Кухні в стилі модерн: 200 ідей дизайну з фото прикладами, поєднаннями кольорів і плануваннями

Кухні в стилі модерн – готові дизайн-проекти в стилі модерн з описом усіх особливостей стилю (200 фото поєднань)

Одним із найпопулярніших варіантів гарного оформлення кухні вважається дизайн кухні у стилі модерн. Він приємний оку, аскетичний і практичний, а тому й не менш затребуваний у наш час.

У рамках концепції цього стилю важливо, щоб насамперед увага зверталася на багатофункціональність речей, коли сама їх відходить на другий план. Отже, що ж потрібно знати, перш ніж оформити інтер’єр кухні в силі модерн?

Факти з історії

Як повноцінний стиль, модерн бере свій початок з другої половини 19 століття в Англії, за правління королеви Вікторії. В основі цього стилю лежить прагнення до простоти, аскетичності та первозданності.

У різних країнах модерн носив різні імена, але це аж ніяк не позначалося на його суті. Стиль модерн є універсальним і відмінно підходив для використання практично по всьому світу.

На стику 19 і 20 століть характерною рисою модерну стало використання різних візерунків та орнаментів. За формою та мотивами вони нагадували Середньовічні мотиви.

Але, на початку 20 століття, у першому десятилітті, стиль зазнав деяких змін. Його особливістю стала лаконічність та суворість.Ще за кілька років він остаточно сформувався, відкинувши колишні риси.

Особливості стилю Модерн

Його головними рисами є:

  • Функціональність;
  • Лаконічність;
  • Простота;
  • Натуральність;
  • Витонченість.






Раніше для стилю була характерна асиметрія, блідість кольорів, плавні переходи від одного кольору до іншого тощо.

В інтернеті можна знайти та надихнутися безліччю гарних кухонь у стилі модерн. Воно і не дивно, адже кухня це саме така частина будинку, де має панувати особлива атмосфера затишку, а цей стиль дуже підходить для організації робочого місця на кухні.






У дизайні такої кухні переплелися різні риси стилю.

  • По-перше, за основу для меблів повинні братися лише натуральні високоякісні матеріали, оскільки вони прослужать не одне десятиліття.
  • По-друге, тут мають поєднуватися такі суперечливі поняття, як строгість та плавність.
  • По-третє, радять звертати увагу в першу чергу на функціональність гарнітура, що вибирається.Так, добре, коли ситуація навколо радує око, проте краса не компенсує відсутність справжньої користі від того чи іншого елемента меблів.
  • По-четверте, що власне логічно виводиться з попереднього пункту, оформлення не повинно бути надмірно химерним. Модерн про простоту.






Нижче надано фото кухні в стилі модерн, де наочно показані всі риси, властиві цьому стилю.

Дуже важливо, при оформленні такої кухні правильно підійти до питання освітлення, адже світло впливає на одну з найголовніших ролей при створенні дизайну інтер’єрів у будь-якому стилі.

Завдання освітлення – створити правильну атмосферу, підкреслити або зробити акцент на ті чи інші елементи меблів та декору.

Для роботи на кухні необхідно заздалегідь продумувати освітлення таким чином, щоб було яскраво та видно всі предмети.

Як варіант, можна використовувати точкові світильники по всій кімнаті або плоскі світильники, які м’яко розсіюють світло по всій площі кухні

Дизайнери радять зіграти на контрасті форм. Якщо меблі округлих, нерізких форм, то з ними дуже красиво поєднуються квадратні світильники.

Переваги та недоліки стилю Модерн

Як і в будь-якого іншого стилю, модерн можна знайти цілий ряд плюсів і мінусів, здатних як залучити, так і відвернути від нього. Поза сумнівами позитивними рисами стилю є:

  • Лаконічність: така кухня не перевантажена строкатими квітами, око не дратують зайві деталі;
  • Актуальність: поряд з дерев’яною та класичною кухнями, приміщення в стилі модерн завжди виглядатиме стильно та модно;
  • Багатофункціональність.

До мінусів можна віднести:

  • Зайву простоту;
  • Нетерпимість до зайвих аксесуарів.

Кутова кухня

У наш час кутова кухня виглядає дуже гідно і тому ідеально поєднується зі стилем модерну, тому що буквально все в ній кричить про практичність.Під кутовою кухнею мають на увазі Г-подібне планування приміщення, де головний акцент робиться на перпендикулярне розміщення меблів відносно один одного.

Таке планування відмінно підходить для приміщень з будь-якою квадратурою, але особливо виграшно цей варіант виглядає в маленькій кухні, завдяки економії простору.

Дуже красиво виглядає біла кутова кухня у стилі модерн, адже білий колір візуально збільшує кімнату.

До плюсів такого планування можна віднести те, що, по-перше, немає жодних проблем із встановленням робочих меблів за правилом трикутника так, щоб вони знаходилися на рівній відстані.

  • Таке розташування холодильника, стільниці та мийки вигідно тим, що все необхідне знаходиться в межах досяжності.
  • По-друге, є можливість дати волю фантазії та розділити простір кухні на кілька частин, наприклад, робочу зону та зону прийняття їжі.

До числа мінусів можна віднести такі риси:

  • Г-подібне планування займає більше місця на відміну від прямого розташування меблів;
  • Вузькі приміщення не найкращий варіант для такого планування;
  • Не всякій кухні виглядає Г-подібний гарнітур через деякі особливості самого приміщення.

Кухня-вітальня

Ще одним популярним дизайнерським рішенням стає кухня-вітальня у стилі модерн. Затребуваність саме такого варіанту оформлення походить від особливостей самого стилю та переваг людей.

Кухня-вітальня просто потребує правильного розподілу простору. На щастя, в інтернеті можна знайти безліч порад та підказок щодо правильного зонування приміщення.

  • Барна стійка. Такий елемент меблів візуально розбиває приміщення на дві зони – робочу та зону вживання їжі;
  • Пол. Якщо розбити підлогу в кімнаті на два рівні, то це допоможе не тільки розмежувати зони, але й відмінно виглядатиме. Ще як варіант можна поділити приміщення на дві частини шляхом використання комбінованої підлоги;
  • Освітлення. Переважно не зосереджуватиме всі джерела освітлення в одному місці, а розташувати їх у різних частинах кімнати на різних рівнях;
  • Перегородки. Можна використовувати стелажі, фіранки, прозорі тюлі, кисеї.

Фото кухні в стилі Модерн