Кухня в деревяному будинку: 150+ фото новинок дизайну та свіжих ідей оформлення

Кухня в дерев’яному будинку: ТОП-150 фото готових проектів дизайну інтер’єру в сучасному стилі

Кухня в дерев’яному будинку потребує особливого підходу до вибору стилю, адже він має гармонійно поєднуватися з основним будівельним матеріалом — деревом.

Нижче представлені фото кухні в дерев’яному будинку з різним плануванням і особливостями оформлення, але всі вони дуже стильно і гармонійно виглядають і кожна цікава і зручна у використанні.

Нюанси оформлення кухні у дерев’яному будинку

Дерев’яний будинок, як правило, будують із зрубу або бруса. Варто відзначити, що матеріал з якого побудований будинок відіграє важливу роль в оформленні кухні:

  • Кухня в будинку з бруса відрізняється теплотою та затишком, тому дуже важливо спочатку продумати зону приготування та їдальню з усіма нюансами. Необхідно враховувати, що всі матеріали та предмети меблів, техніки повинні підходити до зрубу, часто застосовують натуральний або штучний камінь.
  • Будинок із зрубу найчастіше будують із сосни, яка згодом темніє і це обов’язково варто враховувати при виборі кольорової гами для кухні. Також варто зазначити, що більшість сучасних стилів будуть недоречними на кухні в будинку зі зрубу, краще підібрати деякі сучасні елементи, наприклад, барну стійку.

Оздоблювальні матеріали для кухні

Незалежно від того, стандартна кухня або кухня вітальня в дерев’яному будинку вона вимагає якісних оздоблювальних матеріалів які відповідають таким вимогам:

  • Довговічність;
  • Гігієнічність;
  • Легкий та простий догляд;
  • Водостійкість;
  • Стійкість до перепадів температури.









Варіанти покриття стін

Якщо будинок збудований з бруса, то стіни на кухні можна залишити в первісному вигляді, варто лише створити кухонний фартух за допомогою плитки або МДФ. Також для покриття стін можна використовувати вагонку, гіпсокартон, фарбу або вологостійкі шпалери.

Оздоблення стелі

Як правило, на кухні в дерев’яному будинку стелю залишають у первісному вигляді, додають лише кілька балок або роблять натяжну стелю. Для маленької кухні краще використовувати глянсове покриття стелі.

Варіанти підлогового покриття

Один із найпрактичніших і довговічніших варіантів покриття для підлоги на кухні в дерев’яному будинку — плитка. Даний матеріал добре переносить вологість, має високу зносостійкість, простий у догляді.

Варто відзначити, що плитка на підлозі буде досить холодною, що не надто комфортно для ходіння особливо босоніж, але за бажання можна зробити систему «тепла підлога».

Також хорошими варіантами підлогового покриття вважається ламінат та лінолеум, рекомендується лише вибирати водостійкий ламінат.









Стилі для кухні в дерев’яному будинку

Дизайн кухні в дерев’яному будинку можна оформити в різних стилях, але найвідповідніші та найпопулярніші:

  1. Прованс — один із найзатишніших та вишуканих стилів кухні у дерев’яному будинку. У цьому стилі є сільська простота, аристократичний шик і романтика. Для кухні у такому стильовому рішенні найкраще пастельна палітра та наявність різних елементів декору.
  2. Скандинавський — один із найсвітліших стилів для кухні у дерев’яному будинку. Такий стиль – відмінний варіант для кухні на дачі в дерев’яному будиночку невеликої площі, варто лише вибирати практичні матеріали та предмети меблів, які легко підтримувати в чистоті.
  3. Ретро – один з найпопулярніших стилів для оформлення даної кухні. Не рекомендується використовувати предмети декору в стилі поп-арт, адже ними можна зіпсувати всю гармонію. Також такий стиль вимагає використання кількох тонів і можна створити якийсь яскравий акцент.
  4. Кантрі – максимально підходящий стиль для кухні в дерев’яному стилі, адже він вимагає великої кількості дерева в оформленні. Бажано, щоб оздоблювальні матеріали, предмети меблів були виготовлені з дерева, також краще використовувати предмети меблів старого зразка.
  5. Стиль еко часто використовують для оформлення кухні особливо в дерев’яних будинках. Варто зазначити, що цей стиль вимагає використання лише натуральних та екологічно чистих матеріалів.

Меблі та техніка для кухні

Інтер’єр кухні в дерев’яному будинку повністю залежить від вибраного стилю, але вимагає певних правил при підборі меблів і техніки. Найбільш гармонійно і стильно на кухні в дерев’яному будинку виглядатимуть корпусні меблі.

За кольоровою гаммою та типажем можна вибрати щось з.:

  • Кухонь білого забарвлення;
  • Натуральне або штучне дерево;
  • Меблі темних приглушених тонів;
  • Чорного кольору меблі з глянсовим або матовим покриттям.








Ці критерії варто вибирати щодо загального стилю кухні. Варто зазначити, що для даної кухні не рекомендується використовувати меблі із пластику або елементами хрому.

Стіл можна вибрати будь-якої форми з масивного дерева або зі скляною стільницею. Якщо кухня маленького розміру, рекомендується обідній стіл замінити барною стійкою.

Для сидіння можна вибрати стільці, дерев’яну лавку з декоративними м’якими подушками або невеликий диван.

Предмети техніки повинні бути простої форми, функціональні, але з мінімальною кількістю декору і не сильно впадати у вічі.

Текстиль та декор для кухні

У дерев’яному будинку на кухні рекомендується розмістити такі елементи текстилю, незалежно від стилю:

  • Штори або тюль;
  • Скатертина або доріжка на обідній стіл;
  • Прихватки;
  • Рушник;
  • Фортух.

Весь текстиль краще підбирати в одній колірній гамі та з натуральних матеріалів. Не рекомендується вибирати занадто яскраві кольори з яскравими, великими малюнками.

При бажанні використовувати текстиль з малюнком, варто звернути увагу на моделі з геометричними, флористичними мотивами, тематичними орнаментами.









В якості декору найбільш доречними вважаються такі предмети:

  • Кухонне начиння з дерева, наприклад лопатки, дошки, підставки;
  • Декоративні рослини;
  • Декор на стіну, наприклад годинник, панно;
  • Продукти харчування, наприклад часник у зв’язці або цибуля в сітці, ароматні мішечки з травами або кавою.

Поради з оформлення кухні

Під час оформлення кухні в дерев’яному будинку фахівці рекомендують:

  1. За бажанням пофарбувати деревину краще підібрати спокійні природні тони.
  2. Вбудовані меблі рекомендується розміщувати тільки після усадки дерева.
  3. Освітлення та предмети декору повинні підкреслювати кожну зону кухні.
  4. У кухні маленької площі не варто використовувати гіпсокартон.
  5. Робочу зону найкраще розмістити біля вікна.
  6. Щоб дерево не вбирало ароматів під час приготування їжі, необхідно перед початком ремонту дерево покрити спеціальним засобом, воском або лаком.
  7. Витяжка має бути потужною незалежно від площі кухні.

Фото кухні в дерев’яному будинку