Кухні з патиною: 170 фото дизайну в інтерєрі. Нюанси створення розкішного стилю оформлення кухні

Кухні з патиною: плюси та мінуси, сучасні варіанти дизайну, фото, вибір кольору, стилю та оформлення

Незважаючи на те, що «патина» звучить своєрідно, і сприймається більшістю як щось розкішне, багате, з надр антикварної лавки, сьогодні це один із найпоширеніших видів оздоблення.

Можна сміливо стверджувати, що кожна друга кухня у стилі ретро патинована.





















Характеристики патини

Патиною сьогодні називають спеціальне покриття, за допомогою якого можна ефектно зістарити метал чи дерево – зокрема фасади кухонних гарнітурів. Свою назву склад отримав від слова patina – так італійці позначили наліт на мідних виробах.

У ширшому розумінні під патиною мають на увазі і залізо, що іржавіє, і срібло, що чорніє.Зважаючи на різноманітність технологічних процесів, патинування буває різноманітним за ефектом.

Якщо об’єктам у класичному стилі патинування додає аристократичності, урочистості та вишуканості, то у провансі або в кантрі стилі така обробка надає особливої, «історичної» потертості, що наділяє меблі шармом, і наповнює будинок теплим затишком.

Прийнято виділяти натуральний та штучний ефект.

  • У першому випадку це природний процес, якому піддається матеріал під впливом зовнішнього середовища та часу.
  • У другому варіанті до процесу прикладає руку майстер, щоб зробити деякі складові інтер’єру більш вишуканими та відповідними певному стилю.












Також патину поділяють і за матеріалами. Металева – для старіння ручок, труб, змішувачів, дерев’яна – для фасадів та декоративних елементів.

При цьому дерев’яна патина може бути кракелюрною (тобто, по всій поверхні, для створення ефекту розтріскування) та частковою (тільки на окремих деталях та заглибленнях).

Під патинуванням слід пам’ятати, що воно застосовується тільки в класичному інтер’єрі. На сучасних кухонних гарнітурах це буде безглуздо.















Плюси та мінуси

До переваг патинування слід віднести наступне:

  • Стійкість до зношування та тривалий термін служби, оскільки покриття патиною створює додатковий захист не тільки від зайвої вологи та температурних перепадів, але й від стирання;
  • Висока практичність – немає необхідності в якомусь особливому догляді, та й забруднення менш помітні на такому покритті, як і невеликі пошкодження;
  • Оригінальний та неповторний дизайн – завдяки поєднанню різноманітних за складом, габаритами, кольорами, декором гарнітурів та різних видів патинування;
  • Доступна ціна, яка набагато менша від вартості цього антикваріату.
  • Крім того, кухня з будь-якою патиною – золотою, срібною, чорною, білою, кольоровою – безпосередньо з фабрики обійдеться дешевше.









До мінусів можна віднести здатність легко спалахувати, тому необхідно приділяти підвищену увагу електропроводці та знаходженню поблизу відкритого вогню.

Колористика

Для надання максимально натурального вигляду кухонним меблям слід застосовувати природні відтінки – срібний, золотий, мідний, бронзовий. Завдяки своїй універсальності вони можуть використовуватися і з темними, і зі світлими фасадами.






Що слід знати про поєднання фактур та основних кольорів патини:

  • Кухня біла із золотою патиною або сріблястою – універсальний вибір.Рідше таке старіння можна побачити на чорних фасадах, але воно не менш ефектне;
  • Відтінок патини залежить не тільки від стилю меблів, але й від кольору. Вибір не обмежується тільки золотом або сріблом – на фото кухні з патиною можна побачити і чорний, білий, коричневий, сірий, жовтий та багато інших відтінків;
  • З урахуванням теплової характеристики кольору, холодне срібло оптимально підходить для сірих, чорних, білих фасадів, а теплі золоті та мідні відтінки – для коричневої та бежевої палітри;
  • Для кольорової основи підбирається патинування, темніше на пару тонів – синє для блакитного, коричневе для бежевого тощо;
  • Ефектні контрасти – кухня біла з патиною чорного кольору, або блакитні фасади з червоним старінням. Також свіжо виглядає біле оздоблення на темному тлі, і навпаки: темні кольори та жовті відтінки – на світлих фасадах;
  • Якщо потрібна обробка золотом або сріблом, краще вибирати матовий лак, а не глянець;
  • Для більш натурального ефекту патинування проводиться нерівномірно та в кілька шарів;
  • За наявності в декорі фасадів складної фрезерування варто вдатися до делікатного ефекту старої деревини – для цього слід брати патину, що відрізняється від основного тону фасадів на кілька тонів у будь-який бік, а також застосовувати глянцевий лак;
  • Також різьблення ефектно виділяється контрастним патинуванням у колір металів, при цьому склад наноситься спочатку тільки на вирізи, а потім уже на всю поверхню тонким шаром.














Крім усього, дуже ефектно виглядає кракелюр: це особлива технологія, при якій на поверхню наноситься спочатку кракелюрний лак (його особливість – покриватися дрібними тріщинами при висиханні, як на старій фарбі), потім дуже акуратно втирається патина, а потім уже все покривається фінішним лакуванням.

Найбільше цей прийом підходить для меблевих гарнітурів у стилі прованс та Шеббі-шик.

Загальний ефект

Класична кухня з патиною, як і в інших випадках, складається з власне робочого гарнітуру, обідньої зони та декору. Чим більше елементів патинується, тим менше має бути контрастів.

Для потрібної атмосфери достатньо лише зістареного кухонного гарнітуру. У готовому вигляді можна придбати як недорогі, так і люксові варіанти таких меблів.

Власними руками можна обробити і вже наявний гарнітур: щоб отримати темний колір, спочатку наносять світлу фарбу, потім темну, потім шліфують всі деталі.

  • Для світлих фасадів використовується спочатку темний відтінок, потім світлий і акуратне зашкурювання.
  • Ще можна скористатися художнім прийомом «суха кисть», наносячи будь-який колір на фасад від краю до середини.
  • Остаточно обробити поверхню за допомогою воску або матового лаку.
  • Патинування обідньої групи додає затишку в оточення.
  • При цьому воно може бути однаковим для столу і стільців, і зворотним: наприклад, темне старіння на столі, і світле – на стільцях.

Патина на декорі не одразу помітна, але є важливим нюансом для підтримки всього стилю. Можна придбати не лише зістарене обрамлення для фотографій або картин, але й кашпо, меблеву фурнітуру та навіть гардини.

Якщо залишити патинування тільки на декорі, то і в цьому випадку можна буде отримати ефектний гарнітур під старовину, оскільки саме на дрібних деталях буде зосереджено основну увагу.

Патина в інтер’єрі

Які б ви не вибирали меблі для кухні – класику, світлі з патиною фасади, темні зістарені поверхні, контрастні або делікатні та скромні – вони потребуватимуть створення особливої ​​атмосфери.

Слід приділити увагу обробці в навколишній обстановці, від підлоги та стін до фартуха в робочій зоні, додати відповідний декор, включаючи фурнітуру, текстиль та світильники.

Найголовніше пам’ятати, що для розкішної патини необхідно не менш розкішне оточення.

Фото кухні з патиною