Обідня зона на кухні: 100+ фото ідей дизайну, приклади організації простору

Обідня зона — як правильно організувати та виділити місце, основні принципи дизайну, 100+ якісних фото

Не маючи можливості відвести окрему кімнату під їдальню, можна поєднати її з вітальнею або кухонним приміщенням. Відмінні дизайнерські пропозиції, представлені на барвистих фото обідньої зони нескладно реалізувати на практиці, скориставшись порадами професіоналів.

У цих випадках вона добре вписується в інтер’єр, прикрашаючи його своїм вдалим оформленням. Потрійне суміщення (вітальня-їдальня-кухня) багато хто також розглядає, як найбезпрограшніший варіант.

Адже розташований стіл, де може зібратися за трапезою вся сім’я, робить приміщення по домашньому затишному, що сприяє приємному проведенню часу.

Як виділити зону перегородкою

Обідню зону на кухні обов’язково потрібно якимось чином виділити, щоб вона розглядалася як окремий функціональний простір. Це робиться для того, щоб внести певну впорядкованість у приміщенні, а також додати комфортність перебування в ній.

Для цього в дизайн обідньої зони вносяться елементи, які створюють затишок та «апетитно» виглядають. Перебуваючи за обіднім столом, присутні повинні відчувати приємні відчуття, настрій. Крім того, не останню роль при трапезі грає те, як зручно нею займатися.

Якщо в приміщенні достатньо місця, то, звівши легку перегородку, можна відокремити невелику обідню зону у вітальні від іншого простору.

Для цієї мети можна скористатися стелажною конструкцією, диваном, спинка якого є досить високою, «островом» або сучасною стійкою для розміщення бару.

Крім того обов’язково присутня різниця в обробці, яку виділяють наявні зони.









Дизайнерські рішення та стилістика

Маленьку обідню зону багато фахівців рекомендують виділити, по-іншому обробивши ту стіну, біля якої вона знаходиться.

У цьому випадку застосовуються контрастні рішення з досить яскравими тонами або ефектним матеріалом.

Можна:

  • Обклеїти ділянку, призначену для такої зони відповідними шпалерами;
  • Викласти плитку;
  • Зробити обробку «під цеглу» або «камінь»;
  • Оформити за допомогою фотошпалер;
  • Застосувати обробку з коркового матеріалу;
  • Декорувати мозаїкою або ламінатом.

Будь-яке з цих оздоблень безпосередньо залежить від стилів обідніх зон. Розташувавши їдальню на кухні, доречною буде кахельна або мозаїчна кладка, обклеювання стіни шпалерами з гастрономічною тематикою.

Для організації обіднього простору у вітальні можна скористатися:

  • Панелями з дерева;
  • Оздобленням «під камінь»;
  • корковим матеріалом;
  • Шпалери, де є флористичний орнамент;
  • Фотошпалери.

В інтер’єрі обідньої зони дуже ефектно виглядає обробка, коли така зона оформляється із заходом на стелю.









Так «маленька їдальня» виглядає найбільш відокремленою, максимальною виділеною з усього простору.

  • Найчастіше застосовують додаткову підвісну конструкцію з підсвічуванням та світильником, що повторює за своєю формою стільницю столу.
  • Щоб виділити на підлозі місцезнаходження обіднього простору комбінують різні покриття.
  • Плитка – для робочої зони, а паркет, лінолеум, ламінат – для обідньої.

Прийом популярний завдяки тому, що місце, відокремлене для їди, стає більш затишним і приємним. Акцент також може бути розставлений світлими та темними тонами.

Кути, ніші та еркери

Якщо ніша глибока, то для приємної трапези вона однозначно не підходить. Більш приємно поставити стіл у невеликий поглиблений простір.

Не буде дискомфорту приймати їжу в просторі, утвореному парою меблевих предметів або конструкції біля стінки.

Прибравши підвіконня, можна зробити нішу або еркер волі вікна. Обмежується ділянка буфетними стійками або пеналами шафами.

Еркер – місце, яке відмінне для організації в ній обіднього простору, затишного і дещо романтичного.

Не менш ефектно виглядає кутова зона, обмежена з іншого боку легкого плану конструкцією або предметом меблевого гарнітуру. Не завжди зручний куточок, виявляється практично дуже затишним для маленької дружної сім’ї.









Як виділити зони освітленням

Будь-яке розташування столу передбачає наявність над ним одного або кількох освітлювальних приладів. Це може бути додаткова люстра або невелика абажурна конструкція.

В окремих випадках чудово для цієї мети підходить торшер аркового типу у верхній частині, або конструкція для підлоги, що додає затишку в обстановку. Стіл може освітлюватися точковими світильниками на стелі.

Оформлення загального простору під «студію» дозволяє розділити зони за допомогою обіднього столу. Тоді над ним краще встановити цілу групу світильних приладів, що утворюють своєрідну світлову шторку, яка ефектно розмежовує різні функціональні ділянки.

Декорування

Постери або картини – чудова нагода прикрасити ними стінку поряд з обіднім столом. Натюрморти із зображеннями фруктів, овочів, витончених кавових чашок, тістечок доповнять загальну картину.

  • Для вітальні ідеально підійде пейзаж міського плану з бістро або абстракцією.
  • Оригінальне рішення в дусі сучасності застосувати зображення вікна, що ілюзорно відкриває вид на канали Венеції або лавандові поля Франції.
  • Досить часто можна зустріти в такій зоні дзеркальні поверхні, що додають світла та відображають предмети накритого столу. Створюється ілюзія розкішного достатку.
  • Стіни можна декорувати за допомогою вінтажного годинника, відповідними написами, тарілочками із зображеннями.
  • Вітається розташування поличок на стінах, вбудованого типу стелажами, буфетними стійками.
  • Прикрашені гарним сервізом, різноманітним посудом, сувенірними виробами, вони органічно вписуються в дизайнерську композицію.








Додавши яскравість акцентних стільців, можна посилити стилістичну спрямованість зони для обідніх трапез.

Досить насиченого кольору можуть бути предмети декору на самому столі, такі як:

  • Серветки під тарілки;
  • Вазочка для квітів;
  • Бігунок.

Фото обідньої зони на кухні