Ремонт кухні: реальні приклади дизайну з порадами з оформлення (170 фото)

Ремонт кухні: варіанти, як перетворити кухню з описом плану робіт + фото стильних рішень дизайну

Рано чи пізно виникає потреба оновити дизайн кухні. Це може бути викликано сильним зношуванням старого дизайну, або звичайним бажанням трохи змінити обстановку.

Ремонт кухні в квартирі досить складне питання, значно складніше за інші кімнати. Це обумовлено тим, що на кухні потрібно правильно прорахувати розміщення кухонного гарнітура таким чином, щоб їм було зручно користуватися в процесі приготування їжі.

Істотно ускладнити завдання може маленька площа кухні, у цьому випадку потрібно постаратися вмістити все необхідне на маленькому просторі таким чином, щоб залишилося ще трохи вільного місця.

Ремонт у маленькій кухні

Ремонт маленької кухні значно складніший. Існує кілька хитрощів, які допоможуть трохи полегшити це завдання, створити справді гарний та функціональний дизайн інтер’єру.

Ідеї ремонту кухні в цьому випадку не такі багатогранні, у порівнянні з великим приміщенням.

 • Використання світлих відтінків
 • Застосування функціональних елементів інтер’єру
 • Використання як стиль мінімалістичні напрямки

Це основні правила, які дозволять створити справді гарний, і при цьому зручний дизайн інтер’єру. До того ж, залишиться невелика кількість вільного простору, який можна буде обладнати під обідню групу.

Розташування

Насамперед потрібно продумати, де буде розташовуватися кухонний гарнітур. Це найголовніший елемент інтер’єру на кухні, без якого просто не вдасться розмістити всі необхідні предмети у швидкому доступі.

Великою популярністю для маленьких кухонь користуються гарнітури у вигляді літери «П». Такий варіант підійде, якщо кімната має прямокутну, витягнуту форму.
У разі, якщо воно має квадратне планування, рекомендується звернути увагу на гарнітури, схожі на літеру «Г». Вони не менш функціональні, проте займають трохи місця, залишаючи фактично більше половини кімнати вільної.

 • Вибираючи певну модель гарнітура, необхідно звертати увагу на матеріал та зовнішнє оздоблення. Вона має бути стійкою до впливу вологи та підвищених температур.
 • Також дуже важливо, щоб усередині була велика кількість відділів для зберігання посуду та інших кухонних предметів.
 • Покриття для підлоги виконується зі світлих матеріалів, так само як і стіни.
 • Для стін рекомендується вибирати нейтральні відтінки, тому що атмосфера кухні повинна налаштовувати на спокійний прийом їжі.
 • Ідеальним варіантом будуть кольори морської хвилі, бірюзові та кремові. Крім того, вони популярні тому, що можуть відмінно поєднуватися фактично з будь-якими кольорами.
 • Стельове покриття бажано виконувати із натяжного матеріалу. Залежно від висоти стель можна вибрати однорівневу конструкцію або складнішу.

Не рекомендується встановлювати занадто великі освітлювальні прилади, тому що вони будуть сильно впадати у вічі.

Оформляючи вікна, бажано використовувати напівпрозорі фіранки. Вони приховують те, що відбувається на кухні від сторонніх очей, і буде пропускати достатню кількість сонячного світла для освітлення кімнати.

Ремонт кухні в хрущовці складний, але не такий витратний, як може здатися на перший погляд. Основні витрати припадають на меблі та кухонний гарнітур.

Якщо це можливо, рекомендується використовувати складний стіл і невеликий диван як обідню групу.

Велика кухня

На фото ремонту кухні видно, що великі кімнати мають велику кількість варіантів дизайну та оформлення. Багато вільного місця відкриває багато можливостей для реалізації дизайнерських ідей.

 • Насамперед варто відзначити можливість використання темних відтінків.
 • Заборона їх використання в маленькій кухні пояснюється тим, що вона візуально звузить простір, що несприятливо позначиться на загальному зовнішньому вигляді кімнати.
 • У великому приміщенні темні відтінки вигідно контрастують з іншими відтінками, виділяючи або навпаки приховуючи деякі ділянки інтер’єру.

Можливість використання темних відтінків відкриває варіант використання дизайну монохром, в якому переважають чорний та білий кольори.

Але варто зазначити, що самостійно реалізувати такий задум буде вкрай складно.

Рекомендується використовувати допомогу професійного дизайнера, він допоможе скласти проект кухні та проконтролює його правильне втілення.

Розміщення меблів

На великій кухні немає потреби заощаджувати вільний простір, проте сильно змушувати його також не рекомендується. Кухонний гарнітур рекомендується вибирати просторий, навіть з невеликим вбудованим баром.

Обідня група повинна розташовуватися на невеликій відстані, вона може складатися з пари диванів і маленького столика, або кількох стільців і столика.

 • Основний відтінок також має бути спокійним, але допускається використання яскравого декору, щоб трохи розбавити обстановку.
 • На кухні з високими стелями можна встановлювати об’ємні люстри та світильники, необхідно лише правильно підібрати їх відповідно до стилю.
 • В якості оформлення вікна можна вибрати жалюзі або напівпрозорі фіранки.
 • Вони, у свою чергу, по довжині повинні не доходити до підлоги, або ледве торкатися підвіконня.
 • Другий варіант значно зручніший, але підібрати відповідний різновид штор буде значно складнішим.

Декор

Під час розробки дизайну ремонту кухні можна включити пару декоративних елементів. Найпоширенішим є настінні години та ваза зі штучними квітами, також можна використовувати панно.

Проводячи ремонт кухні своїми руками варто пам’ятати, що буде достатньо 2-3 декоративних елементів, вони також повинні поєднуватися один з одним за кольором та тематикою.

Також варто пам’ятати, що чим менше приміщення, тим менше за розміром має бути декор. В іншому випадку він буквально перетягуватиме на себе увагу, а цього допустити не можна.

Фото ремонту на кухні