Кухні з патиною: 170 фото дизайну в інтерєрі. Нюанси створення розкішного стилю оформлення кухні

Кухні з патиною: плюси та мінуси, сучасні варіанти дизайну, фото, вибір кольору, стилю та оформлення

Незважаючи на те, що «патина» звучить своєрідно, і сприймається більшістю як щось розкішне, багате, з надр антикварної лавки, сьогодні це один із найпоширеніших видів оздоблення.

Можна сміливо стверджувати, що кожна друга кухня у стилі ретро патинована.





















Характеристики патини

Патиною сьогодні називають спеціальне покриття, за допомогою якого можна ефектно зістарити метал чи дерево – зокрема фасади кухонних гарнітурів. Свою назву склад отримав від слова patina – так італійці позначили наліт на мідних виробах.

У ширшому розумінні під патиною мають на увазі і залізо, що іржавіє, і срібло, що чорніє.Зважаючи на різноманітність технологічних процесів, патинування буває різноманітним за ефектом.

Якщо об’єктам у класичному стилі патинування додає аристократичності, урочистості та вишуканості, то у провансі або в кантрі стилі така обробка надає особливої, «історичної» потертості, що наділяє меблі шармом, і наповнює будинок теплим затишком.

Прийнято виділяти натуральний та штучний ефект.

  • У першому випадку це природний процес, якому піддається матеріал під впливом зовнішнього середовища та часу.
  • У другому варіанті до процесу прикладає руку майстер, щоб зробити деякі складові інтер’єру більш вишуканими та відповідними певному стилю.












Також патину поділяють і за матеріалами. Металева – для старіння ручок, труб, змішувачів, дерев’яна – для фасадів та декоративних елементів.

При цьому дерев’яна патина може бути кракелюрною (тобто, по всій поверхні, для створення ефекту розтріскування) та частковою (тільки на окремих деталях та заглибленнях).

Під патинуванням слід пам’ятати, що воно застосовується тільки в класичному інтер’єрі. На сучасних кухонних гарнітурах це буде безглуздо.