиранні кутових шаф

Шафочки збираються за таким же принципом, як і звичайний кухонний гарнітур. Але збирання кутової кухні має одну невелику особливість.

У дешевих варіантах дно має дві частини, щоб зменшити вартість товару. Якщо шафка йде для установки мийки, то ззаду у неї стіни майже немає. Але є цангові стяжки, що додає конструкції жорсткості.

Види навісів для шаф

Для шаф, які вішають на стіну, потрібні надійні петлі. Вони бувають різних видів, що відрізняються між собою конструкцією та формою.

  1. Прості навісні петлі – металева пластинка, що має 2 маленькі отвори і 1 велике. Навіси прикручують на торці лівої та правої боковин. Недолік такого виду в тому, що при великому навантаженні зашморги просто відірвуться.
  2. Надійніший варіант – це куточки, тому що один гвинт стоятиме на кришці шафи. У цьому випадку навантаження розподілятиметься на велику площу. Прикручують куточки, відступивши від краю 5-10 сантиметрів. Для надійності можна поставити більшу кількість куточків. Нестача простих конструкцій у тому, що вони не регулюються. Як повісили, так і висітимуть.
  3. Регульовані навіси складні за конструкцією і коштують дорожче. Складаються вони із металевого навісу, корпусу із пластику. Є система регулювання, за допомогою якої можна пересувати у різні боки. Кріплення відбувається усередині на бічні панелі. У задній стінці вирізують невеликий отвір. На стіну прикручується монтажна планка. Верхній виступ служить тримачем для гачків шафки. Встановити та знімати шафи просто. Вони витримують навантаження до 50 кілограмів.

Складання кухні своїми руками – це не так вже й складно, якщо слідувати прикладеним інструкціям, брати до уваги всі тонкощі в роботі.










Фото збирання кухні